Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Dolne źródła ciepła firmy Aspol-FV

aspol logoNasza firma od lat stawia na wysoką jakość produktów, jakie proponujemy naszym klientom. Dotyczy to zarówno urządzeń jakie montujemy, jak i systemów dodatkowych potrzebnych do ich montażu.

Przedstawiamy Państwu rozwiązania dolnych źródeł gruntowych pomp ciepła, produkowanych przez firmę Aspol-FV, stanowiące kompletny system  Energeo. Jakość ta wypracowywana jest już od ponad 20 lat. Potwierdzeniem dla wzorcowej jakości produktów Energeo jest ogromne zainteresowanie oraz coraz większa rzesza klientów, która zastosowała ten system w swoich instalacjach pomp ciepła. 

 

 

 

W skład systemu Energeo, produkowanego przez firmę Aspol-FV, wchodzą wszystkie elementy niezbędne do wykonania kompletnej instalacji dolnego źródła ciepła:

wymienniki geotermalne z odpowiednimi sondami, rozdzielacze geotermalne, rury i kształtki systemowe, przejścia przez przegrodę budowlaną, glikole.

 

DOLNE ŹRÓDŁA CIEPŁA

GRUNTOWA POMPA CIEPŁA  


 

 


Wymiennik poziomy meandryczny

 

 

 


Wymiennik poziomy spiralny

 

 

 

aspol meandryczno sekcyjny1

 

 Wymiennik poziomy MS meandryczno-sekcyjny

 

 

 

aspol pionowy 


Wymiennik pionowy

 

W wymiennikach geotermalnych pionowych możemy zastosować różne typy sond: DWD/FF, HEAD lub GEO TURBO.  

 

 

 

 

aspol studzienka 

 

Niezależnie od mocy dolnego źródła, jedynie równomierny rozdział czynnika niezamarzającego gwarantuje optymalny pobór ciepła zgromadzonego pod powierzchnią ziemi.

Aby to osiągnąć, firma Aspol-FV rekomenduje zastosowanie rozdzielaczy geotermalnych wielosekcyjnych Energeo. Zabudowane w rozdzielaczu zawory odcinające i regulujące pozwalają w prosty sposób zrównoważyć przepływy dla każdej pętli dolnego źródła. Opcjonalne doposażenie tej konfiguracji o przepływomierze oraz zawory odcinające na rurach dobiegowych to kolejne elementy pozwalające użytkownikowi i serwisantowi sprawnie zdiagnozować pracę układu. Takie możliwości dają nam studzienki rozdzielaczowe np. New Brado, Altra, Spider,  szafki rozdzielaczowe np. REGA, NOMO lub rozdzielaczacze naścienne.

 

 

aspol henock p

 

Instalacja dolnego źródła ciepła jest wypełniona płynem, który pełni funkcję czynnika roboczego pośredniczącego w wymianie ciepła pomiędzy gruntem, a parownikiem pompy ciepła. Jest to czynnik, który może pracować w temperaturze poniżej 0 st. Firma Aspol- FV oferuje glikole HENOCK, które gwarantują ekonomiczną oraz bezproblemową pracę układu przez wiele lat eksploatacji.

 

Więcej informacji o dolnych źródłach dla gruntowych pomp ciepła firmy Aspol-FV na naszym blogu