Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Ogrzewanie domu- kocioł kondensacyjny, bufor ciepła i bufor solarny w jednym urządzeniu.

rotex_logoEnergia staje się coraz droższa. Producenci urządzeń grzewczych dwoją się i troją, aby produkować urządzenia takie, które byłyby przede wszystkim ekonomiczne w eksploatacji. Opierając się na najbardziej oszczędnych sposobach przetwarzania energii oraz racjonalnym wykorzystaniu odnawialnych źródeł, firma ROTEX stworzyła GasSolarUnit. Jest to gazowy kocioł kondensacyjny, bufor ciepła i bufor solarny w jednym urządzeniu.

 

 

 

ZGRANY ZESPÓŁ SŁOŃCE I KOCIOŁ KONDENSACYJNY
GasSolarUnit


rotex_gsu

 

Zastosowany w GSU(GasSolarUnit) kondensacyjny kocioł grzewczy to rozwiązanie uwzględniające najnowsze odkrycia w dziedzinie technologii spalania i technologii grzewczej. Innowacyjna budowa aluminiowego korpusu kotła z centralną komorą spalania i dodatkowa powierzchnia grzewcza o spiralnym kształcie sprawiają, że GSU firmy ROTEX osiąga sprawność nawet 110%. Więcej tutaj

Dzięki zintegrowaniu kotła kondensacyjnego z buforem ciepłej wody, straty ciepła są minimalne. W układzie tym nie dochodzi do strat związanych z wychładzaniem, które pojawiają się w tradycyjnych zestawach kocioł-bufor. Więcej tutaj

Bufor to zbiornik bezciśnieniowy wody gorącej. W wodzie tej zanurzone są jedna lub dwie wężownice ( zależy od modelu). Przez wężownice przepływa woda, którą chcemy ogrzać lub dogrzać. Może to być woda użytkowa lub woda do ogrzewania w grzejnikach. Woda ta przepływa stale ogrzewanie wody odbywa się na zasadzie przepływowej. Dzięki temu nie ma problemu z bakteriami Legionella.  

Moduł GSU wytycza nowe standardy dotyczące przestrzeni montażowej i wykorzystania energii. Na powierzchni o wymiarach 59x61 cm mieści się cała centrala grzewcza łącznie z modułem podgrzewania wody użytkowej i buforem solarnym (o poj.300l !!!). Jeśli chce się zwiększyć oszczędność energii, zawsze można system rozbudować i podłączyć ROTEX Solaris. Dzięki takiemu rozwiązaniu można podgrzewać wodę wykorzystując energię słoneczną. Więcej tutaj.

 

GSU 320-e GSU 535-e

Energooszczędny zestaw do ogrzewania pomieszczeń ( za pomocą kotła kondensacyjnego) i podgrzewania wody w buforze( za pomocą kotła kondensacyjnego) z opcjonalnym modułem solarnym ( do wspomagania podgrzewania wody w buforze)

 

Kalkulacja dla domu jednorodzinnego oparta na GSU 320-e tutaj    

 

 

GSU 520S-e GSU 530S-e

Energooszczędny zestaw do ogrzewania pomieszczeń ( za pomocą kotła kondensacyjnego) i podgrzewania wody w buforze ( za pomocą kotła kondensacyjnego) z opcjonalnym modułem solarnym ( do wspomagania ogrzewania i podgrzewania wody w buforze)

rotex_gsu_530s_e

Kalkulacja dla domu jednorodzinnego oparta na GSU 520S-e tutaj

 

Dane techniczne kotły kondensacyjne ze zbiornikiem buforowym GSU tutaj

Ulotka kotły kondensacyjne ze zbiornikiem buforowym GSU tutaj

Więcej kotły kondensacyjne ze zbiornikiem buforowym GSU tutaj