Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Klimatyzator pompa ciepła Ururu Sarara-nowość Daikin 2007

Firma Daikin wprowadza jako pierwsza na świecie, klimatyzator z pompą ciepła przeznaczony do nawilżania i osuszania, bez konieczności wykorzystania zewnętrznego źródła wody w nowej technologii inwerterowej. 


to po japońsku

nawilżanie i osuszanie
 

Podstawowe właściwości klimatyzatorów Daikin URURU SARARA:

-klimatyzatory z pompą ciepła o nominałach:

-2,8/3,6kW;

-4,2/5,1kW;

-5,0/6,0kW

-sprężarka inverterowa

-funkcja nawilżania

Nawilżanie działa w trybie grzania dzięki wbudowanemu w jednostkę zewnętrzną elementowi, który wydobywa wilgoć z otaczającego powietrza bez konieczności wykorzystania zewnętrznego źródła wody. Po przesłaniu wilgotnego powietrza do jednostki wewnętrznej, zostaje ono równomiernie rozprowadzone w pomieszczeniu, pozwala to na uniknięcie zastoju powietrza przy suficie i suchości na poziomach niższych.

-funkcja osuszania

W lecie, wysoki poziom wilgoci w otaczającym powietrzu, nawet w umiarkowanych temperaturach, może spowodować, że w pomieszczeniu będzie gorąco i duszno. System klimatyzatora Daikin Ururu Sarara, redukuje wilgotność w pomieszczeniach nie wywierając wpływu na temperaturę, dzięki mieszaniu suchego, chłodnego powietrza z ciepłym powietrzem w celu wytworzenia komfortowego suchego powietrza (podgrzewanie-osuszanie). Niniejsza funkcja zapobiega nadmiernemu chłodzeniu i jest doceniana szczególnie przez osoby wrażliwe na zimno.

-funkcja wentylacji

Klimatyzator Daikin z systemem Ururu Sarara jest urządzeniem wyjątkowym wśród domowych jednostek klimatyzacyjnych, ponieważ umożliwia wentylację pomieszczeń o powierzchni 26m² z wykorzystaniem świeżego powietrza w czasie krótszym niż 2 godziny bez konieczności otwarcia okien. Oprócz tego, temperatura powietrza na wlocie jest regulowana do wymaganego poziomu, pozwala to na uniknięcie strat ciepła.

-funkcja oczyszczania powietrza

Powietrze zewnętrzne na wlocie jest oczyszczane w dwóch etapach – wstępnie w jednostce zewnętrznej i ponownie w jednostce wewnętrznej. Gazy spalinowe i nieprzyjemne zapachy są rozkładane i usuwane z powietrza zewnętrznego przed przedostaniem się do jednostki wewnętrznej, gdzie następuje przefiltrowanie kurzu i pyłu oraz oczyszczenie z zapachów w filtrze fotokatalitycznym. Na końcu nieprzyjemne zapachy i gazy, są poddane działaniu technologii ‘Flash Streamer’ – opatentowanej przez firmę Daikin i wprowadzonej w ostatnich oczyszczaczach powietrza – która rozkłada wszystkie pozostałe formaldehydy, wirusy i pleśń, itd.

 


FTXR28E+RXR28E

FTXR42E+RXR42E

FTXR50E+RXR50E

pompa ciepła

pompa ciepła

pompa ciepła

2,8/3,6 kW

4,2/5,1 kW

5,0/6,0 kW

1701 Euro netto

2132 Euro netto

2284 Euro netto

 

Więcej informacji: