Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Nagrzewnica Robur - tradycja i nowoczesność

Robur S.p.A. jest nawiększym na świecie producentem nadmuchowych nagrzewnic zasilanych gazem. Podczas prawie 50 lat doskonalenia swoich produktów, zyskał takie uznanie użytkowników, że słowo Robur stało się synonimem słowa nagrzewnica gazowa. Teraz urządzenia Robur znajdziesz w naszej ofercie...........

Mnogość rozwiązań

Szeroki zakres mocy, różne typy produktów oraz ciekawy design pozwala zastosować urządzenia Robur prawie w każdej sytuacji. 
Innowacje, patenty, nagrody

To dzięki Roburowi gazowe nagrzewnice powietrzne są tak popularne na świecie. Ich historia sięga juz 50 lat!
Robur w 2003 roku zdobył prestiżową główną nagrodę European Quality Award organizacji EFQM w kategorii Leadership and Constancy of Purpose, co jednoznacznie potwierdza wielkie doświadczenie w dziedzinie nagrzewnic gazowych.
Robur jest pierwszą europejską fimą z branży, której udało się wdrożyć system jakości ISO Vision2000.
W 1978 roku Robur opatentował specjalny wymiennik ciepła wykonany ze stopu aluminium. Wymiennik ten do dnia dzisiejszego jest jego wizytówką. Robur jako jedyny producent na rynku oferuje w standardzie komorę spalania i wymiennik ciepła wykonane z materiałów w pełni odpornych na działanie produktów spalania gazu.

Szybko i łatwo

Każda nagrzewnica jest osobnym urządzeniem ogrzewającym bezpośrednio powietrze, a nie wodę centralnego systemu ogrzewania. W przypadku jakiejkolwiek awarii nie ma zagrożenia spadku temperatury w całym obiekcie, lecz tylko w jednym sektorze.
Nagrzewnice Robur używa się wtedy, kiedy się chce i można je zwyczajnie włączać i wyłączać jak światło.
Do zainstalowania nagrzewnicy są potrzebne tylko trzy rzeczy: otwór w ścianie, podłączenie do przewodu gazowego i podłączenie do przewodu elektrycznego.
Do nagrzania nawet dużych kubatur nagrzewnice potrzebują tylko 30 minut! Innym rozwiązaniom zajmuje to od 2 do 3 godzin.

Bez strat energii

Nie potrzeba rur z izolacją do wody grzewczej.
Nie ma strat związanych z termiczną bezwładnością wody grzewczej oraz przesyłem energii cieplnej.
Można ogrzewać tylko wybrany fragment hali w zależności od potrzeby- każda nagrzewnica może być wyposażona w osobny układ sterujący.
Możliwość automatycznej zmiany mocy palników gazowych jak i obrotów wentylatora w trakcie pracy, pozwala na szybkie i oszczędne osiągnięcie i utrzymanie wymaganej temperatury.
Instalacja nagrzewnic Robur nie niesie za sobą pogorszenia komfortu cieplnego, jak w przypadku innych sposobów ogrzewania- różnica temperatur na różnych wysokościach może osiągać tylko 0,3°C/m.
Przy odpowiednim montażu, wyższa prędkość zimniejszego powietrza w górnych partiach strumienia uniemożliwia cieplejszemu powietrzu na przedostawanie się do wyższych partii pomieszczeń.

Koszty pod kontrolą

Nie ma potrzeby inwestowania w kotłownię.
Urządzenia można zwyczajnie wyłączyć, kiedy jest taka potrzeba. W tym przypadku nie grozi popękanie rur z wodą i wymiennika w wyniku awarii.
Czas pracy urządzenia i temperatury można dokładnie ustalić poprzez panel automatyki.

Wysokość pomieszczenia

Oszczędność energii

5 m

12%

6 m

14%

7 m

16%

8 m

19%

9 m

22%

 

Robur gdziekolwiek chcesz

Robur dostosował wygląd urządzeń do miejsca instalacji. Dzięki nagrzewnicy Evoluzione okazało się, że również miejsca o bardzo wysokich walorach estetycznych mogą być ogrzewane nadmuchowo.
Nagrzewnice Robur są produkowane w zakresie od 2kW do 100kW, do montażu wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz w wersjach z wentylatorem osiowym i promieniowym. Zakres produkcji pozwala na dużą swobodę w wyborze systemu.

Liczby mówią same za siebie

Testy wykazały, że po zastosowaniu nagrzewnic Robur możliwe są oszczędności zużycia gazu rzędu 22%.
Sprawność nagrzewnic Robur wynosi śrenio 90%. W porównaniu z innymi źródłami ciepła np. promiennikami (55-70%) wygląda ona imponująco.
Tylko 30 minut potrzebują nagrzewnice Robur, do uzyskania wymaganej temperatury w obiekcie.