Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Ogrzewanie nadmuchowe bez gazu ?

Mamy coraz więcej zapytań od klientów, którzy nie dysponują gazem. Jedynym dostępnym medium jest energia elektryczna. Zależy im jednak na komforcie i ogrzewaniu nadmuchowym oraz klimatyzacji centralnej. Czy w takim wypadku możemy zastosować system nadmuchowy Miller ?

System nadmuchowy Miller również w tym wypadku proponuje rozwiązanie.

W tradycyjnym piecu gazowym mamy zamontowany palnik, wymiennik ciepła i wentylator nawiewny (oczywiście układ automatyki i sterowania). Jeśli chcemy chłodzić to chłodnicę (parownik) współpracującą z agregatem montujemy na piecu.

Zamiast gazowego pieca nadmuchowego możemy również zastosować kanałową jednostkę nawiewną składającą się z wentylatora i parownika współpracującego z agregatem chłodniczym tylko chłodzącym lub chłodząco-grzewczym.

Dostępne moce to 14 kW i 17.5 kW

Dodatkowo na kanale nawiewnym montujemy nagrzewnice elektryczne siłowe sterowane bądź z poziomu sterownika jednostki kanałowej bądź niezależnie w oparciu czujnik kanałowy i temperaturę nawiewu.


 

Jak wiemy pompa ciepła, w której dolnym źródłem ciepła jest powietrze pracuje z pełną wydajnością (ok. 300% sprawności) przy temperaturach zewnętrznych nie niższych od 0 stopni. Dla przykładu pompa ciepła o mocy chłodniczej/grzewczej 17.5 kW pobiera ok. 6 kW mocy elektrycznej. Jednak takie przełożenie mamy przy dodatniej temperaturze.

Wraz z jej spadkiem, spada oddawana moc grzewcza przy niezmiennie pobieranej mocy elektrycznej. Np. Przy -8 stopniach – moc grzewcza oddawana to ok. 10 kW.

Stąd konieczność stosowania dodatkowych nagrzewnic elektrycznych.

Pamiętajmy jednak, że średnia temperatura w sezonie grzewczym, który trwa 200 dni jest powyżej 0 stopni. A dni z temperaturą dodatnią jest ponad 70%.

Bliższe dane techniczne w dziale Oferta – Systemy nadmuchowe.