Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Nowa generacja pomp ciepła Nibe – Fighter 1250

Najnowszym produktem koncernu Nibe AB jest pompa ciepła Fighter 1250, która właśnie wkroczyła na rynek Polski. Moc grzewcza Fighter 1250 zmienia się w zależności od zapotrzebowania na ciepło w budynku, daje nam to znaczne oszczędności zużycia energii. Urządzenie z zewnątrz wygląda jak typowa pompa ciepła, zasadnicze zmiany kryją się wewnątrz. 

 


 

Pompa ciepła Fighter 1250 posiada inwerterowo sterowaną sprężarkę, dzięki której moc grzewcza pompy zmienia się w zakresie od 4,5 do 16 kW, w zależności od zapotrzebowania. Przez większą część roku pompa ciepła nie musi pracować swoją pełną mocą. Kiedy wymagane jest więcej ciepła lub więcej ciepłej wody, wydajność wzrasta. Gdy zapotrzebowanie maleje, pompa ciepła obniża swą moc wyjściową. Taki sposób sterowania zapewnia znaczne obniżenie zużycia energii elektrycznej i uzyskanie wyższego wskaźnika efektywności w stosunku do „konwencjonalnych” pomp ciepła.

Klient decydując się na. Fighter 1250 i mając w planach dalszą rozbudowę domu, nie musi w przyszłości rozbudowywać systemu z pompą ciepła. Maksymalna wydajność tej pompy ciepła do 16 kW powinna zaspokoić nawet klienta, któremu marzy się budowa basenu.

Docieplenie budynku, renowacja systemu grzewczego np. zmiana grzejników na ogrzewanie podłogowe spowoduje, że pompa ciepła dostosuje swoją wydajność do nowych warunków pracy.

Niewielkie rozmiary, estetyczny wygląd, cicha praca to dodatkowe zalety tej nowoczesnej pompy ciepła.

 

Specyfikacja techniczna - pompa ciepła Fighter 1250

 

  • zintegrowany zbiornik dwupłaszczowy c.w.u. o pojemności 160/45 l,

  • moc grzewcza od 4,5 do 16 kW,

  • napięcie: 400V ( trzy fazy+N), monitor kolejności faz,

  • sterowana automatycznie grzałka zanurzeniowa o mocy 8 kW,

  • wysokość: 1750(stopki/1950)mm, szerokość: 600mm, głębokość: 628mm, waga: 285 kg

  • komputer sterujący, wyświetlacz LCD,

  • zegar do programowania produkcji dodatkowej ciepłej wody i temperatury na zasilaniu c.o.,

  • możliwość sterowania dwoma obiegami grzewczymi o różnych temperaturach zasilania, np. ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe,

  • możliwość podłączenia dodatkowego podgrzewacza ciepłej wody, centrali wentylacyjnej z odzyskiem energii, modułu do sterowania ogrzewaniem wody basenowej, modułu komunikacyjnego do sterowania pompą ciepła przez internet lub telefon komórkowy,

  • możliwość chłodzenia w okresie letnim z wykorzystaniem klimakonwektorów.

 

 

 

 

Ze względu na ekologiczny charakter inwestycji w pompę ciepła istnieje możliwość otrzymania środków dofinansowania. Na przełomie 2007 i 2008 roku dostępne będą środki unijne na inwestycje służące ochronie środowiska dla przedsiębiorców ( w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych) i rolników ( w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich).