Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Chemia instalacyjna

Zabezpieczenie instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych preparatami RectorSeal

  

Do naszej oferty wprowadziliśmy szereg środków dezynfekcyjnych i czyszczących do urządzeń klimatyzacyjnych, renomowanego producenta amerykańskiego RectorSeal . Zapewne nie trzeba nikogo przekonywać do jakości tego producenta. Rynek serwisowy urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych jest w Stanach Zjednoczonych bardzo bogaty.

Myślimy więc, że zarówno żaden profesjonalista z branży jak i klient nie przeoczy okazji do ulepszenia czynności konserwacyjnych i serwisowych.

Akcesoria chemiczne będące w ofercie, obejmują takie produkty jak: zmywacze, uzdatniacze wody, produkty do olejów, preparaty do usuwania kamienia, wykrywacze nieszczelności i wiele innych.

Dla lepszej orientacji przedstawiamy je w poniższych tabelach.


Produkty do olejów

 

OIL I.D. to podręczny zestaw do identyfikacji rodzaju oleju w instalacji chłodniczej i klimatyzacyjnej.
Pozwala w bardzo szybki sposób i bez konieczności przeprowadzania analiz laboratoryjnych, stwierdzić, czy w instalacji jest olej mineralny, czy estrowy POE.
Stosowanie OIL I.D. przy okresowych przeglądach lub awariach instalacji, nie dopuszcza do popełnienia kosztownego błędu jakim jest zmieszanie różnych olejów (w takiej sytuacji dochodzi do zwarzenia się oleju i konieczności czyszczenia całej instalacji).

:: Charakterystyka:
- Łatwy w użyciu - wystarczy dodać badany olej do buteleczki z preparatem
- Wynik testu w kilka sekund
- Eliminuje analizy laboratoryjne
- Oszczędność czasu i pieniądze

:: Zastosowanie:
- OIL I.D. może być użyty do badania wszystkich olejów chłodniczych.
- Może być używany do olejów w układach chłodniczych i klimatyzacyjnych.

 

 

Acid Detector jest preparatem umożliwiającym wykrycie niedopuszczalnego poziomu zakwaszenia oleju w obiegu chłodniczym lub klimatyzacyjnym. Stanowi ważny element profilaktyki, gdyż wcześnie wykryte zakwaszenie pozwala podjąć odpowiednie środki zaradcze i uchronić układ przed poważnymi uszkodzeniami.
Acid Detector może być stosowany do sprawdzenia stopni zakwaszenia olejów mineralnych i alkilobenzenowych. Do układów pracujących na oleju syntetycznym przeznaczony jest Acid-Detector for Poe.
Praca z Acid Detector jest bardzo prosta: wystarczy pobrać próbkę oleju i zmieszać z preparatem. Wynik testu otrzymuje się po kilkudziesięciu sekundach.

:: Charakterystyka:
- Dokładny
- Łatwy w użyciu
- Krótki czas oczekiwania na wynik testu
- Oszczędza czas i pieniądze

:: Zastosowanie:
- Acid Detector nadaje się do badania wszystkich typów mineralnych i alkilobenzenowych olejów chłodniczych
- Acid Detector for POE preparat do olejów syntetycznych
- Używany w układach chłodniczych i klimatyzacyjnych

 

 

Acid Away to podręczny zestaw do usuwania zakwaszenia oleju w instalacji chłodniczej i klimatyzacyjnej. Stosowany jest głównie w układach, w których doszło do spalenia sprężarki.
Acid Away może być stosowany także jako działanie profilaktyczne. Dodawanie niewielkich ilości preparatu do układów w których nie występuje jeszcze zakwaszenie, zabezpiecza elementy instalacji przed korozją.
Przeznaczony jest do wszystkich typów sprężarek hermetycznych i półhermetycznych, pracujących na mineralnych i alkilobenzenowych olejach chłodniczych. Dla układów z olejem syntetycznym stosuje się Acid Away for POE.
Łatwo rozprowadzając się w układzie uniemożliwia zakwaszenie instalacji. Usuwając osady kwasu eliminuje koszty wymiany oleju chłodniczego, a także minimalizuje koszty naprawy układu sprężarkowego instalacji chłodniczej i klimatyzacyjnej

:: Zastosowanie:
- Neutralizacja zakwaszenia układu, np.: po spaleniu sprężarki.
- Profilaktycznie - pomaga w utrzymaniu działającej instalacji chłodniczej lub klimatyzacyjnej, gdzie wykryto narastające osady kwasowe, ale wymiana sprężarki nie jest konieczna.