Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Dbaj o gazowe i olejowe instalacje centralnego ogrzewania

Najwyższa pora, po wakacjach, pomyśleć o ogrzewaniu czyli naszych instalacjach wodno-grzewczych. Firma Fernox przedstawia na sezon jesienno-zimowy nowe produkty do “pielęgnacji” kotłów, instalacji grzewczych c.o. i c.w.o. . 

INHIBITORY C.O. - ZABEZPIECZANIE INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA

REKO-FIX regenarator kotłów c.o.

1 litr 85 zł

1 litr na 60-70 l. wody

Stosowane w instalacjach ogrzewania centralnego kotłów węglowych, kotłów gazowych, kotłów olejowych. Przywraca i utrzymuje początkową sprawność kotła i wycisza jego pracę. Usuwa produkty korozji i osady kamienia kotłowego z wymiennika ciepła zapobiegając jego awariom. Dodawany do zładu wody w systemie c.o. bez konieczności odłączania kotła. Proces regeneracji (czyszczenia) odbywa się podczas normalnej pracy centralnego ogrzewania przez ok 2-3 tygodnie.

Preparat bezkwasowy, nie wymaga usunięcia z instalacji c.o. po zakończeniu czyszczenia. Pełna sprawność kotła równa się mniejsze koszty i brak awarii.

 

 

PREPARATY CZYSZCZĄCE INSTALACJE C.O. i C.W.U.

SUPER DS (C.O.) uniwersalny środek czyszczący

1 litr 95 zł

1 litr na 60-70 l. wody.

Stosowany w instalacjach ogrzewania centralnego kotłów węglowych, kotłów gazowych, kotłów olejowych. Bezkwasowy, do czyszczenia instalacji c.o. ze wszystkich materiałów, także z aluminium. Penetruje, porusza i rozpuszcza produkty korozji, lekkie osady mineralne, kamień kotłowy, szlam. Nie blokuje pomp, zaworów. Produkt nie powoduje korozji, działa przy neutralnym pH, może być stosowany w nowych, a także starszych instalacjach c.o. bez ryzyka przecieków. Pozostaje w systemie 2-14 dni.

 

 

 

URZĄDZENIA CZYSZCZĄCE INSTALACJE C.O. i C.W.U.

EKO15/40 pompa czyszcząca SYSTEM POWER-FLUSH

Szt. 1599 zł netto

Urządzenie do czyszczenia z osadów mineralnych (kamienia kotłowego ), szlamu oraz złogów rdzy m.in. domowych kotłów centralnego ogrzewania, zasobników c.w.u., wymienników ciepła, ogrzewaczy wody, pojedyńczych grzejników, urządzeń chłodniczych. Usuwa osady poprzez zastosowanie środków czyszczących (Fernox DS-3) pod dużym ciśnieniem przepływającej wody. Komplet z wężami przyłączeniowymi.

Moc 0,2kM, wys. podn. 9 m., 230V, zbiornik 10l, rewers przepływu, max. temp. 50OC, wymiary 46x33x49 cm, waga 8 kg. Można używać z kwasami czyszczącymi.

 

 

OCHRONA INSTALACJI WODY UŻYTKOWEJ

DOSAMIX 404 dozownik i preparat przeciwosadowy

Dozownik + 8 wkładów - 399 zł

Dozownik + 1 wkład - 299 zł

Wkłady dodatkowe 2 szt - 39 zł

Dozownik preparatu zapobiegającego osadzaniu się kamienia i chroniącego przed korozją instalacje wodne, w szczególności ciepłej wody (wymienniki ciepła w kotłach) oraz zasilające pralki, zmywarki itp. Urządzenie dozuje automatycznie mikroskopijne ilości zmiękczaczy wody na bazie produktów spożywczych (4g/1m3) o działaniu chelatująco-maskującym. Przyłącza 2x1/2”. Preparat ten jest w formie łatwo wymienialnego wkładu wystarczającego na 13 m3 wody. Dozownik można z łatwością instalować na zasileniu instalacji wodnej lub przed urządzeniem, które chcemy chronić (kocioł,zmywarka itp). Preparat nie zmienia właściwości smakowych wody i spełnia normy EWG dotyczące instalacji wodnych dla celów spożywczych.

TWARDOŚĆ WODY – PROBLEMY.

Zawartość soli wapnia i magnezu odpowiedzialna jest za twardość wody używanej w instalacjach wodnych. Po podgrzaniu twardej wody, w wyniku reakcji chemicznej powstaje węglan wapnia (kamień wapienny) i dwutlenek węgla. Węglan wapnia nie jest rozpuszczalny i wytrąca się na urządzeniach i wymiennikach ciepła, dwutlenek węgla jest zaś przyczyną korozji. Należy zatem poddać twardą wodę odpowiednim procesom za pomocą urządzeń zapobiegającym osadzaniu się kamienia i chroniącym przed korozją.