Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Facebook

Greń-przyjazne ogrzewanie węglowe w Twoim domu

Ogrzewanie węglowe nie musi się kojarzyć z zakurzonym i brudnym pomieszczeniem kotłowni, do którego musimy wchodzić co kilka godzin by dołożyć do kotła. A sam kocioł z mało efektywnym spalaniem węgla. Dzięki zastosowaniu nowatorskiego, opatentowanego rozwiązania paleniska retortowego zastosowanego w kotłach Eko-Greń, paliwo stałe w postaci groszków węgla kamiennego ulega wysokowydajnemu spalaniu i czyni Twój system ogrzewania sprawnym, tanim i komfortowym w użytkowaniu. Typoszereg kotłów o mocy cieplnej od 15 do 250 kW pozwoli Ci wybrać to, czego naprawdę potrzebujesz.....

Opalane drobnymi frakcjami węgla kamiennego (ziarno od 5 do 25 mm) automatyczne kotły c.o. firmy GREŃ są urządzeniami sprawnymi energetycznie, bezpiecznymi dla środowiska i tanimi w eksploatacji.

 


Automatyczny kocioł typ EG wykonany jest ze stali o podwyższonych parametrach jakościowych. Konstrukcja spawana kotła przygotowywana jest na ciągu produkcyjnym wyposażonym w specjalistyczne maszyny do cięcia i kształtowania stali. W trakcie procesu produkcyjnego 100% wyrobów podlega dokładnej kontroli jakości i szczelności połączeń spawanych panelowego wymiennika ciepła. Popielnik wyposażony jest w żeliwne drzwiczki uszczelniane bezazbestową uszczelką sznurową i zamykane na zamki zaciskowe – mimośrodowe. Drzwiczki od wewnątrz wyposażone są w skrzynki wypełnione materiałem izolacyjnym.

 

 

Izolację zewnętrzną stanowi wysokiej jakości prasowana płyta z wełny mineralnej. Całe poszycie zewnętrzne kotła wykonane jest ze stali nierdzewnej. Zbiornik paliwa również jest wykonany z tej stali. Jego klapa jest wyposażona w uszczelkę labiryntową i klamrowy zamek zaciągowy. Paliwo ze zbiornika umieszczonego z lewej lub prawej strony kotła (do wyboru przez Klienta) pobierane jest przez kompaktowy podajnik śrubowy umieszczony w rurze prowadzącej. Podajnik jest napędzany za pośrednictwem sprzęgła przeciążeniowego i dwustopniowej – bezobsługowej przekładni ślimakowej silnikiem elektrycznym wyposażonym w wewnętrzny układ zabezpieczający jego uzwojenia przed przeciążeniem elektrycznym. Aby zapobiec ewentualnym awariom podajnika spowodowanym niekontrolowanym zanieczyszczeniem węgla przez duże bryłki węgla otwór zasypowy podajnika jest wyposażony w krawędź tnącą. Paliwo podawane jest przez podajnik do palnika. Żeliwna retorta wyposażona jest w obwodowe dysze kanałowe zasilane powietrzem z wentylatora umieszczonego na zewnątrz kotła. Podawane paliwo ulega wstępnemu wysuszeniu, podgrzaniu, odgazowaniu a następnie pełnemu spaleniu w warunkach kontrolowanych i sterowanych elektronicznym programowalnym sterownikiem.

Aby zwiększyć efektywność procesu spalania i wymiany ciepła w kotle zastosowano deflektor żeliwny umieszczony centralnie nad palnikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu następuje dokładne dopalenie spalin i ukierunkowanie ich strugi. Spaliny w przestrzeniach międzypanelowych oddają ciepło i kierowane są do komina. Dzięki wewnętrznym zawirowywaczom strugi spalin mają wydłużoną drogę i czas wymiany ciepła oraz pozbawiane są drobnych zanieczyszczeń pyłowych, które opadają do popielnika.

Czujnik temperatury wody wylotowej jest podstawowym elementem sterującym pracą kotła. Dopóki woda wylotowa nie osiągnie zadanej na programatorze sterownika temperatury, dopóty, palnik pracuje z pełną mocą. Gdy zadany parametr osiągnie swoją wartość, to system przechodzi w tryb czuwania. Aby palenisko nie wygasło, co kilkanaście minut (wartość programowana przez użytkownika – zależnie od gatunku paliwa) podajnik samoczynnie poda minimalną dawkę węgla i powietrza, aby utrzymać minimum żaru niezbędnego do samoczynnego rozpalenia, gdy temperatura wody obniży się o 1 do 2 st. C. Taki stan „hibernacji kotła” może trwać nawet kilkadziesiąt godzin, np. gdy nie ma odbioru ciepła. Sterownik może współpracować również z zewnętrznym termostatem pokojowym. Wówczas sterownik tak steruje pracą kotła, aby zapewnić zadaną temperaturę w pomieszczeniu, gdzie umieszczony jest termostat. Wysokiej jakości materiały użyte do budowy kotła, elementy produkowane przez znanych europejskich i krajowych producentów, drobiazgowy proces nadzoru i kontroli produkcji zapewniają bardzo wysoką jakość kotłów c.o. produkowanych przez nasze przedsiębiorstwo. Całodobowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz pełna dostępność części zamiennych zapewniają użytkownikom naszych kotłów komfort i bezpieczeństwo.

Badania efektywności energetycznej i emisyjnej naszych kotłów przeprowadzone przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu potwierdzają urzędowo trafność przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych. Dzięki temu kotły EKO-GREŃ posiadają „Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego”. Swoją sprawną, oszczędną i wydajną pracą potwierdzają tezę, że „nie ma złego paliwa”.