Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Pompa ciepła Viessmann Vitocal 161-A do ciepłej wody użytkowej- w cenie promocyjnej

viessman logoMając na uwadze ochronę środowiska, ekonomię oraz prostotę rozwiązań, producenci urządzeń grzewczych, od paru lat, wypuszczają na rynek nowe pompy ciepła. Zwykle temat pompy ciepła kojarzy się z ogrzewaniem i klimatyzacją budynku. Okazuje się, że do przygotowania wody użytkowej również można użyć pompę ciepła. Firma Viessmann w swej nowej jesiennej ofercie przedstawia nową pompę ciepła VITOCAL 161-A dzięki, której można przygotowywać ciepłą wodę użytkową.

 

Wcześniejszym modelem pompy ciepła do c.w.u firmy Viessmann był VITOCAL 160-AVS.

Podstawowymi różnicami, między tymi pompami ciepła, jest zwiększona pojemność zasobnika do 300 litrów, moc cieplna 1,7 kW oraz nowy jeszcze nowocześniejszy wygląd.

 

viessman vitocal 161a 

 

Urządzenie VITOCAL 161-A łączy w sobie pompę ciepła wraz z zasobnikiem. Urządzenie posiada w pełni kompaktową zabudowę łącząc zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 300 litrów, ze sprężarką oraz regulatorem elektronicznym. Dzięki pompie ciepła VITOCAL 161-A możemy przygotować ciepłą wodę użytkową, jak i chłodzić pomieszczenia.

Działanie pompy ciepła do przygotowania wody użytkowej polega na wykorzystaniu ciepła z powietrza do ekonomicznego podgrzewu wody. Pompa ciepła pobierając ciepło, wydmuchuje chłodne powietrze, które ma parę stopni. To chłodne powietrze może być wykorzystane do schładzania pomieszczeń np. przez bezpośredni wydmuch do pomieszczenia lub przez podpięcie się do istniejącego układu instalacji nawiewnej.

VITOCAL 161-A można postawić w pokoju rekreacyjnym, spiżarni, kotłowni, suszarni. Jeśli nie ma miejsca w tych pomieszczeniach, to za pomocą kanałów można doprowadzić do nich chłodne powietrze z pompy ciepła.

 

Dobrze sprawdza się w domku jednorodzinnym, jak i w małym zakładzie produkcyjnym (np. w winiarni tu można mieć ochłodzoną piwnicę z winami i ciepłą wodę w kranie).   

 

POMPA CIEPŁA VITOCAL 161-A


viessman vitocal 161a 1

 

 

VITOCAL 161-A WWK

 

cena netto katalogowa:    8410 zł*

 

cena netto promocyjna:    6555 zł**

                 

VITOCAL 161-A WWKS

 

cena netto katalogowa:    9246 zł*

 

cena netto promocyjna:    7160 zł**

 

*cena obowiązuje od 08.2013r i może ulec zmianie w nowym cenniku

**PROMOCJA obowiązuje do 25.10.2013r

 

 

viessman vitocal 161a tabela

 

 

Warianty pompa ciepła VITOCAL 161-A :

- z zasobnikiem bez wężownicy VITOCAL 161-A WWK

- z zasobnikiem z wężownicą ( do układu np. solarnego) VITOCAL 161-A WWKS

- obie pompy ( z wężownicą i bez ) mogą wykorzystywać ciepło z powietrza pomieszczenia, w którym są zamontowane. Powietrze pobierane i wydmuchiwane jest do tego samego pomieszczenia (rys.1).

- każdą z pomp ciepła VITOCAL 161-A WWK , jak i VITOCAL 161-A WWKS można wyposażyć w element przyłączeniowy (górny czopuch), który będzie rozprowadzał chłodne powietrze do sąsiednich pomieszczeń (rys.2). Koszt tego elementu to 375 zł netto.

 

viessman vitocal 161a 2

 

 

viessman vitocal 161a 3  

Zalety pompy ciepła VITOCAL 161-A

 

- atrakcyjna PROMOCYJNA cena

- podgrzewanie wody do 65°C

- możliwość współpracy z solarami

- wykorzystanie powietrza wydmuchiwanego do chłodzenia pomieszczeń

- moc 1,7 kW

- pojemność zasobnika 300 litrów

- wysoka wartość współczynnika efektywności COP = 3,7 (COP = Coefficient of Performance) wg EN 255 przy parametrach (powietrze 15 °C/woda15-45 °C)

- proste uruchomienie, dzięki kompletnemu okablowaniu i wstępnie ustawionemu regulatorowi

- funkcja szybkiego podgrzewania opcyjnym elektrycznym wkładem grzejnym

- przygotowana do optymalnego wykorzystywania prądu z własnej instalacji fotowoltaicznej

- przystosowana do sterowania z inteligentnej sieci energetycznej (Smart-Grid)

-jeśli pompa ciepła czerpie powietrze z zewnątrz budynku to grzałka elektryczna, dogrzewająca wodę, włączy się przy temperaturze powietrza zewnętrznego niższej niż 5 stopni.