Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Wykorzystanie energii słońca i powietrza w pompie ciepła firmy ROTEX

rotex logoFirma Rotex znana jest, na rynku grzewczym, z kotłów grzewczych z wykorzystaniem energii z kolektorów słonecznych. Dzisiaj przedstawiamy zespół solarny z pompą ciepła HPSU compact oparty na agregacie seria C firmy Daikin. Jest to system, który zapewni nam komfortowe ciepło zimą i przyjemne chłodzenie latem. Można go podłączyć pod system solarny Drain Back, jak i glikolowy lub podłączyć inne źródło ciepła np. kominek z płaszczem wodnym czy kocioł.

 

 

rotex pompa

 

Pompa ciepła HPSU wykorzystuje naturalną energię, pobieraną za darmo ze środowiska, przekształca ją w ciepło lub chłód, które potrzebujemy do ogrzewania i chłodzenia domu. Jest to bardzo prosty, efektywny i ekonomiczny sposób oszczędzania energii.

Pompa ciepła firmy Rotex montowana jest w nowym budownictwie, w którym ogrzewanie i chłodzenie oparte jest na podłogówce i klimakonwektorach. Może być również podłączana do instalacji w budynkach modernizowanych i pracować na grzejnikach (woda w obiegu ma ok.50 do 80 st.C).

 

POMPA CIEPŁA HPSU  FIRMY ROTEX


Cała pompa ciepła zbudowana jest:

  • - z jednostki zewnętrznej, którą montujemy na zewnątrz budynku. Sprężarka tej jednostki jest produktem znanej i wyspecjalizowanej w pompach ciepła firmy Daikin.

  • - z jednostki wewnętrznej, którą montujemy np. w kotłowni. W przypadku pompy ciepła HPSU compact, jednostka wewnętrzna osadzona jest (i stanowi compact) na specjalnym zbiorniku wody, który jest buforem, magazynem energii ciepła. Z niego realizowane jest zapotrzebowanie na ciepłą pitną wodę, na ciepłą wodę do obiegu grzewczego (podłogowego lub klimakonwektorów) oraz na zimną wodę do chłodzenia domu ( za pomocą klimakonwektorów lub instalacji podłogowej).

 

GRZANIE

Aby cały system był jeszcze bardziej ekonomiczny ( sama pompa ciepła wykorzystuje energię tylko z powietrza) można zastosować:

  • - kolektory słoneczne: typowe glikolowe, jak i kolektory Drain Back firmy Rotex ( tutaj). Wówczas wykorzystujemy jeszcze energię słoneczną, którą można zużyć od razu, magazynować w zbiorniku lub wspomagać ogrzewanie domu.

  • - inny system grzewczy zamontowany w domu np. kominek wodny, kocioł grzewczy.

 

CHŁODZENIE

Często podczas lata chcielibyśmy mieć klimatyzację w domu. Układ oparty na pompie ciepła Rotex daje taką możliwość. W czasie chłodzenia następuje odwrócenie cyklu pracy pompy ciepła tj. ciepło jest pobierane z budynku i oddawane do otoczenia.

Chłodzenie odbywa się za pomocą:

  • - instalacji rurek położonych w podłodze, które grzeją w zimie, w lecie wykorzystywane są do chłodzenia domu. Układ chłodzenia, oparty na podłogówce, wolny jest od przeciągów, jest niewidoczny, bezgłośny i daje poczucie komfortu.

  • - klimakonwektorów, które oprócz układu podłogowego można zastosować np. w sypialniach. Klimakonwektory HP (tutaj) to jedne z najcichszych urządzeń tego typu i są dedykowane do montażu właśnie w sypialniach.

 

 

Ulotka pompa ciepła HPSU firmy Rotex tutaj

Kolektory słoneczne Drain Back firmy Rotex tutaj

Pompa ciepła HPSU firmy Rotex tutaj