Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Fernox a instalacje centralnego ogrzewania

Fernox jest wiodącym ekspertem w dziedzinie problemów związanych z korozją i kamieniem w domowych, publicznych i przemysłowych instalacjach wodnych.

Fernox cieszy się najlepszą reputacją na brytyjskim i europejskim rynku ciepłowniczym. Założona w 1964 roku firma, eksportuje w tej chwili swoje produkty do ponad 30 krajów na całym świecie.

 Korozja systemu c.o. jest powodem wielu poważnych problemów

Mała wydajność cieplna

W niezabezpieczonych systemach c.o. Grudki rdzy mogą się odkładać w kotłach i instalacji. Po kilku latach warstwa osadu jest tak gruba że może spowodować straty ciepła aż do 35%. W dalszym okresie szlam i kamień kotłowy może tak ograniczyć wymianę ciepła, że dochodzi do przegrzania i pęknięcia wymiennika kotła.

Głośna praca

Zwykle zaczyna się od bulgotania, a następnie dają się słyszeć odgłosy uderzeń w rurach. Przyczyną jest szlam w instalacji i kamień kotłowy.

Uszkodzenia pomp i elemntów kotła.

Czarny szlam, który jest materiałem ściernym łatwo podlega namagnetyzowaniu co powoduje oblepianie wirnika pompy i łożysk. Prowadzi to do zatarcia pompy oraz uszkodzeń w samej instalacji kotłowej.

Zapowietrzanie grzejników

Ubocznym produktem korozji jest wodór – często mylony z powietrzem. Ponadto w niezabezpieczonym systemie bakterie beztlenowe produkują silnie toksyczny gaz siarkowodór, który objawia się nieprzyjemnym zapachem. Prowadzi to do niechcianych zapowietrzeń grzejników.

Zimne grzejniki

Szlam w znacznym stopniu skraca żywotność grzejników. Tlenki żelaza i zgorzelina która wytrąca się w układzie i opada na dno grzejnika ograniczają efektywny przepływ wody. Ponadto korozja samych grzejników prowadzi do przecieków i awarii instalacji.

 

Jak temu zaradzić ??? - To proste... Stosować preparaty FERNOX

 

Więcej informacji w dziale Oferta/Chemia instalacyjna oraz Do pobrania