Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Klimatyzacja

Klimatyzatory firmy DAIKIN

 

 


W 1972 roku japońska firma Daikin Industries Ltd, założyła swój europejski oddział w Ostendzie w Belgii w odpowiedzi na gwałtownie rozwijające się w Europie zapotrzebowanie na wysokiej klasy klimatyzację. Od tamtych czasów , Daikin Europe rozwija się dzięki ciągłym inwestycjom i cieszy się wiodącą pozycją wśród największych i najlepiej znanych marek na rynku chłodnictwa w Europie. Uznawana za najbardziej zaawansowany zakład produkcyjny klimatyzatorów w Europie, fabryka w Ostendzie wytwarza ponad 50% produktów firmy Daikin Europe, a jej zakłady zajmują niemal 150 000 m2 powierzchni.

 

Firma Daikin to lider na rynku polskim w technologii klimatyzacji. Od wielu lat wdraża nowe technologie, dostosowuje się do norm w zakresie ochrony środowiska oraz w swych nowoczesnych fabrykach zatrudnia najlepszą kadrę inżynierską. Dzięki temu firma Daikin rozwinęła linie produkcyjne klimatyzatorów, pomp ciepła, agregatów wody lodowej czy też systemów wentylacji.

 

TECHNOLOGIA INVERTER

 

Obecnie we wszystkich modelach klimatyzatorów Daikin zastosowano sprężarkę inverterową. Dzięki temu zapewniona została pełna moc przy rozruchu, ale podczas dalszego chłodzenie czy grzania, obniżony został pobór mocy tak, by osiągnąć zadaną temperaturę. Po osiągnięciu temperatury sprężarka wyłącza się, by znowu włączyć po wykryciu zmiany temperatury. Efektywność energetyczna sterowanych inverterem klimatyzatorów jest do 30% wyższa.

 

 

 

EFEKTYWNOŚĆ SEZONOWA

 

Sprawność sezonowa (zwana również efektywnością) to miara wprowadzona przez Unię Europejską w celu optymalizowania zużycia energii.Unia Europejska chce, by ludzie byli świadomi, ile energii zużywają ich urządzenia i doprowadzić do wyeliminowania z rynku produktów nieefektywnych.

Norma ta zaczęła obowiązywać od stycznia 2013r.

Wszystkie klimatyzatory do mocy 12 kW firmy Daikin zapewniają wysoką sprawność energetyczną oraz oraz oferują inteligentną redukcję zużycia energii oraz kosztów.

 

R-22 WYCOFYWANY Z RYNKU

 

Wiele gazowych czynników wpływa degradująco na atmosferę. W przypadku urządzeń klimatyzacyjnych jest to freon R-22, który niszczy i zmniejsza powłokę ozonową w naszej atmosferze. Unia Europejska podjęła decyzję o całkowitym zakazie korzystania z R-22 do 2015 roku.

 

Dzięki technologii firmy Daikin, istniejące na R-22 instalacje rurowe Split, SkyAir i VRV, można wykorzystać przy montażu nowych urządzeń. Pozwala to w oszczędny sposób przejść na systemy klimatyzacyjne z freonem R-410.

 

NOWY CZYNNIK CHŁODNICZY R-32


Ze względu na ochronę środowiska, niższą GWP, wyższą sprawność oraz zastosowanie mniejszej ilości czynnika w urządzeniach split, firma Daikin wprowadziła nową linię klimatyzatorów na freon R-32.

 

daikin r-32

 

 

ON-LINE CONTROLER

 

Firma Daikin oferuje nowe rozwiązanie do monitorowania i sterowania głównymi funkcjami mieszkaniowych klimatyzacyjnych jednostek wewnętrznych. System można używać z dowolnego miejsca przy pomocy smartfonu, laptopa, komputera, tabletu lub ekranu dotykowego.

 

daikin online controller

 

PLUG&PLAY


Zastosowanie bezprzewodowego czujnika temperatury to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń remontowanych lub wszędzie tam, gdzie nie chcemy okablowania.