Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Odkurzacz centralny Vacuflo True Cyclonic teraz 7 letnia gwarancja.

logo_vacuflo

 

System Centralnego Odkurzania to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych odkurzaczy przenośnych. Można go stosować dla domów i apartamentów, zarówno tych nowo budowanych, jak i już istniejących.Cały system składa się z jednostki centralnej, z instalacji rurowej, gniazd znajdujących się w ścianie lub podłodze oraz węża z rurą i szczotką.

 


 

Vacuflo to produkt amerykańskiej firmy H-P Products, produkującej odkurzacze centralne od ponad półwiecza w USA. Parę lat temu, gdy odkurzacze centralne w Polsce stały się modne, zaistniała również i na naszym rynku. Prowadzone badania, testy oraz wdrażanie nowych technologii, co roku podnoszą komfort korzystania z odkurzaczy Vacuflo.

Firma H-P Products to prekursor w zakresie produkcji jednostek centralnych z prawdziwą Technologią Filtracji Cyklonicznej „CFT™”(ang. Cyclonic Filtration Technology). Efektem prowadzonych prac badawczych nad rozwojem optymalnych technologii dla centralnego odkurzania są 2 rodziny produktowe: True Cyclonic® i Filtered Cyclonic™.  

 

Jednostki centralne VACUFLO 


FILTERED CYCLONIC

vacuflo_rodzina_filtered_cyclonic

 

Zalety Filtered Cyclonic™:

- Wydajność ssąca praktycznie niezależna od ilości zassanych zanieczyszczeń.

- Prawdziwa filtracja cykloniczna wspomagana bardzo wydajnym wkładem filtracyjnym (wymiana raz do roku).

- Dzięki przejrzystemu zbiornikowi szybka ocena poziomu zebranych zanieczyszczeń bez konieczności jego odpinania.

- Dodatkowe gniazdo ssące w obudowie jednostki centralnej

- Wydajny i niezawodny silnik gwarantujący cichą i bezawaryjną pracę.

- Uniwersalność sprzątania w całym domu dzięki szerokiemu wyborowi zestawów i akcesoriów do sprzątania.

- Skuteczna eliminacja 100% brudu, kurzu i alergenów z domu.

- Opróżnianie zbiornika na zanieczyszczenia raz na 3-4 miesiące.

- Gwarancja 5 letnia

 

TRUE CYCLONIC

vacuflo_rodzina_true_cyclonic

 

Zalety True Cyclonic®:

- 100 % Wydajności ssącej przez cały czas użytkowania, niezależnie od ilości zassanych zanieczyszczeń.

- Prawdziwa filtracja cykloniczna bez worków i filtrów na zanieczyszczenia.

- Dzięki przejrzystemu zbiornikowi szybka ocena poziomu zebranych zanieczyszczeń bez konieczności jego odpinania.

- Wydajny i niezawodny silnik gwarantujący cichą i bezawaryjną pracę.

- Uniwersalność sprzątania w całym domu dzięki szerokiemu wyborowi zestawów i akcesoriów do sprzątania.

- Skuteczna eliminacja 100% brudu, kurzu i alergenów z domu.

- 7 lat gwarancji na wszystkie modele True Cyclonic®.

 

 

 Sposoby filtracji w jednostkach centralnych VACUFLO

 

Uzyskanie maksymalnej siły ssącej, niezmiennej w trakcie użytkowania systemu centralnego odkurzania wymaga zastosowania efektywnego sposobu filtracji. Wszystkie sposoby separacji zanieczyszczeń bazujące na wymiennych workach i filtrach powodują spadek mocy ssącej wraz z gromadzonymi zanieczyszczeniami, a także nie oszczędzają użytkownikowi nieprzyjemnych prac związanych z ich czyszczeniem i wymianą. Problemy te nie występują gdy podstawowym sposobem separacji zanieczyszczeń w odkurzaczu centralnym jest filtracja cykloniczna.

 

dzialanie_cyklon

 

Filtracja cykloniczna to metoda oddzielania cząsteczek ciał stałych, czyli kurzu, piasku, sierści i innych stałych zanieczyszczeń z wirującego strumienia powietrza bez użycia dodatkowych mechanicznych filtrów. Sama metoda jest bardzo prosta i wykorzystuje podstawowe prawa fizyki. Powietrze po zassaniu do wnętrza jednostki centralnej wprowadzane jest w ruch wirowy i kierowane w dół. Wraz ze zmniejszaniem się promienia wirowania zwiększa się siła odśrodkowa działająca na cząsteczki zanieczyszczeń. Nad zbiornikiem na zanieczyszczenia następuje gwałtowna zmiana kierunku przepływu z wirującego w dół na liniowy w górę, bezpośrednio ku turbinie. W tym też momencie, pod wpływem działających sił: sile odśrodkowej i sile bezwładności, następuje wytrącenie się 96-98% zanieczyszczeń, które po stożku cyklonicznym osuwają się do przejrzystego zbiornika. Pozostałe 2-4% drobnych zanieczyszczeń wydalanych jest na zewnątrz budynku (w przypadku jednostek True Cyclonic®) lub zostaje zatrzymanych w wysoko wydajnym filtrze (w przypadku jednostek Filtered Cyclonic™).

Bezsprzeczną korzyścią zastosowania Prawdziwej Filtracji Cyklonicznej VACUFLO jest stałość siły ssącej w trakcie użytkowania urządzenia, niezależnie od ilości zassanych zanieczyszczeń. Odkurzacz będzie posiadał 100% wydajności ssącej zarówno w dniu instalacji jak i po kilku latach użytkowania. Dostępne na rynku rozwiązania, w których podstawowym sposobem filtracji jest separacja przy użyciu worka odwróconego, worka papierowego lub filtra, nie gwarantują stałej wydajności ssącej wraz z gromadzeniem się zebranych zanieczyszczeń. Dodatkowo w trakcie ich użytkowania zachodzi potrzeba wymiany i czyszczenia worka lub filtra, a kto z nas lubi być zaskakiwany koniecznością podjęcia nieplanowanych prac eksploatacyjnych, w dodatku nie należących do najprzyjemniejszych.
W przypadku jednostek True Cyclonic® użytkownik ma zagwarantowane 100% wydajności ssącej przez cały czas eksploatacji. Ponadto jest on zwolniony z nieprzyjemnych i brudnych prac związanych z wymiana i konserwacją worka lub filtra, gdyż ich nie ma. W przypadku jednostek Filtered Cyclonic™ zachodzi potrzeba wymiany wkładu filtracyjnego raz na rok przy czym dzięki specjalnej konstrukcji wydajność ssąca wraz z gromadzeniem się zanieczyszczeń spada w nieznacznym stopniu. Dzieje się tak dlatego gdyż podstawowym sposobem filtracji jest filtracja cykloniczna, o skuteczności ponad 95%. Do wkładu filtracyjnego dociera mniej niż 5% zanieczyszczeń, co ogranicza jego zużycie w trakcie eksploatacji. Ponadto sam wkład filtracyjny ma budowę harmonijkową co znacząco zwiększa jego powierzchnię filtracyjną, a tym samym przepuszczalność dla strumienia powietrza do maksimum.  

 

Więcej informacji o odkurzaczach centralnych tutaj

Cennik odkurzaczy centralnych Vacuflo tutaj