Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Gruntowa pompa ciepła Altherma Daikin- nowość 2014

logo daikinZima w pełni, mróz trzyma, i nie chce się wierzyć, że w takich warunkach istnieje możliwość wykorzystania ciepła z gruntu. A jednak istnieje ciepło, tzw. ciepło geotermalne, dzięki któremu otrzymujemy darmową energię.

Firma Daikin znana na rynku z pomp ciepła powietrze-powietrze, jak i powietrze-woda, w tym roku, przedstawia nowy produkt, wykorzystujący to ciepło geotermalne, jest nim gruntowa pompa ciepła Altherma.

 

 

daikin gruntowa 1

 

Na głębokości 15m utrzymuje się stabilne ciepło, rzędu 10 st.C. Dzięki gruntowej pompie ciepła Altherma Daikin, można to ciepło odzyskać i wykorzystać do ogrzewania wody i ogrzewania domu. Zapewnia to ogromne oszczędności.

Ze względu na wysoką wydajność i efektywność technologii invertera, pompa ciepła Altherma Daikin wykorzystująca glebę jako źródło energii, zapewnia najwyższą wydajność, w porównaniu do jednostek ON/OFF.

 

 

POMPA CIEPŁA DAIKIN ALTHERMA

WYKORZYSTANIE ENERGII GEOTERMALNEJ

 

 

 daikin gruntowa 2

 

DLACZEGO WŁAŚNIE ALTHERMA?


  • - Gruntowa pompa ciepła Altherma to technologia grzewcza o wysokiej wydajności dzięki technologii invertera. Oferuje ona do 20% wyższą sprawność sezonową w porównaniu do tradycyjnych pomp ciepła typu ON/OFF wykorzystujących energię z gruntu.

  • - Prosta instalacja i ergonomiczne wymiary, wbudowany zasobnik wody użytkowej. Dzięki kompaktowej budowie gruntowa pompa ciepła Altherma zajmuje minimalną przestrzeń (np. na podłodze to zaledwie 728 mm x 600 mm, a wysokość to 1732 mm).

  •  

    - Intuicyjny i prosty w obsłudze sterownik do gruntowej pompy ciepła Altherma, umożliwia łatwe sterowanie ogrzewaniem domu i przygotowywaniem ciepłej wody. Dzięki temu nowoczesnemu sterownikowi, można odczytywać i zarządzać energią pobieraną i oddawaną jednostki.

 

 

Dane techniczne


daikin gruntowa dane

 

 

Więcej informacji w ulotce gruntowa pompa ciepła Altherma Daikin tutaj