Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Osuszacze COLDMASTER

Na nasze poczucie komfortu cieplnego bardzo duży wpływ ma wilgotność powietrza. Zbyt wysoka wilgotność wpływa negatywnie na ludzi, zwierzęta, rośliny, przyspiesza powstawanie szkód wywołanych przez rozwój pleśni, grzybów czy korozji. Jest ona ściśle powiązana z jego temperaturą, a zrozumienie tego zjawiska i przeciwdziałanie zbyt wysokiej wilgotności jest ważne dla każdego. Zapoznaj się więc z nim oraz z naszą najnowszą ofertą osuszaczy COLDMASTER.

Powietrze w zależności od swojej temperatury, może w sobie pomieścić większą lub mniejszą ilość wilgoci czyli pary wodnej.
Im cieplejsze powietrze i wyższa temperatura, tym więcej można w nim zmieścić pary wodnej. I odwrotnie.
Jednak ilość ta dla każdej temperatury jest inna i ograniczona. Więcej pary do powietrza o określonej temperaturze nie da się wpuścić. Para ta w postaci mgiełki i rosy wykropli się na najbliższej chłodnej powierzchni. Np. na szybie okiennej czy płytkach w łazience. A powietrze jest wtedy w 100% wilgotne i nasycone.
Właśnie stąd pojawiają się dwa rodzaje wilgotności.
Bezwzględna – to ilość pary wodnej w gramach w 1 m3 powietrza.
Względna – określana w % możliwego w danej temperaturze nasycenia.

W okresie letnim mamy wysokie temperatury np. 20-30 stopni. Wilgotność sięga 60-80 czy nawet 100% i ilościowo pary wodnej w takim powietrzu jest dużo. Jest nam duszno i gorąco. Do powietrza o 100% wilgotności skóra nie może ze swojej powierzchni odparować potu, pojawiają się jego kropelki.
Rozwiązaniem jest nie tylko obniżenie temperatury, ale również zmniejszenie wilgotności powietrza.
Lepiej czujemy się w pomieszczeniu nawet z 2-3 stopnie wyższą temperaturą i wilgotnością 40-60% niż w chłodniejszym pomieszczeniu, ale o wilgotności 80-100%.

Wykroplenia pary wodnej bardzo często pojawiają się na ścianach czy tynkach w miejscach mostków termicznych, czyli miejsc gdzie ściana jest zimna i ma słabszą izolację. Wilgoć w postaci pary wodnej niszcząco działa na urządzenia komputerowe i elektronicznie, wszelką dokumentację papierową w archiwach czy bibliotekach, niszczy sufity i ściany w pralniach, zakładach fryzjerskich, kuchniach czy szatniach. Wszędzie tam gdzie jest jej dużo i jej wydzielanie jest zwiększone sposobem eksploatacji pomieszczenia.

Inną przyczyną wilgoci są prace remontowo-budowlane. Schnięcie tynków, płyt gipsowo-kartonowych czy utrzymanie właściwej wilgotności przy schnięciu parkietów jest nie lada wyzwaniem.

I jeszcze jedno źródło wilgoci – piwnice w mokrym gruncie, zalania, podtopienia.

Wszystkie te przejawy wilgoci prowadzą do wymiernych strat finansowych i obniżenia komfortu.
Użytkownicy klimatyzacji nie mają z tym problemu, gdyż w procesie ochładzania powietrza w urządzeniu klimatyzacyjnym następuje jego osuszenie.

Jeśli jednak nie mamy potrzeby stosowania klimatyzacji, (no bo po cóż klimatyzator w pralni, archiwum, dla schnięcia tynków czy wilgotnym pomieszczeniu piwnicy), powinniśmy zastosować dedykowane do tego celu urządzenie jakim jest osuszacz.

Proponujemy Państwu doskonałe urządzenia COLDMASTER w dwóch wilekościach włąśnie dla niedużych pomieszczeń i doraźnych potrzeb.DH 711

DH 721

Zastosowanie:
Usuwa wilgoć i zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów w pomieszczeniach. Najczęściej jest stosowany w:

  • mieszkaniach (np. łazienki, suszarnie), garażach, piwnicach
  • bibliotekach, archiwach
  • pomieszczeniach ze sprzętem elektronicznym (np. serwery, centrale telefoniczne)
  • przy pracach remontowo-budowlanych (np. tynkowanie, malowanie, suszenie podłóg drewnianych)
  • szpitalach (sale operacyjne, pomieszczenia z lekami)
  • w przemyśle (w niektórych procesach technologicznych)

Dane techniczne

Model

DH 711

DH 721

Zasilanie

230 V/50 Hz

230 V/50 Hz

Pobór mocy

200 W

350 W

Czynnik chłodniczy

R-134a

R-134a

Przepływ powietrza

130 m3/h

240 m3/h

Usuwanie wilgoci

10 l/dzień

20 l/dzień

Waga netto

15 kg

22,5 kg

Możliwość podłączenia węża spustowego

tak

tak

Rodzaj obudowy

plastikowa

metalowa

Wymiary

270x330x550 mm

305x335x580 mm


Zestawienie cenowe

Nazwa urządzenia

Cena detaliczna netto [zł]

Cena detaliczna brutto [zł]

DH 711

592,62

723,00

DH 721

739,34

902,00