Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Nowe klimatyzatory bez jednostki zewnętrznej firmy Olimpia Splendid

olimpia logoWłoska firma Olimpia Splendid znana jest na rynku klimatyzacyjnym z klimatyzatorów, które można montować wewnątrz pomieszczenia bez zawieszania agregatu na zewnątrz budynku. Olimpia Splendid poszerzyła w tym roku rodzinę klimatyzatorów bez jednostki zewnętrznej.

 

Klimatyzatory bez jednostki zewnętrznej nie są tak popularne jak klimatyzatory dzielone. Zwykle klimatyzatory dzielone składają się z jednostki wewnętrznej, która jest zawieszona w pomieszczeniu chłodzonym i jednostki zewnętrznej tzw. agregat, która zawieszona jest na elewacji budynku, dachu lub balkonie.

 

olimpia 1

 

Klimatyzator bez jednostki zewnętrznej to monoklimatyzator ( wewnętrzna + zewnętrzna w jednym), który zawieszony jest wewnątrz pomieszczenia chłodzonego, a wydmuch powietrza z klimatyzatora odbywa się przez dwa otwory w ścianie, które na elewacji zakończone są kratkami.

 

olimpia 2

 

Klimatyzatory bez jednostki stosowane głównie w miejscach, gdzie nie ma możliwości zawieszenia agregatu zewnętrznego np. na elewacjach zabytkowych kamienic lub tam, gdzie po prostu agregat klimatyzatora szpeci lub przeszkadza na elewacji lub balkonie.

Klimatyzator ten w zależności od wolnego miejsca oraz aranżacji wnętrza może być zainstalowane zarówno wysoko jak i nisko na ścianie. Razem z urządzeniem dostarczany jest cały osprzęt.
Kilka klimatyzatorów działających w jednym pomieszczeniu można połączyć wspólnym sterownikiem tzw. panelem bezprzewodowym REMOTE.

 

olimpia 3

 

W nowej ofercie firmy Olimpia Splendid proponujemy klimatyzatory bez jednostki zewnętrznej w wersji:

- klimatyzatory stojące, podłogowe UNICO EASY 

- klimatyzatory wiszące, ścienne UNICO on-off 

- klimatyzatory wiszące, ścienne UNICO Simply inverter

- klimatyzatory wiszące, ścienne UNICO z grzałką elektryczną 

 


Klimatyzatory bez jednostki zewnętrznej dostępne są w wersji chłodzącej i jako pompa ciepła, inverterowej lub on-off, z możliwością podłączenia bezprzewodowego panelu sterującego REMOTE, z systemem oczyszczania powietrza.

 

ZOBACZ JAK PROSTY JEST MONTAŻ

FILM TUTAJ

 

Więcej o klimatyzatorach Unico Olimpia Splendid tutaj

Karty katalogowe klimatyzatory Unico tutaj