Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Facebook

Odkurzacze centralne

Odkurzanie na sucho i mokro - odkurzacz centralny DrainVac

 

 

 

 

 

ODKURZANIE NA SUCHO I MOKRO

 

 

Zalet odkurzaczy centralnych jest wiele, wciąż są ulepszane. Pracuje się nad jakością wykonania jednostek centralnych, nad mocą silnika, nad sposobem filtracji, elektroniką i.t.p. Pojemność zbiornika na kurz również przykuwa uwagę, ciągle chcemy jak najrzadziej opróżniać zbiornik, a najlepiej wcale.... No właśnie czy może być odkurzacz centralny całkowicie bezobsługowy jeśli chodzi o problem usuwania zanieczyszczeń?

 

 

logo_drainvac

 

Firma DRAINVAC, jako pierwsza, 28 lat temu opatentowała taki odkurzacz centralny. Ten samo-spłukujący odkurzacz centralny DRAINVAC AUTOMATIK wciąż ulepszany, w dzisiejszej formie jest prawdziwą perełką na rynku. Nie ma potrzeby wyjmowania zbiornika z zanieczyszczeniami, bo kurz i inne brudy wsysane i spłukiwane są bezpośrednio do kanalizacji. 
DRAINVAC AUTOMATIK jest rewelacyjnym modelem uznawanym za najzdrowszy na rynku. Podłączony jest do rurociągu wodnego budynku oraz odpływu kanalizacyjnego.

 

drainvac_df1a150

 

      DRAINVAC AUTOMATIK

- samo-spłukujący się centralny odkurzacz,

- rewelacyjna moc,

- do suchych i mokrych zanieczyszczeń,

- bezobsługowy,

- niespotykana wygoda,

- brak zbiorników do opróżniania,

- brak filtra /worków do wymiany,

- nie wymaga konserwacji po odkurzaniu,

- nie ma potrzeby mycia zbiornika na zanieczyszczenia.

- 7 lat gwarancji    

 

 

JAK TO DZIAŁA?

 

Korzystając z produktu serii DrainVac Automatik nie trzeba już zmieniać worka ani oczyszczać filtra, ponieważ jest to odkurzacz, który sam opróżnia się z zanieczyszczeń.

Użytkowanie go jest niezwykle proste:

- podłącz elastyczny wąż do jednego z gniazd ssących,

- odkurz ciała stałe i płyny,

- zbiornik automatycznie odprowadza zanieczyszczenia do kanalizacji

 

Zasada działania centralnego odkurzacza DrainVac Automatik również tutaj*:

Jak tylko centralny odkurzacz zostaje uruchomiony, strumień wody tryska wewnątrz otworu, poprzez który kurz wlatuje do jednostki. Kurz staje się cięższy i opada na dno zbiornika. Zasuwa na dnie zbiornika pozostaje zamknięta w trakcie korzystania z odkurzacza. Po 15 minutach, odkurzacz wyłącza się automatycznie, a zbiornik sam odprowadza zanieczyszczenia do systemu kanalizacyjnego. Następnie  centralny odkurzacz automatycznie rozpoczyna pracę. Proces ten powtarzany jest tak długo jak odkurzacz jest uruchomiony. W momencie kiedy odkurzacz jest wyłączony, woda jest automatycznie usuwana; z tego też względu nie dochodzi do gromadzenia brudnej wody w zbiorniku, przez co odkurzacz zawsze pozostaje czysty.  

Gdy tylko zechcesz oczyścić swoją instalację, wystarczy dolać nakrętkę wybielacza na bazie chloru do pół wiadra wody/ wymieszać i zassać do systemu. Dzięki temu cała instalacja zostanie oczyszczona i odkażona!

* Zalecane jest wykonanie wyrzutu powietrza na zewnątrz.

* W pobliżu planowanego umieszczenia jednostki konieczne jest wyprowadzenie odpływu do systemu kanalizacyjnego domu (minimum 50mm rurą)

* W pobliżu planowanego umieszczenia jednostki konieczne jest wyprowadzenie punktu z sytemu zasilającego dom w wodę.

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki odkurzaczowi centralnemu DrainVac Automatik możesz:

- wyczyścić tapicerkę, wykładzinę, dywan, podłogę, itp.,

- odetkać zatkany zlewozmywak,

- wyczyścić zimą zamoczone dywaniki w aucie,

- wyczyścić saunę, jacuzzi, narciarnię, itp.