Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Pompa ciepła Altherma HT- możliwości ogrzewania domu

 

Pompa ciepła powietrze/woda Daikin Altherma wykorzystuje odnawialne źródło energii- wydobywa ciepło z powietrza atmosferycznego. System składa się z zamkniętego obwodu zawierający czynnik chłodniczy. Cykl termodynamiczny jest tworzony poprzez sprężanie, skraplanie, rozprężanie i parowanie. Pompa ciepła wydobywa niskotemperaturowe ciepło z powietrza atmosferycznego i przenosi do poziomu wysokotemperaturowego. Następnie, ciepło to, przez wymiennik ciepła, przekazywane jest do instalacji wodnej w budynku ( ciepła woda w grzejnikach i ogrzewanie wody w zasobniku c.wu.).

 

daikin_zima

 

Pompy ciepła Daikin Altherma HT oferują swoim klientom wyjątkowe korzyści:

- produkuje wodę o maksymalnej temperaturze 80 st C, co sprawia, że może zastąpić stare wyeksploatowane źródła ciepła (takie jak np. kotły węglowe, olejowe itp.), bez konieczności modyfikacji instalacji wewnętrznej (wielkości grzejników, średnice przewodów).

- przyjazne dla środowiska, wykorzystują odnawialne źródła energii takie jak powietrze atmosferyczne

- niższe koszty energii i brak bezpośredniej emisji CO2

- łatwość montażu

- pełne rozwiązanie dla komfortu przez cały rok, zapewniają ogrzewanie, ciepłą wodę użytkową oraz możliwość podłączenia instalacji solarnej

- Altherma posiada sprężarkę inverterową Daikin, co w połączeniu ze zmienną nastawą temperatury wody optymalizuje zużycie energii i zapewnia wysoki komfort w ogrzewaniu domu.