Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Oszczędności w ogrzewaniu domów - rekuperatory Vallox

logo_valloxPrzedstawiamy centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła (rekuperatory) fińskiego producenta firmy Vallox Oy spełniające najwyższe standardy europejskie. Firma Vallox Oy na rynku polskim sprzedaje swoje produkty już od ponad 8 lat. Centrale Vallox charakteryzują się niskim zużyciem energii, niezawodnością, wysoką jakością wykonania, nowoczesnymi funkcjami i designe-em.

 


 

Rekuperatory VALLOX przeznaczone są dla mieszkań, domów jednorodzinnych, zabudowy szeregowej, apartamentów, małych biur, pawilonów handlowych, itp. Zapewniają oszczędność energii zużywanej na ogrzewanie pomieszczeń, komfortową wentylację z dokładną filtracją.

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła VALLOX zapobiegają zawilgoceniu okien i ścian w sezonie grzewczym, jak i zapewniają szybką eliminację nadmiaru wilgoci z łazienki, pralni lub sauny. Zalecane są dla osób cierpiących na alergie i astmę. Centrale VALLOX powodują zmniejszenie natężenia hałasu zewnętrznego poprzez wyeliminowanie konieczności otwierania okien.

 

vallox_dom

 

W naszej ofercie posiadamy centrale rekuperacyjne VALLOX:

-sterowane cyfrowo

-sterowane manualnie

 Wszystkie modele rekuperatorów VALLOX posiadają:

-obudowę z galwanizowanej stali pokrytej farbą epoksydową w kolorze białym, z izolacją z pianki poliuretanowej

-dwa wielobiegowe wentylatory z silnikami w klasie ochrony IP34

-aluminiowy wymiennik krzyżowy

-mechanizm z termostatem, przeciwdziałający zamarzaniu wymiennika

-odprowadzenie wody kondensacyjnej

-komplet filtrów wstępnych

-na nawiewie - filtr dokładnego oczyszczania (wskazany przy leczeniu alergii i astmy)

-króćce przyłączeniowe z gumowymi uszczelkami dla przewodów wentylacyjnych na wszystkich otworach wlotowych i wylotowych

-wszystkie elementy są bardzo łatwe do demontażu w celu ich konserwacji.


NOWOŚĆ 2011


JUŻ WKRÓTCE DOSTĘPNA

 

VALLOX 121 SE

 

 

 

Rekuperator VALLOX 121 SE to następca bardzo popularnej i produkowanej w latach 1983-2004 jednostki Vallox 100 i 120. Już wówczas była ona rozwiązaniem bardzo innowacyjnym, głównie za sprawą sześciu króćców przyłączeniowych. Rozwiązanie to spełniło pokładane w nim założenia i zostało bardzo dobrze przyjęte przez użytkowników. 

VALLOX 121 SE został tak skonstruowany, aby zastąpić swojego poprzednika bez potrzeby zmian konstrukcyjnych instalacji wentylacyjnej.

 

Centrala rekuperacyjna przeznaczona jest do domów jednorodzinnych średniej wielkości, mieszkań lub powierzchni biurowych, co jest determinowane parametrami 107/102 l/s przy 100 Pa.

Jednostka VALLOX 121 SE jest fabrycznie wyposażona w panel kontrolny SED, umożliwiający sterowanie systemem wentylacji w zależności od potrzeb, poziomu wilgotności, poziomu dwutlenku węgla. Standardowo centrala posiada 8 stopni prędkości, automatyczny by-pass, nastawę tygodniową, informacje o stanie czystości filtrów, odczyt 4 temperatur, funkcje kominkową, odprowadzenie skroplin (syfon), itp.

Istnieje również możliwość włączenia centrali, poprzez konwerter LON, do sieci EIB. W ten sposób centrala będzie integralna częścią „inteligentnego domu”.

 

Serce jednostki stanowi rekuperator przeciwprądowo-krzyżowy umożliwiający odzysk ciepła na poziomie 80%. Ponadto, przepływ powietrza wymuszony jest za pomocą wentylatorów na prąd stały, co również przekłada się na oszczędności energii jak i możliwość płynnej regulacji. 

Rekuperator VALLOX 121 SE standardowo wyposażony jest w filtr powietrza klasy F7 na nawiewie do pomieszczeń, oraz filtry klasy G3 na nawiewie i wywiewie z pomieszczeń. Dodatkowo dla zabezpieczenia wymiennika przed zamarznięciem w centrali zainstalowana jest wstępna nagrzewnica elektryczna o mocy 400 W i wtórna nagrzewnica elektryczna o mocy 1400W.

 

Więcej informacji o centralach rekuperacyjnych firmy VALLOX tutaj

 

Cennik central firmy VALLOX tutaj

 

Dane techniczne ( w wersji angielskiej) rekuperatora VALLOX 121 SE na zapytanie wysyłamy e-mail.