Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Pompa ciepła Altherma HT firmy Daikin- wersja wysokotemperaturowa

Do znanej już na rynku niskotemperaturowej pompy ciepła Daikin Altherma LT, produkowanej w wersji Split i Monoblok dołączyła od lipca 2009 wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda Daikin Altherma HT.    Altherma HT- pompa ciepła dla domów już istniejących, do współpracy z grzejnikami wysokotemperaturowymi.

 

Pierwsza wysokotemperaturowa pompa ciepła (80°C) dla budynków remontowanych.

Zastępuje wyeksploatowane kotły paliwowe.

Jednostka zewnętrzna

Jednostka wewnętrzna

Grzejniki wysokotemp. oraz odbiorniki c.w.u.

Schemat pompa ciepła Altherma HT

80 st C, 100% obieg termodynamiczny

 

Niskotemperaturowe wersje Daikin Altherma LT z maksymalną temperaturą wody 55 st C przeznaczone są głównie dla nowo budowanych domów z ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikami niskotemperaturowymi.
Daikin Altherma HT produkuje wodę o maksymalnej temperaturze 80 st C, co sprawia, że może zastąpić stare wyeksploatowane źródła ciepła (takie jak np. kotły węglowe, olejowe itp.), bez konieczności modyfikacji instalacji wewnętrznej (wielkości grzejników, średnice przewodów).

 

 

 

 

Tak wysoką temperaturę wody wychodzącej do instalacji wewnętrznej osiągnięto dzięki unikalnej kaskadowej technologii pracy pompy ciepła. System kaskadowy polega na użyciu dwóch czynników w dwóch niezależnych obiegach chłodniczych z dwoma sprężarkami inverter. Przy temperaturze na zewnątrz do -25 st C, można osiągnąć temperaturę wody na wyjściu +80 st C. Poniżej schemat obrazuje działanie pompy ciepła Altherma HT.

Schemat pompa ciepłą Altherma HT

 

Całe urządzenie składa się z 3 podstawowych elementów: jednostki zewnętrznej, modułu hydraulicznego oraz opcjonalnego zbiornika ciepłej wody użytkowej. W jednostce zewnętrznej znajduje się sprężarka pracująca na czynniku R410a, transferująca ciepło z powietrza zewnętrznego do modułu hydraulicznego. Moduł hydrauliczny zawiera drugą sprężarkę, pracującą na czynniku R134a oraz dwa wymienniki płytowe pośredniczące w wymianie ciepła. W efekcie współdziałania wszystkich elementów otrzymujemy wodę o temperaturze do 80 st C.

Wymienniki ciepła - pompa ciepła Altherma HT

 

Dlatego pompa ciepła Daikin Altherma HT jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich inwestorów pragnących zmodernizować źródło ciepła dla c.o. i c.w.u bez konieczności zmiany istniejących grzejników oraz średnic przewodów.