Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Twój system nadmuchowy - podsumowanie ankiety

Nadszedł czas na podsumowanie ankiety "Twój system nadmuchowy". Wydawać by się mogło, że wyniki są jednoznaczne, ale czy aby napewno......

Niestety. Przykro o tym pisać, ale tym razem ankieta nie jest miarodajna.
Internauci powinni pamiętać, że celem tej czy innej ankiety nie jest podnoszenie rangi czy ważności produktu, a realne odzwierciedlenie potrzeb czy też gustów klientów.
I chociaż piece Rheem zyskały prawie 50 głosów to jedna połowa z nich, (prawie 30 głosów), została zliczona do bazy w ciągu 2 minut jednego dnia. Pozostałe dwadzieścia kilka głosów znowu jednego dnia w ciągu kilku minut. Rzeczywistych głosów było poniżej 5.
Czy było warto ??? -chyba nie.
Ale przejdźmy do omówienia wyników. 
Prym wiądą piece nadmuchowe Carrier. I chociaż piece Millera mają nawet oczko więcej to przypuszczamy, że wynika to z faktu, iż nasi klienci z piecami Miller'a częściej odwiedzają nasz serwis niż pozostali. Tak więc Carrier jest w dalszym ciągu piecem numer 1 na polskim rynku,chociaż sytuacja ta od roku systematycznie się zmienia. Zwłaszcza od wiosny kiedy wprowadziliśmy do naszej oferty piece kondensacyjne.
Kolejnym producentem w rankingu jest VTS Clima. Jak widać ogrzewanie nadmuchowe to nie tylko gazowe piece nadmuchowe. To również aparaty grzewczo-wentylcyjne i cały szereg central wentylacyjnych. Duże obiekty takie jak sklepy, hale, centra handlowe - chociaż ogrzewane nadmuchowo, wymagają jednak dedykowanych rozwiązań.
Na kolejnym miejscu mamy amerykańskie piece Goodman i Lennox. Szkoda że ten ostatni producent wstrzymał się z dostawami nowych modeli na polski rynek,a stare nie są już produkowane.
Goodman natomiast oferuje całkiem niezłą jakość za naprawdę dobrą cenę.
Warto jeszcze wspomnieć o jedynym polskim producencie piecy nadmuchowych jakim jest Araj. I chociaż jego piece trudno zaadaptować do domu jednorodzinnego to wszelkie duże obiekty przemysłowe dla ogrzewania nadmuchowego będą właśnie potrzebowały pieców Araj. Co istotne - wymienniki w piecach Araj'a mogą współpracować zarówno z palnikami gazowymi jak i olejowymi.
Od nowego roku kolejne ankiety. Serdecznie zapraszamy do głosowania. I pamiętajmy - internet to nie nasz sejm. Jeden internauta oddaje jeden głos.