Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Wentylacja z odzyskiem ciepła = NIBE

Temat odzysku ciepła poruszaliśmy już wielokrotnie. Ale tym razem chcemy pokazać zupełnie inne podejście do zagadnienia na przykładzie producenta pomp ciepła NIBE, którego znamy bardziej z branży grzewczej, niż wentylacyjnej.

Krótko i na temat. Co jest ważne i co musisz wiedzieć.

Wentylacja to po prostu wymiana powietrza. Zapewnia Ci czyste powietrze wewnętrzne, które jest podstawowym wymogiem gwarantującym mieszkanie w zdrowym domu. A chcesz przecież mieszkać zdrowo.

Jeśli tą wymianę realizujesz zimą, to bezpowrotnie tracisz ciepło wraz z powietrzem wywiewanym.

Twój dom nie jest z gumy. Jeśli tylko wywiewasz z niego powietrze to się nie skurczy, a na jego miejsce musi dostać się powietrze z zewnątrz. A te ma temperaturę często kilkanaście stopni poniżej zera. I to zimne powietrze musisz ponownie podgrzać (druga połowa stycznia – zapowiadana fala mrozów ze wschodu:))

Masz 3 możliwości. Przeczytaj uważnie i wybierz:

  • Możesz zrezygnować z wentylacji.... i czekać kiedy w Twoim domu pojawi się pleśń i grzyb. W międzyczasie obserwować swoje stale pogarszające się samopoczucie.

  • Możesz wietrzyć, i jeszcze wietrzyć, korzystać z wentylacji wywiewnej mechanicznej lub grawitacyjnej, mniej lub bardziej skutecznej......i płacić, płacić i płacić za ogrzewanie. Pamiętaj, że zapotrzebowanie ciepła na wentylację może w skrajnych wypadkach sięgnąć 50% Twoich kosztów ogrzewania.

  • I wreszcie możesz powiedzieć: DOŚĆ. Czy mnie i mojej rodzinie nie należy się komfort i zdrowy klimat we własnym domu ???? Możesz przeanalizować problem, podliczyć plusy i minus.... i zainwestować w system sprawnej wentylacji z odzyskiem ciepła z powietrza wywiewanego.............Jak to zrobić ???

Po prostu. Prześlij rzuty budynku lub umów się na spotkanie, złóż zapytanie.

Otrzymasz kompleksową ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Następnie zrealizuj inwestycję.
I ciesz się dobrym klimatem w Twoim domu.
A poniżej prezentowane rozwiązanie.


NIBE, to szwedzki producent pomp ciepła. Na początku stycznia zaskoczył nas bardzo mile obniżką cen w 2006 roku na prawie wszystkie swoje produkty. Co więcej, w ofercie pojawiły się konkretne zestawy składające się z najbardziej popularnych pomp ciepła Fighter, zbiornika wody użytkowej, grzałki zanurzeniowej i sterowania.

Prezentujemy nowy produkt NIBE, jakim są pompy ciepła odzyskujące ciepło z powietrza wywiewanego i wykorzystujące je dla celów ogrzewania i przygotowania wody użytkowej. Jest to zupełnie nowe i odmienne podejście do zagadnienia odzysku ciepła,dotychczas wykorzystywane w dużych centralach wentylacyjnych. Pompa ciepła wcale nie musi się kojarzyć z ogromnym i drogim wymiennikiem gruntowym. To kompaktowe urządzenie, które może być zamontowane w pomieszczeniu gospodarczym czy kotłowni.

 

 

Proponujemy zapoznać się z folderem pomp ciepła odzyskujących je z powietrza wentylacyjnego wywiewanego.
Folder jest w formacie .pdf, 2,4MB do pobrania tutaj.