Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Pompa ciepła powietrze-woda Daikin Altherma nowość 2015

logo daikinWarto zapoznać się z nowościami, jakie na rynek pomp ciepła wchodzą, jak i nowymi rozwiązaniami, które wykorzystują alternatywne źródła ciepła. Znana wszystkim naszym klientom Altherma LT firmy Daikin doczekała się nowego rozwiązania. Daikin wprowadził do swojej oferty następne modele niskotemperaturowych pomp ciepła Altherma: EHSH i EHSX. Teraz ogrzewanie, chłodzenie domu i podgrzewanie wody użytkowej stało się takie proste i ekonomiczne.

 

daikin ehsx

 

 

 

Nowe modele Altherma EHSH/EHSX to nieco zmodyfikowane i unowocześnione pompy HPSU compact, sprzedawane dotychczas przez Daikin’a pod marką Rotex.

Sama idea działania jest taka sama, jak w przypadku pomp ciepła firmy Rotex, i można ją sobie przybliżyć tutaj i tutaj.

 

 

 

MAKSYMALIZACJA ENERGII ZE ŹRÓDEŁ ODNAWIALNYCH

I NAJWYŻSZY KOMFORT W ZAKRESIE PRZYGOTOWYWANIA CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ

 

daikin altherma ehsx

 

 Altherma EHSH/EHSX to prosta integracja pompy ciepła z systemem solarnym oraz dodatkowym źródłem ciepła, takim jak kominek z płaszczem wodnym czy kocioł na paliwo stałe lub gaz, oparta na buforowym zasobniku ciepła (nie mylić z buforem).

Klasyczną Althermę dość trudno połączyć z solarami i kominkiem, tak by wszystko pracowało automatycznie i było zarządzane z jednego sterownika. W nowych modelach problem ten został w prosty sposób rozwiązany.

Nowe modele to również odmienny sposób przygotowania wody użytkowej. W klasycznej Althermie zasobnik jest ładowany przez wężownicę c.o., a w Althermie EHSH/EHSX zastosowano bufor ciepła z wężownicą przepływową cwu.

Z nową pompą ciepła Daikin Altherma 4-6-8 kW współpracuje zasobnik 300l, natomiast 500 l zasobnik może współdziałać z 8-11-14-16 kW Althermą.

 

logo altherma

 

 

Modele Altherma EHSX/EHSH są droższe od standardowych Althermy, ale posiadają szereg plusów:

 

- nieco wyższe sprawności od Altherm standardowych (od września wejdą w klasę A++, a standard A+)

- możliwość ekonomicznego ogrzewania i chłodzenia domu oraz podgrzewania wody zawarte w jednej instalacji.

- podczas odszraniania model EHSX nie używa grzałki, tylko wykorzystuje ciepło z bufora wyprodukowane przez pompę ciepła.

- przepływowy sposób przygotowania cwu (antylegionella, brak wyparzania zasobnika)

- wbudowany zawór bypasowy - można zamknąć w 100% przepływ na instalacji.

- wbudowany zawór mieszający - pozwala wykorzystać ciepło z bufora (z solarów lub innego źródła ciepła).

- możliwość podłączenia solarów w systemie suchym, bezciśnieniowym drainback (brak stagnacji i przegrzewów, wyższe sprawności zimą, możliwość wykorzystania ciepła z solarów do wspomagania cwu).

- jeśli nie korzystamy z wejścia z solarów to możemy tam podpiąć kominek przy założeniu, że zapewnimy temp. nie wyższą niż 85 stopni.

- jeśli weźmiemy wersję BIV to możemy tam wpiąć tradycyjne solary ciśnieniowe, glikolowe, lub kominek z płaszczem wodnym lub inne źródło ciepła (dowolny kocioł) - możemy wtedy poprzez zawór mieszający dobierać ciepło ze zbiornika buforowego).

- zbiorniki są „plastikowe” - brak korozji, kamienia, osadów itp

  • - wężownice - stal nierdzewna zawieszone swobodnie (drgania przepływu) - również bez korozji, kamienia i osadów.

 

Więcej na temat nowych modeli pomp ciepła EHSX/EHSH Daikin Altherma na naszym blogu zapraszamy.