Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Facebook

Wentylacja z odzyskiem ciepła = Daikin HRV

Nasze zdrowie zależne jest od warunków w jakich żyjemy. A te ściśle związane są z jakością powietrza, którym oddychamy. By jego jakość była wysoka potrzebujemy nie tylko sprawnej wentylacji, ale i takiej, która nie wywróci naszej kieszeni na drugą stronę. Dbaj więc o swoje zdrowie, jakość powietrza i własną kieszeń....

Problem

Powietrze, którym oddychamy narażone jest na szereg zanieczyszczeń:

Kurz, pyłki i roztoczaNieprzyjemne zapachy z kuchni łazienki

Dym papierosowyBakterie i zarazki

Zanieczyszczenia przemysłoweWilgoć i dwutlenek węgla,powodujący grzyb i pleśń

 

Powietrze w naszym domu nie wymieni się samo i nie oczyści się samo. Wietrzenie, rozszczelnianie okien, dodatkowe wywiewy to tylko półśrodki.

Nikt za nas nie zadba o nasz własny komfort. Musimy to zrobić, a podjęte decyzje i przyjęte rozwiązania winny być przemyślane

 

Potrzebujemy systemu wentylacji, który będzie spełniał następujące warunki:

  • kontrolowany nawiew powietrza świeżego i wywiew powietrza zużytego z poszczególnych pomieszczeń

  • stała filtracja powietrza i pochłanianie wilgoci

  • odzysk ciepła i chłodu z powietrza wywiewanego o wysokiej sprawności, zapewniający ograniczenie kosztów ogrzewania i klimatyzacji

  • niskie koszty eksploatacji związane z pracą wentylatorów

  • cicha i komfortowa praca, łatwa obsługa

  • łatwy montaż w zróżnicowanych warunkach budowlanych

  • możliwość współpracy z systemami ogrzewania i klimatyzacji.

 

Rozwiązanie

Rozwiązaniem jest system wentylacji z odzyskiem ciepła firmy Daikin o nazwie HRV (Heat Recovery Ventilation – czyli właśnie odzysk ciepła wentylacji). System wentylacji Daikin usuwa zanieczyszczone powietrze i wprowadza do Twojego pomieszczenia świeże powietrze z zewnątrz. System wymienia ciepło i wilgotność pomiędzy dostarczanym i usuwanym powietrzem, dzięki czemu powietrze z zewnątrz ma własności zbliżone do warunków w pomieszczeniu. Zapobiega to utracie energii.

 

Kompaktowe wymiary

System HRV Daikin posiada najbardziej zwartą budowę na rynku. Może być montowany zarówno w suficie podwieszanym jak i pod podłogą.

W dowolnej pozycji. Pionowo jak i poziomo.

 

  

Osuszanie i wymiana ciepła

Wymiennik ciepła zawiera wkład HEP (High Efficiency Paper) o doskonałych parametrach pochłaniania wilgoci i osuszania powietrza.

 

  


Wymiana ciepła pomiędzy usuwanym a dostarczanym powietrzem dokonuje się automatycznie. Dzięki temu znacząco zostaje zmniejszona utrata energii. Obciążenie klimatyzatora zmniejszone zostaje o 28%, a ogrzewania na potrzeby wentylacji o 80%.

To sprawia, że wystarczy instalacja systemu klimatyzacji i ogrzewania o mniejszej mocy (a więc i tańszego).

 


Urządzenie może pracować w dwóch trybach:

1. Tryb Całkowitej Wymiany Ciepła

W trybie całkowitej wymiany ciepła wentylator wymienia ciepło pomiędzy powietrzem usuwanym (z pomieszczenia) a dostarczanym (z zewnątrz) dzięki wymiennikowi ciepła. Zapobiega to powstawaniu przeciągów, gdy powietrze z zewnątrz jest chłodniejsze niż powietrze w pomieszczeniu.

 

2. Tryb Bypass

W trybie bypass wentylator nie dokonuje wymiany ciepła pomiędzy usuwanym i doprowadzanym powietrzem, omijając wymiennik ciepła. Powietrze z zewnątrz jest dostarczane bezpośrednio do pomieszczenia.

 

  

Sterowanie centralne

Centralny sterownik pozwala użytkownikowi na szeroki zakres kontroli zintegrowanych systemów klimatyzacji i wentylacji.