Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Ogrzewanie nadmuchowe - pompa ciepła powietrze/powietrze Daikin Sky Air Seasonal.

Ogrzewanie nadmuchowe może być również oparte na pompie ciepła powietrze/powietrze. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów firma Daikin, już parę lat temu, wprowadziła nowoczesny i energooszczędny system ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparty na inverterowych pompach ciepła Sky Air. Co roku zmienia coś i unowocześnia starając się podwyższać swoje normy.  

 


 

skyair_logo

 

Ochrona środowiska staje się jednym z ważniejszych aspektów produkcji. Firmy, które produkują na rynek urządzenia grzewcze czy klimatyzacyjne muszą się z nią liczyć. Powstają coraz to nowe projekty, których celem jest ochrona środowiska, a wśród nich Dyrektywa EuP.

EuP to Dyrektywa europejska dotycząca eko-projektowania wyrobów zużywających energię, której celem jest zmniejszenie negatywnego wpływu produktów na środowisko w Unii Europejskiej. Nowe przepisy wymagają od producentów zintegrowania w swoich produktach różnych aspektów dotyczących środowiska takich jak min. zwiększenie energooszczędności. Urządzenia, które nie spełnią minimalnych wymogów ustalonych przez EuP zostaną wycofane z rynku.  

Chociaż Dyrektywa EUP wyposażenia AC nadal wymaga sfinalizowania i jej postanowienia jeszcze przez jakiś czas nie będą obowiązywały (nie wcześniej niż 2013r), firma Daikin postanowiła wykorzystać ten nowy kierunek w projektowaniu swoich produktów już teraz.

 

seasonal_inverter_logo

 

Pierwszym produktem wykorzystującym nowe podejście jest pompa ciepła Sky Air Seasonal Inverter. Jego udoskonalona wydajność to wynik projektowania od podstaw. Sterowanie inverterem zapewnia optymalną wydajność przy częściowym obciążeniu, gwarantując wysokie wskaźniki w rzeczywistych sytuacjach temperaturowych. Wydajność trybu dodatkowego została również zwiększona. Dzięki nowej konstrukcji, wydajność sezonowa pompy ciepła Sky Air Seasonal Efficiency wzrosła o 20% w porównaniu do pompy ciepła Sky Air Super Inverter w rzeczywistych sytuacjach i o ponad 50 % w porównaniu do systemów bez invertera, w ten sposób przyczyniając się do realizacji pakietu Komisji Europejskiej 20-20-20. Gama pomp ciepła Sky Air Seasonal Efficiency składa się z modeli od 7 do 14 kW i jest już dostępna od kwietnia 2010 roku. Posiada wszystkie funkcje dotychczas aktualnego modelu pompy ciepła Sky Air Inverter, łącznie z technologią wymiany. Pompa ciepła Sky Air Seasonal to: jednostki kasetonowe i podstropowe, jak i jednostki kanałowe, na których oparte jest ogrzewanie nadmuchowe.      

 

rzq_przekroj

 

 

Zalety pompy ciepła powietrze/powietrze Sky Air Seasonal:

-ekonomiczne ogrzewanie nadmuchowe

- technologia super inverter

- wysokie COP

- dolna granica pracy -20 st.C

- szeroki zakres pracy

- cicha praca

- współpraca z centralami wentylacyjnymi z odzyskiem ciepła przez wspólny sterownik układy RZQ mają możliwość podłączenia do jednego agregatu kilku jednostek SkyAir, sterowanych niezależnie, dzięki systemowi CMSQ.

- niska cena w porównaniu z układami VRV

- możliwość wymiany urządzeń pracujących z R-22, na urządzenia Seasonal z R-410A, bez zastosowania „filtrów czyszczących”.  

 

 

Zapraszam do zapoznania się z prezentacją, dostępną na naszym serwerze tutaj. Jest ona przedstawiona w kilku językach, niestety brakuje polskiego. Można skorzystać z prostego kalkulatora kosztów. Prezentacja pokazuje, że Daikin przywiązuje dużą wagę do tej grupy urządzeń, i że jest ona na rynku europejskim bardzo popularna.  

 

Cennik produktów Daikin tutaj.