Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Pompa ciepła powietrze-powierze typu Sky Air firmy DAIKIN, ogrzewanie nadmuchowe

Ogrzewanie nadmuchowe jest systemem często montowanym przez naszą firmę. Klienci, którzy nie chcą tradycyjnego układu wodnego, a chcą korzystać z wentylacji i klimatyzacji wybierają często ogrzewanie nadmuchowe, oparte na pompie ciepła powietrze-powietrze. Brak grzejników, łatwość sterowania, elastyczność montażu, komfort użytkowania oraz ekonomiczność to cechy pomp ciepła powietrze-powietrze typu Sky Air układu kanałowego.

 

Cały system nadmuchowy to agregat zewnętrzny oraz jednostka wewnętrzna montowana w podwieszanym stropie budynku. Z jednostki wewnętrznej rozprowadzone są do poszczególnych pomieszczeń kanały zakończone kratkami. Do systemu można podpiąć centralę wentylacyjną VAM. Całość układu nadmuchowego ogrzewa, chłodzi i wentyluje budynek.

 

skyair logo 

 

Pompy ciepła typu Sky Air firmy Daikin produkowane były najpierw jako super inwerter, potem następna generacja jako Seasonal Inwerter, a obecnie jako Seasonal Smart.

W produktach firmy Daikin wprowadzono pojęcie sprawności sezonowej określanej jako Seasonal Smart. Chodzi o to by osiągnąć jak najwyższą sprawność urządzenia, w zakresie temperatur zewnętrznych, w którym urządzenie najwięcej pracuje. Więcej tutaj.

Dzięki temu nowe jednostki pomp ciepła typu Sky Air firmy Daikin dostosowują się do potrzeb i obciążeń i są bardziej elastyczne i ekonomiczne.

Przykładowo przy -15 stopniach, jednostka RZQGL125 utrzymuje moc 11 kW, a jej COP to wynik 3,05.

 

daikin fbq cdaikin rzqg

Jednostka wewnętrzna FBQC do ogrzewania nadmuchowego i agregat RZQG

 

 

Seria jednostek FBQ-C8 z agregatami RZQG LUB RZQSG

- nowe sprężarki zoptymalizowane dla pełnego zakresu obciążeń.

- nowy wymiennik ciepła agregatu.

- zmienna temperatura czynnika chłodniczego i zwiększona dynamika uzyskania wymaganych mocy przy pojawiającym się obciążeniu cieplnym lub chłodniczym.

- praca do -20 z uzyskaniem wysokich mocy grzewczych w tych temperaturach. - Nowa automatyka wykorzystująca funkcje oszczędzania energii w trybach pomocniczych (standby, termostat off, power off)

- wentylatory jednostek nawiewnych sterowane falownikiem DC z możliwością zmiany sprężu dyspozycyjnego – jest to bardzo duża zaleta; każda instalacja jest inna. Np. na II biegu powietrza jest za mało, a na III – za dużo. W momencie rozruchu instalator jest w stanie dostosować spręż dyspozycyjny jednostki nawiewnej na poszczególnych biegach. Więcej o sterowaniu tutaj.

- nowy sterownik z polskim menu z szeregiem informacji diagnostycznych i serwisowych. Można zdalnie sterować pompą ciepła Daikin SkyAir przez sieć internet, poprzez przeglądarkę.

 

Więcej na temat ogrzewanie nadmuchowe pompy ciepła Sky Air na naszym blogu tutaj

Pompy ciepła Sky Air firmy Daikin tutaj

Karta katalogowa pompy ciepła Sky Air FBQ-C8 tutaj