Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Klimatyzacja

Klimatyzator split, pompa ciepła Ururu Sarara DAIKINPierwszy na świecie klimatyzator przeznaczony do nawilżania i osuszania bez konieczności wykorzystania zewnętrznego źródła wody.

 

Firma Daikin wprowadziła parę lat temu na rynek europejski „Ururu Sarara” – pierwszy na świecie system klimatyzacji typu split będący w stanie nawilżyć i osuszyć pomieszczenie bez konieczności użycia zewnętrznego źródła wody.

Pierwszy system pompy ciepła, składał się z jednostki wewnętrznej (FTXR-E) i jednostki zewnętrznej (RXR-E) i był dostępny w 3 wielkościach o nominalnych wydajnościach 2,8, 4,2 i 5,0 kW, współczynnikach wydajności COP 4,75, 3,68 i 3,23. Wszystkie jednostki należały do klasy energetycznej A. Czynnikiem chłodniczym był R 410A

Obecny (na 2014r) system pompy ciepła, składa się z jednostki wewnętrznej (FTXZ-N) i jednostki zewnętrznej (RXZ-N) i obecnie jest dostępny również w 3 wielkościach, o nieznacznie zmienionych, nominalnych wydajnościach 2,5, 3,5 i 5,0 kW, wyższych współczynnikach wydajności COP 5,8, 5,00, 4,47. Teraz wszystkie jednostki należą już do klasy energetycznej A+++,  najwyższej na rynku europejskim. Nowe jednostki mają zastosowany nowy czynnik chłodniczy R32, dzięki czemu mają ograniczony wpływ na środowisko.


 System Ururu Sarara łączy w sobie dużą ilość nowatorskich funkcji, które pozwalają użytkownikowi końcowemu na pełną kontrolę temperatury, poziomu wilgotności i wentylacji pomieszczenia przez cały rok.

 


Automatyczne przełączanie: chłodzenie-grzanie

Automatyczna selekcja trybu chłodzenia lub grzania w celu osiągnięcia nastawionej temperatury

 


Wydajność energetyczna

Klimatyzatory firmy Daikin są energooszczędne i ekonomiczne w użytkowaniu ( klasa energetyczna A+++).

 


Automatyczne ponowne uruchomienie

W przypadku przerwy w dopływie energii elektrycznejurządzenie uruchamia się ponownie przy zachowaniu pierwotnych ustawień.

 Nawilżenie (w języku japońskim: „Ururu”)
Prawidłowy poziom wilgotności odgrywa główną rolę w osiągnięciu komfortowych warunków w pomieszczeniu. Wilgotność względna (RH) 50% w temperaturze 22°C powoduje odczuwanie przez mieszkańców ciepła, natomiast wilgotność względna rzędu 20% w temperaturze 28°C powoduje odczuwanie zimna. Ponadto, prawidłowy poziom wilgotności nie tylko poprawia komfort w pomieszczeniu, ale również zapobiega wysuszaniu skóry i śluzówki.

Nawilżanie działa w trybie grzania dzięki wbudowanemu w jednostkę zewnętrzną elementowi, który wydobywa wilgoć z otaczającego powietrza bez konieczności wykorzystania zewnętrznego źródła wody. Po przesłaniu wilgotnego powietrza do jednostki wewnętrznej, zostaje ono równomiernie rozprowadzone w pomieszczeniu, pozwala to na uniknięcie zastoju powietrza przy suficie i suchości na poziomach niższych.Osuszanie (w języku japońskim: „Sarara”)
Taki sam korzystny wpływ na komfort jak nawilżanie ma również osuszanie. W lecie, wysoki poziom wilgoci w otaczającym powietrzu, nawet w umiarkowanych temperaturach, może spowodować, że w pomieszczeniu będzie gorąco i duszno. System Ururu Sarara, redukuje wilgotność w pomieszczeniach nie wywierając wpływu na temperaturę, dzięki mieszaniu suchego, chłodnego powietrza z ciepłym powietrzem w celu wytworzenia komfortowego suchego powietrza (podgrzewanie-osuszanie). Niniejsza funkcja zapobiega nadmiernemu chłodzeniu i jest doceniana szczególnie przez osoby wrażliwe na zimno. Jeżeli temperatura w pomieszczeniu osiągnie zbyt wysoki poziom, system Ururu Sarara zmniejszy poziom wilgotności zmniejszając również temperaturę (chłodzenie – osuszanie).

 


Program osuszania

Funkcja umożliwia zmniejszenie poziomu wilgotności bez wahań temperatury pomieszczenia.Wentylacja
System Ururu Sarara jest urządzeniem wyjątkowym wśród domowych jednostek klimatyzacyjnych, ponieważ umożliwia wentylację pomieszczeń o powierzchni 26m² z wykorzystaniem świeżego powietrza w czasie krótszym niż 2 godziny bez konieczności otwarcia okien. Oprócz tego, temperatura powietrza na wlocie jest regulowana do wymaganego poziomu, pozwala to na uniknięcie strat ciepła. Wentylację można uruchomić gdy mieszkańcy znajdują się poza domem, a ponieważ wentylator zasilający jest umieszczony na jednostce zewnętrznej, proces wentylacji jest cichy.

 


Automatyczny wybór prędkości wentylatora

Automatyczne ustawianie odpowiedniej prędkości wentylatora w celu osiągnięcia lub podtrzymania temperatury na ustawionym poziomie

 


Regulacja prędkości wentylatora

Funkcja umożliwia wybór prędkości wentylatora spośród kilku stopni. (5 stopniowy)Oczyszczanie powietrza
Powietrze zewnętrzne na wlocie jest oczyszczane w dwóch etapach – wstępnie w jednostce zewnętrznej i ponownie w jednostce wewnętrznej. Gazy spalinowe i nieprzyjemne zapachy są rozkładane i usuwane z powietrza zewnętrznego przed przedostaniem się do jednostki wewnętrznej, gdzie następuje przefiltrowanie kurzu i pyłu oraz oczyszczenie z zapachów w filtrze fotokatalitycznym. Na końcu nieprzyjemne zapachy i gazy, są poddane działaniu technologii
„Flash Streamer” – opatentowanej przez firmę Daikin i wprowadzonej w ostatnich oczyszczaczach powietrza – która rozkłada wszystkie pozostałe formaldehydy, wirusy i pleśń, itd.

 

 


Oczyszczający, fotokatalityczny, tytanowo apatytowy filtr powietrza

Usuwa drobiny kurzu, rozkłada zapachy i ogranicza rozwijanie bakterii, wirusów, mikroorganizmów zapewniając czyste powietrze.Inne funkcje
System posiada dużą liczbę innych, łatwych w obsłudze funkcji. „Tryb nawilżania” zapewnia uzyskanie otoczenia przyjaznego skórze dzięki połączeniu wysokiego RH, komfortowego przepływu powietrza oraz emisji witamin i kwasu hialuronowego. Funkcja „nawiewu schłodzonego powietrza”, pozwala na odczuwanie chłodu w pomieszczeniu nawet przy stosunkowo wysokich ustawieniach temperatury - zmieniający się kierunek przepływu powietrza powoduje symulację efektu przyjemnego chłodnego wietrzyku.

 


Ruch poziomy wypuszczania powietrza

Możliwość wyboru ruchu poziomego wypuszczania powietrza dla jednolitego przepływu powietrza i rozmieszczania temperatury, zastosowanie 2-obszarowego czujnika inteligentne oko.Komfort w czasie snu został zwiększony dzięki „komfortowemu trybowi nocnemu”, który przystosowuje temperaturę w pomieszczeniu do wahań temperatury ciała w nocy. Zostaje to osiągnięte dzięki obniżeniu temperatury w pomieszczeniu o 2°C na okres 3- godzinny, a następnie stopniowy powrót do początkowego ustawienia w okresie 1 godziny przed czasem pobudki. Inna ciekawa funkcja to 3 - godzinny spadek wilgotności, która zapobiega również tworzeniu się pleśni w pomieszczeniu – funkcja znana jako funkcja „anty-pleśniowa”.

 


Komfortowy dla użytkownika tryb snu

Funkcja zwiększająca komfort użytkownika polegająca na utrzymaniu określonego rytmu zmian temperatury.

 


Programowany zegar 24-godzinny (timer)

Zegar można ustawić na uruchomienie chłodzenia/grzania w dowolnym momencie 24-godzinnego okresu.

 


Tryb zwiększonej mocy

Jeżeli temperatura pomieszczenia jest zbyt wysoka/niska, można ją szybko obniżyć/podwyższyć, wybierając tryb zwiększonej mocy. Po wyłączeniu trybu zwiększonej mocy, urządzenie powraca do uprzednio ustawionego trybu.


System Ururu Sarara jest sterowany przez łatwy w odczycie i obsłudze ręczny sterownik, który wyświetla poziomy wilgotności i temperatury w pomieszczeniu we wszystkich trybach i funkcjach pracy przy użyciu prostych w obsłudze przycisków.

 

 


Pilot z wyświetlaczem LCD

Zdalny sterownik na podczerwień z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym LCD, umożliwiający włączenie, wyłączenie oraz regulację ustawień klimatyzatora na odległość.

 


Centralne sterowanie

Sterowanie centralne umożliwia uruchamianie, zatrzymywanie i regulację kilku klimatyzatorów z jednego punktu centralnego. (opcja)

 
daikin online controller

 

NOWOŚĆ  sterownik ONLINE

Umożliwia kontrolę jednostki wewnętrznej z dowolnego miejsca za pośrednictwem smartfona, laptopa, tabletu, ekranu dotykowego (OPCJA)

 

 


 


daikin ftxz n
Karta katalogowa tutaj
 

inwerter

Jednostka wewnętrzna

FTXZ25N

FTXZ35N

FTXZ50N

Wydajność chłodnicza standard (kW)

2,5

3,5

5,0

Wydajność chłodnicza maksimum (kW)

3,9

5,3

5,8

Wydajność grzewcza standard (kW)

3,6

5,0

6,3

Wydajność grzewcza maksimum (kW)

7,5

9,0

9,4

EER/COP

6,10/5,8

5,30/5,00

4,55/4,47

Typ czynnika chłodniczego

R-32

R-32

R-32

Zasilanie

1~/220-240V/50Hz

1~/220-240V/50Hz

1~/220-240V/50Hz

Poziom mocy akustycznej (dBA)-chłodzenie

54

57

60

Poziom mocy akustycznej (dBA)-grzanie

56

57

59

Wymiary

(wys x szer x gł.)

295x798x372

295x798x372

295x798x372

Ciężar (kg)

15

15

15

 

 

 

 


 

 

 


daikin rxz n

inwerter

Jednostka zewnętrzna

RXZ25N

RXZ35N

RXZ50N

Typ czynnika chłodniczego

R-32

R-32

R-32

Zasilanie

1~/220-240V/50Hz

1~/220-240V/50Hz

1~/220-240V/50Hz

Zakres pracy-chłodzenie (st.C)

-10~+43

-10~+43

-10~+43

Zakres pracy-grzanie (st.C)

-20~+18

-20~+18

-20~+18

Poziom mocy akustycznej (dBA)

59

61

63

Poziom ciśnienia akustycznego (dBA)-chłodzenie

46

48

49

Poziom ciśnienia akustycznego (dBA)-grzanie

46

48

50

Wymiary

(wys x szer x gł.)

693x795x300

693x795x300

693x795x300

Ciężar (kg)

50

50

50

 

 

 

 

 

 

Ulotka klimatyzator Ururu Sarara firmy Daikin tutaj