Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Nowa pompa ciepła Altherma LT firmy Daikin – wersja zintegrowana ze zbiornikiem c.w.u

logo_daikinNa rynku pomp ciepła dużym zainteresowaniem cieszą się pompy ciepła Altherma firmy Daikin, a wśród nich niskotemperaturowa Altherma LT.

Pompa ciepła Altherma powietrze-woda to profesjonalny i wygodny sposób na uzyskanie komfortu w ogrzewaniu, chłodzeniu i przygotowaniu ciepłej wody użytkowej. Do tej pory pompa ciepła Altherma LT występowała w wersji rozdzielonej osobno hydrobox i zasobnik wody. Od dziś nowa Altherma LT występować będzie również połączonej czyli zintegrowanej wersji, tzw.podłogowej.

 

 

 

altherma_lt_zint5

 

Przypomnienie.

Pompa ciepła Altherma LT to pompa typu split powietrze-woda. Nie wymaga ona do zainstalowania robót ziemnych, a montaż jej jest bardzo prosty. Pompa ciepła Altherma LT pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego i przetwarza je do takiego poziomu umożliwiającego dalszą dystrybucję. Ciepło to przenoszone jest, przez czynnik chłodniczy, przewodami do jednostki wewnętrznej. W jednostce wewnętrznej pompy ciepła Altherma LT, ciepło (do 55st.C) jest przekazywane do systemu podłogowego, HP konwektorów, niskotemperaturowych grzejników, klimakonwektorów lub zasobnika wody użytkowej. Jeśli chcemy wychłodzić pomieszczenie również jest taka możliwość- jednostka wewnętrzna odpowiednio obniża temperaturę wody do poziomu odświeżającego chłodu.

Temperatura w pomieszczeniu regulowana jest za pomocą termostatu przewodowego lub bez przewodowego odpowiednie ich nastawienie wpływa na ekonomiczność układu grzewczego.

Aby zaoszczędzić jeszcze więcej energii przy produkcji ciepłej wody użytkowej pompę ciepła Altherma LT można podpiąć pod kolektory słoneczne.  

 

Więcej na temat systemu pompa ciepła Altherma LT tutaj.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
MODEL PODŁOGOWY ZINTEGROWANY

 
altherma_lt_zint1
 
 

 

 

Zalety pompy ciepła Altherma LT w wersji zintegrowanej:

- brak połączeń wykonywanych pomiędzy jednostką wewnętrzną, a zbiornikiem c.w.u

- model podłogowy pompy ciepła Altherma LT zajmuje małą powierzchnię

- większa wężownica w zbiorniku pozwala na szybsze podgrzewanie c.w.u

- mniejsze straty postojowe zbiornika c.w.u

- funkcja automatycznego uruchamiania

- tylko jedna grzałka

- ładniejszy i nowocześniejszy wygląd

 

altherma_lt_zint2

 

 

altherma_lt_zint3

 

altherma_lt_zint4

 

 

 

Cennik pompa ciepła Altherma firmy Daikin na 2011 tutaj

Katalog grzewczy firmy Daikin na rok 2011 tutaj