Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Klimatyzacja

Klimatyzatory firmy DAIKIN

 

 


W 1972 roku japońska firma Daikin Industries Ltd, założyła swój europejski oddział w Ostendzie w Belgii w odpowiedzi na gwałtownie rozwijające się w Europie zapotrzebowanie na wysokiej klasy klimatyzację. Od tamtych czasów , Daikin Europe rozwija się dzięki ciągłym inwestycjom i cieszy się wiodącą pozycją wśród największych i najlepiej znanych marek na rynku chłodnictwa w Europie. Uznawana za najbardziej zaawansowany zakład produkcyjny klimatyzatorów w Europie, fabryka w Ostendzie wytwarza ponad 50% produktów firmy Daikin Europe, a jej zakłady zajmują niemal 150 000 m2 powierzchni.

 

Firma Daikin to lider na rynku polskim w technologii klimatyzacji. Od wielu lat wdraża nowe technologie, dostosowuje się do norm w zakresie ochrony środowiska oraz w swych nowoczesnych fabrykach zatrudnia najlepszą kadrę inżynierską. Dzięki temu firma Daikin rozwinęła linie produkcyjne klimatyzatorów, pomp ciepła, agregatów wody lodowej czy też systemów wentylacji.

 

TECHNOLOGIA INVERTER

 

Obecnie we wszystkich modelach klimatyzatorów Daikin zastosowano sprężarkę inverterową. Dzięki temu zapewniona została pełna moc przy rozruchu, ale podczas dalszego chłodzenie czy grzania, obniżony został pobór mocy tak, by osiągnąć zadaną temperaturę. Po osiągnięciu temperatury sprężarka wyłącza się, by znowu włączyć po wykryciu zmiany temperatury. Efektywność energetyczna sterowanych inverterem klimatyzatorów jest do 30% wyższa.

 

 

 

EFEKTYWNOŚĆ SEZONOWA

 

Sprawność sezonowa (zwana również efektywnością) to miara wprowadzona przez Unię Europejską w celu optymalizowania zużycia energii.Unia Europejska chce, by ludzie byli świadomi, ile energii zużywają ich urządzenia i doprowadzić do wyeliminowania z rynku produktów nieefektywnych.

Norma ta zaczęła obowiązywać od stycznia 2013r.

Wszystkie klimatyzatory do mocy 12 kW firmy Daikin zapewniają wysoką sprawność energetyczną oraz oraz oferują inteligentną redukcję zużycia energii oraz kosztów.

 

R-22 WYCOFYWANY Z RYNKU

 

Wiele gazowych czynników wpływa degradująco na atmosferę. W przypadku urządzeń klimatyzacyjnych jest to freon R-22, który niszczy i zmniejsza powłokę ozonową w naszej atmosferze. Unia Europejska podjęła decyzję o całkowitym zakazie korzystania z R-22 do 2015 roku.

 

Dzięki technologii firmy Daikin, istniejące na R-22 instalacje rurowe Split, SkyAir i VRV, można wykorzystać przy montażu nowych urządzeń. Pozwala to w oszczędny sposób przejść na systemy klimatyzacyjne z freonem R-410.

 

NOWY CZYNNIK CHŁODNICZY R-32


Ze względu na ochronę środowiska, niższą GWP, wyższą sprawność oraz zastosowanie mniejszej ilości czynnika w urządzeniach split, firma Daikin wprowadziła nową linię klimatyzatorów na freon R-32.

 

daikin r-32

 

 

ON-LINE CONTROLER

 

Firma Daikin oferuje nowe rozwiązanie do monitorowania i sterowania głównymi funkcjami mieszkaniowych klimatyzacyjnych jednostek wewnętrznych. System można używać z dowolnego miejsca przy pomocy smartfonu, laptopa, komputera, tabletu lub ekranu dotykowego.

 

daikin online controller

 

PLUG&PLAY


Zastosowanie bezprzewodowego czujnika temperatury to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń remontowanych lub wszędzie tam, gdzie nie chcemy okablowania.

 

KLIMATYZATORY DAIKIN 2018

 

 

KLIMATYZATORY ŚCIENNE

 

 

 

STYLISH


FTXA

Nowość 2018. Seria BLUEVOLUTION. Klimatyzator z kontrolą wilgotności i oczyszczania powietrza.Bardzo cichy. Unikatowy wygląd w trzech kolorach: białym, srebrnym i czarnego drewna. Nowy czynnik chłodniczy R-32. Opcja ON-LINE

 

 

daikin ftxa

 

 

 

Dane techniczne STYLISH FTXA BLUEVOLUTION tutaj
 

URURU SARARA

 

FTXZ

Seria BLUEVOLUTION. Jedyny taki klimatyzator, w wersji pompa ciepła, na rynku. Nawilżanie i osuszanie w jednym, wentylacja w pełnej mocy pozwala na odświeżenie pomieszczenia w ciągu 2 godzin. Nowy czynnik chłodniczy R-32. Opcja ON-LINE

 

daikin ftxz n

 

Dane techniczne Ururu Sarara FTXZ BLUEVOLUTION tutaj 

 

 

 

 

 

 

EMURA


 

FTXG+RXGL 

Unikatowy wygląd. Klimatyzator w wersji inwerterowej pompy ciepła, którego atutem to cicha praca nawet 19 dB. W dwóch wersjach kolorystycznych biała i srebrna.. Opcja ON-LINE.

 

FTXJ+RXJ

Seria BLUEVOLUTION. Unikatowy wygląd. Nowy czynnik chłodniczy R-32. Tytanowo-apatytowy  fotokatalityczny filtr oczyszczania powietrza. W dwóch wersjach kolorystycznych biała i srebrna. Opcja ON-LINE.

 

FTXG+RXLG (COLD)

Unikatowy wygląd. Klimatyzator w wersji inwerterowej pompy ciepła, którego atutem to cicha praca nawet 19 dB. W dwóch wersjach kolorystycznych biała i srebrna.. Opcja ON-LINE. Gwarantowana wydajność grzewcza w niskich temperaturach do - 25 st.C.

 

daikin ftxg ls1

 

Dane techniczne Emura FTXG tutaj

 

Dane techniczne Emura FTXJ+RXJ BLUEVOLUTION tutaj


Dane techniczne Emura FTXG+RXLG COLD tutaj


 

 

 

 

 

 

 

 PERFERA

  

SERIA FTXS 

Klimatyzator w wersji inwerterowej pompy ciepła, którego atutem to cicha praca nawet 19 dB oraz nowoczesne wzornictwo. Opcja ON-LINE.

 

SERIA FTXM 

Seria BLUEVOLUTION. Klimatyzator w wersji inwerterowej pompy ciepła, którego atutem to cicha praca nawet 19 dB oraz nowoczesne wzornictwo. Nowy czynnik chłodniczy R-32.


SERIA FTXLS (COLD)

Klimatyzator w wersji inwerterowej pompy ciepła, którego atutem to cicha praca nawet 19 dB oraz nowoczesne wzornictwo. Gwarantowana wydajność grzewcza w niskich temperaturach do - 25 st.C.


SERIA FTXT-M (COLD)

Seria BLUEVOLUTION. Klimatyzator w wersji inwerterowej pompy ciepła, którego atutem to cicha praca nawet 19 dB oraz nowoczesne wzornictwo. Nowy czynnik chłodniczy R-32. Gwarantowana wydajność grzewcza w niskich temperaturach do - 25 st.C.


daikin ftxs k

 

Dane techniczne klimatyzatorów FTXS tutaj

 

 Dane techniczne klimatyzatorów FTXM BLUEVOLUTION tutaj

 

Dane techniczne klimatyzatorów FTXLS COLD tutaj

 

Dane techniczne klimatyzatorów FTXTM-M BLUEVOLUTION COLD tutaj

 

 COMFORA

 

 

SERIA FTXP

 Seria BLUEVOLUTION. Klimatyzator w wersji inwerterowej pompy ciepła w nowej obudowie jednostki wewnętrznej,  cicha praca nawet 19 dB . Opcja ON-LINE. Nowy czynnik chłodniczy R-32.

 

SERIA FTXL (COLD) 

 Klimatyzator w wersji inwerterowej pompy ciepła. Gwarantowana wydajność grzewcza w niskich temperaturach do - 25 st.C. Opcja ON-LINE.

 

SERIA FTXTP-K3 (COLD) 

 Seria BLUEVOLUTION. Klimatyzator w wersji inwerterowej pompy ciepła. Gwarantowana wydajność grzewcza w niskich temperaturach do - 25 st.C. Opcja ON-LINE. Nowy czynnik chłodniczy R-32.

 

 

 

daikin ftx k

 

 

 

Dane techniczne klimatyzatorów FTXP BLUEVOLUTION tutaj

 

Dane techniczne klimatyzatorów FTXL COLD tutaj


Dane techniczne klimatyzatorów FTXTP-K3 BLUEVOLUTION COLD tutaj

 

 

 

 

SENSIRA


SERIA FTXF + RXF

 Nowość 2018r. Seria BLUEVOLUTION. Klimatyzator w wersji inwerterowej pompy ciepła, dobra jakość w stosunku do ceny. Opcja ON-LINE. Nowy czynnik chłodniczy R-32.

 

 

 

 daikin ftxc

 

 

 

Dane techniczne klimatyzatorów FTXF + RXF BLUEVOLUTION tutaj

 

 

SKYAIR seria A


ścienny

 

 Seria BLUEVOLUTION. Klimatyzatory o wysokiej efektywności energetycznej, niski poziom głośności, w wersji inwerterowej pompy ciepła. Opcja ON-LINE. Nowy czynnik chłodniczy R-32.


Dane techniczne SERIA FAA-A+RZAG Alpha-series tutaj

Dane techniczne SERIA FAA-A+RZASG Advance-series tutaj

Dane techniczne SERIA FAA-A+RZASG Active--series tutaj

 

 

 

 KLIMATYZATORY PRZYPODŁOGOWE

 

 

 

 

 

SZAFKOWE


SERIA FDXM do zabudowy

 Seria BLUEVOLUTION. Klimatyzator inwerterowy pompa ciepła, urzadzenie stojące do zabudowy nawet pod parapetem okiennym (głębokość zaledwie 200mm). Nowy czynnik chłodniczy R-32.

 

daikin fnq a

 

Dane techniczne klimatyzatora FDXM BLUEVOLUTION 

 

PRZYPODŁOGOWE 


SERIA FVXS+RXS PROFESSIONAL

Urządzenie klimatyzacyjne grzewczo-chłodzące, szafkowe z płaskim panelem frontowym do montażu we wnęce podokiennej lub przy ścianie, z możliwością częściowej zabudowy. Opcja ON-LINE.

SERIA FVXM+RXM BLUEVOLUTION

Nowość 2017. Seria BLUEVOLUTION. Urządzenie klimatyzacyjne grzewczo-chłodzące, szafkowe z płaskim panelem frontowym do montażu we wnęce podokiennej lub przy ścianie, z możliwością częściowej zabudowy. Opcja ON-LINE. Nowy czynnik chłodniczy R-32.

SERIA FVXS+RXL (COLD)

Urządzenie klimatyzacyjne grzewczo-chłodzące, szafkowe z płaskim panelem frontowym do montażu we wnęce podokiennej lub przy ścianie, z możliwością częściowej zabudowy. Gwarantowana wydajność grzewcza w niskich temperaturach do - 25 st.C. Opcja ON-LINE.

 

daikin fvxs

 

Dane techniczne klimatyzatora FVXS tutaj

Dane techniczne klimatyzatora FVXM BLUEVOLUTION  tutaj

 Dane techniczne klimatyzatora FVXS COLD tutaj

 

 

 

 

SERIA FVQ-C SEASONAL SMART I SEASONAL CLASSIC


Klimatyzatory przypodłogowe, głównie montowane w sklepach, restauracjach czy biurach. Energooszczędne dzięki agregatom „seasonal” i wentylatorowi z silnikiem DC.

 

daikin fvq c

 

Dane techniczne klimatyzatora FVQ-C tutaj

 

 

 

SKYAIR seria A


przypodłogowy


 Seria BLUEVOLUTION. Klimatyzatory o wysokiej efektywności energetycznej, niski poziom głośności, w wersji inwerterowej pompy ciepła. Opcja ON-LINE. Nowy czynnik chłodniczy R-32.


Dane techniczne SERIA FVA-A+RZAG Alpha-series tutaj

Dane techniczne SERIA FVA-A+RZASG Advance-series tutaj

 

 


 

 

KLIMATYZATORY PODSTROPOWE

 

 

 

SERIA FLXS-B FLEXI PROFESSIONAL

 

Klimatyzator, pompa ciepła, do montażu pod sufitem pionowo lub poziomo, dzięki małym gabarytom można go montować również pod oknem. Opcja ON-LINE

 

daikin flxs

 Dane techniczne klimatyzatora FLXS_B tutaj

 

 

 

 

SERIA FHQ-C PROFESSIONAL

 

Urządzenia idealne do montażu w sklepach, które nie posiadają sufitu podwieszanego. Klimatyzatory nie wymagające dużej przestrzeni montażowej, szeroki kąt nawiewu dzięki czemu można je montować nawet na wysokości 3,8 m. Niskie zużycie energii.

 

SERIA FHQ-C SEASONAL SMART I SEASONAL CLASSIC

SERIA FHA BLUEVOLUTION


Klimatyzatory łatwe do montażu w narożnikach i wąskich pomieszczeniach. Bardzo ładna, stylowa obudowa. Energooszczędne dzięki agregatom seasonal i wentylatorowi z silnikiem DC.

 

daikin fhq c

 

 

Dane techniczne klimatyzatora FHQ-C Professional tutaj

 

 Dane techniczne klimatyzatora FHQ-C Seasonal Smart i Classic tutaj


Dane techniczne klimatyzatora FHA-A BLUEVOLUTION tutaj

 

 

 

 

SERIA FUQ CZTEROSTRONNA SEASONAL SMART

 

Klimatyzator w kształcie 4 kierunkowej kasety do montażu w sklepach, gdzie nie ma sufitu podwieszanego. Indywidualna kontrola klap nawiewu. Niskie zużycie prądu.

 

daikin fuq c

 

Dane techniczne klimatyzatora FUQ  tutaj 

SKYAIR seria A

 


 

podstropowe


 

 Seria BLUEVOLUTION. Klimatyzatory o wysokiej efektywności energetycznej, niski poziom głośności, w wersji inwerterowej pompy ciepła. Opcja ON-LINE. Nowy czynnik chłodniczy R-32.

 


 

Dane techniczne SERIA FHA-A+RZAG Alpha-series tutaj

 

Dane techniczne SERIA FHA-A+RZASG Advance-series tutaj

 

Dane techniczne SERIA FUA-A+RZAG Alpha--series tutaj

 

Dane techniczne SERIA FUA-A+RZASG Advance-series tutaj


 

 


KLIMATYZATORY KASETONOWE

 

SERIA FFQ PROFESSIONAL


Klimatyzator grzewczo-chłodzący o unikalnej konstrukcji całkowicie płaskiego panelu dekoracyjnego, który idealnie pasuje do standardowych modułów sufitu podwieszanego. Unikalne wykonanie panelu w wersji kolorystycznej: matowej krystalicznej bieli lub stylowej kombinacji bieli i srebra. Bardzo niski poziom hałasu już od 25 dB. OPCJA: czujnik ruchu i temperatury podłogi.

 

 daikin ffq c

 

Dane techniczne klimatyzatora FFQ Professional tutaj

 

 

 

 

SERIA FCQG-F PROFESSIONAL


Kaseta obwodowa z jednostką ROUND FLOW z nawiewem 360 st. Panele dekoracyjne w trzech wariantach. Zastosowano panel samoczyszczący. Możliwość doboru świeżego powietrza. OPCJA: czujnik ruchu i temperatury podłogi.

 

SERIA FCQG-F SEASONAL SMART I SEASONAL CLASSIC


Kaseta obwodowa z jednostką ROUND FLOW z nawiewem 360 st. Panele dekoracyjne w trzech wariantach. Zastosowano panel samoczyszczący. Możliwość doboru świeżego powietrza. OPCJA: czujnik ruchu i temperatury podłogi.

 

daikin fcqg f 

 Dane techniczne klimatyzatora FCQG-F Professional tutaj

Dane techniczne klimatyzatora FCQG-F Seasonal Smart i Classic tutaj

 

 

 

 

SERIA FCQHG-F SEASONAL SMART I SEASONAL CLASSIC


Bardzo wysokie COP. Kaseta obwodowa z jednostką ROUND FLOW z nawiewem 360 st. Panele dekoracyjne w trzech wariantach. Zastosowano panel samoczyszczący. Możliwość doboru świeżego powietrza. OPCJA: czujnik ruchu i temperatury podłogi.

 

daikin fcqhg f

 

Dane techniczne klimatyzatora FCQHG-F  tutaj

SERIA ACQ-B SIESTA SKY AIR


Klimatyzator grzewczo-chłodzący w formie kasety 4 kierunkowej, komponujący się z dowolnym wnętrzem.

 

 daikin acq b

 

Dane techniczne klimatyzatora ACQ-B Siesta tutaj


 

SKYAIR seria A

 


 

kasetonowy


 

 Seria BLUEVOLUTION. Klimatyzatory o wysokiej efektywności energetycznej, niski poziom głośności, w wersji inwerterowej pompy ciepła. Opcja ON-LINE. Nowy czynnik chłodniczy R-32.

 


 

Dane techniczne SERIA FCAHG-G+RZAG Alpha-series tutaj

Dane techniczne SERIA FCAG-A+RXM Alpha-series tutaj

Dane techniczne SERIA FCAG-A+RZAG Alpha-series tutaj

 Dane techniczne SERIA FCAG-A+RZASG Advance-series tutaj

 Dane techniczne SERIA FCAG-A+AZAS Active--series tutaj
KLIMATYZATORY KANAŁOWE

 

SERIA FDXS-F PROFESSIONAL

Rewelacyjnie energooszczędna i cicha jednostka klimatyzatora kanałowego, do montażu w NISKICH stropach podwieszanych.


SERIA FDXM-F BLUEVOLUTION

Seria BLUEVOLUTION. Energooszczędna i cicha jednostka klimatyzatora kanałowego, do montażu w NISKICH stropach podwieszanych. Na czynnik chłodniczy R-32.


 

daikin fdxs f

 

 

Dane techniczne klimatyzatora FDXS-F Professional tutaj

Dane techniczne klimatyzatora FDXM-F BLUEVOLUTION  tutaj

SERIA FBQ-C8 PROFESSIONAL, SEASONAL SMART, SEASONAL CLASSIC


Klimatyzator kanałowy chłodząco-grzewczy łatwy w montażu, energooszczędny dzięki silnikowi wentylatora DC, pompka skroplin wbudowana.

 

daikin fbq c

 Dane techniczne klimatyzatora FBQ-C8 Professional tutaj

Dane techniczne klimatyzatora FBQ-C8 Seasonal Smart i Classic  tutaj

 

 

 

 

SERIA ABQ-B SIESTA SKY AIR


Kompaktowe wymiary jednostki wewnętrznej pozwalają na prosty montaż w ograniczonych przestrzeniach. Nawiew powietrza 3D dzięki automatycznej zmianie kierunku nawiewu zarówno w pionie, jak i w poziomie.

 

daikin abq b

 

Dane techniczne klimatyzatora ABQ-B  tutaj

 

 

 

 

SERIA FDQ-C SEASONAL SMART, SEASONAL CLASSIC, SUPER INVERTER


Klimatyzatory kanałowe, pompa ciepła, łatwy montaż, pompka skroplin wbudowana, 3 stopnie wentylatora do wyboru.

 

daikin fdq c

 

Dane techniczne klimatyzatora FDQ-C tutaj

 

 

SKYAIR seria A


kanałowe


 Seria BLUEVOLUTION. Klimatyzatory o wysokiej efektywności energetycznej, niski poziom głośności, w wersji inwerterowej pompy ciepła. Opcja ON-LINE. Nowy czynnik chłodniczy R-32.


Dane techniczne SERIA FBA-A+RZAG Alpha-series tutaj

Dane techniczne SERIA FBA-A+RZASG Advance-series tutaj

Dane techniczne SERIA FBA-A+AZAS Active-series tutaj

Dane techniczne SERIA FDA-A+RZAG Alpha--series tutaj

Dane techniczne SERIA FDA-A+RZASG Advance-series tutaj