Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Klimatyzacja

Klimatyzatory z nawilżaniem multisplit Ururu Multi firmy Daikin (materiał archiwalny)

ARTYKUŁ ARCHIWALNY logo_ururumulti

Nowy system z pompą ciepła Ururu Multi firmy Daikin posiada wyjątkowe możliwości zapewniania komfortu chłodzenia, ogrzewania, nawilżania i wentylacji świeżego powietrza. System ten, przeznaczony przede wszystkim do dwupomieszczeniowych instalacji domowych, składa się z dwóch naściennych lub przypodłogowych jednostek wewnętrznych o atrakcyjnym wyglądzie oraz wytrzymałej jednostki zewnętrznej, którą można zamontować na balkonie lub na ścianie budynku. Całość oparta na technologii inverterowyej, czyli nowoczesnym i ekonomicznym systemie pracy klimatyzatorów.

Nawilżanie, czyli „Ururu” w języku japońskim, odbywa się poprzez pobranie wilgoci z powietrza na zewnątrz. Nawilżone powietrze z otoczenia zostaje przetłoczone do jednostki wewnętrznej, a następnie rozprowadzone po pomieszczeniach. Ururu Multi nie potrzebuje zbiornika wody i służy do równomiernego rozprowadzenia nawilżonego powietrza. Funkcja ciepłego nawilżania jest dostępna jedynie podczas trybu grzania.

W odróżnieniu od standardowego systemu multi, Ururu Multi wprowadza do pomieszczenia świeże klimatyzowane powietrze. Ponadto temperatura wprowadzanego powietrza jest dostosowana do wymaganego poziomu tak, aby uniknąć wahań temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowym atutem jest fakt, że wentylator wlotu powietrza umieszczony jest w jednostce zewnętrznej, co oznacza, że użytkownik nie jest narażony na hałas związany z pracą wentylatora.

System Ururu Multi posiada system „inteligentne oko”- kontrola 2 obszarów: nawiew w pomieszczeniu kierowany jest w miejsce inne niż to, w którym w danym momencie znajduje się osoba.