Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Odkurzacze centralne

Centralne odkurzacze firmy CYCLO VAC

 

 

 

 

cyclovac house

 

 

Kanadyjska firma Cyclo Vac wprowadziła na polski rynek swoje nowe jednostki centralne odkurzaczy. Dzięki nowym technologiom, jakie zastosowano przy produkcji jednostek centralnych odkurzaczy firmy Cyclo Vac, ich gwarancja na części serwisowe została określona na 10 lat. Modny, nowoczesny wygląd i kolorystyka, oraz nowe rozwiązania dotyczące eksploatacji systemu opartego na jednostkach odkurzaczy Cyclo Vac, powodują, że jednostki te są unikatowe na rynku.

 

RODZINA JEDNOSTEK ODKURZACZY CENTRALNYCH

CYCLO VAC

Z HYBRYDOWYM SYSTEMEM FILTRACJI


cyclovac rodzina


Dane techniczne tutaj

 

 

 

RODZINA JEDNOSTEK ODKURZACZY CENTRALNYCH

CYCLO VAC

Z PEŁNYM CYKLONOWYM SYSTEMEM FILTRACJI


        


Dane techniczne tutaj 

HYBRYDOWY SYSTEM FILTRACJI


 cyclovac hybryda

Firma Cyclo Vac proponuje jednostki z hybrydowym systemem filtracji (jednostki serii H i HX), które mogą być używane z elektrostatycznym workiem na zanieczyszczenia lub bez niego. Nawet jeśli skończyły się worki do odkurzacza i nie mamy czasu czekać, aż przyjdą nowe, można używać odkurzacza. Usuwa się adapter worka przymocowany za pomocą dwóch śrub, który znajduje się nad kubłem na zanieczyszczenia.

 

Tradycyjny worek papierowy stosowany w większości popularnych odkurzaczy centralnych jest wpływa na moc ssącą odkurzacza. Trzy warstwy porowatego materiału o odpowiedniej przepuszczalności powodują, że worki w odkurzaczach Cyclo Vac zapewniają maksymalną wydajność, wytrzymałość i bardzo dobrą filtrację. 
W odróżnieniu od tradycyjnych papierowych worków, elektrostatyczne worki Cyclo Vac zapewniają wysoką cyrkulację powietrza i wyłapują aż do 99.4% alergenów. Moc ssąca i przepływ powietrza nie zmniejsza się (lub zmniejsza się minimalnie) wraz z zapełnianiem się worka.

 

Odkurzacze z hybrydowym systemem filtracji wybierane są, ze względu na ich różnorodne zastosowanie. Podczas użytkowania z podwójną filtracją można wyprowadzić układ wydechowy odkurzacza do wewnątrz domu, co ma znaczenie np. w domach budowanych w technologii pasywnej. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu unikalnego i innowacyjnego systemu filtracji pyłu węglowego powstającego podczas pracy silnika. W przypadku jego braku, pył węglowy osadza się powierzchniach wkoło odkurzacza oraz zanieczyszcza powietrze.

 

Jak działa hybrydowy system filtracji?

 

Używanie z workiem: elektrostatyczna torba na zanieczyszczenia pełni funkcję filtra, a dzięki specjalnemu materiałowi, z którego jest wykonana zapewnia stałą siłę ssącą bez względu na ilość zanieczyszczeń znajdujących w środku.

 

Używanie bez worka: filtracja zapewniona jest przez samoczyszczący filtr opadający, który wyłapuje nawet mikroskopijne zanieczyszczenia.

 

  

 

 

PEŁNY CYKLONOWY SYSTEM FILTRACJI
 cyclovac hd


 

Jak  działa pełny cyklon zobacz link

 

Zupełnie nowe podejście do filtracji w najnowszych jednostkach Cyclo Vac, bardzo podobne jak w amerykańskich odkurzaczach centralnych Vacuflo, to pełny cyklon ( jednostki serii HD800C i HD801C). Dzięki temu, że jednostki z tej serii użytkowane są bez wymiennych worków i filtrów, moc i siła ssąca jest dużo większa, i niezmienna. W przypadku odkurzaczy z workami i filtrami, drobinki kurzu sukcesywnie zalepiają worek i filtry, co może mieć przełożenie na siłę ssącą odkurzacza.

 

Filtracja cykloniczna to metoda oddzielania cząsteczek ciał stałych, czyli kurzu, piasku, sierści i innych stałych zanieczyszczeń z wirującego strumienia powietrza bez użycia dodatkowych mechanicznych filtrów. Sama metoda jest bardzo prosta i wykorzystuje podstawowe prawa fizyki. Powietrze po zassaniu do wnętrza jednostki centralnej wprowadzane jest w ruch wirowy i kierowane w dół. Wraz ze zmniejszaniem się promienia wirowania zwiększa się siła odśrodkowa działająca na cząsteczki zanieczyszczeń. Nad zbiornikiem na zanieczyszczenia następuje gwałtowna zmiana kierunku przepływu z wirującego w dół na liniowy w górę, bezpośrednio ku turbinie. W tym też momencie, pod wpływem działających sił: sile odśrodkowej i sile bezwładności, następuje wytrącenie się 96-98% zanieczyszczeń, które po stożku cyklonicznym osuwają się do zbiornika. Pozostałe 2-4% drobnych zanieczyszczeń wydalanych jest na zewnątrz budynku. Posiadają filtr pyłu węglowego, dzięki czemu nie brudzi się elewacja w miejscu wydmuchiwanego powietrza. Jednostki Cyclo Vac serii HD mają zamontowane bardzo silne i sprawdzone silniki Ametek z by-pass. Silniki tego typu mają znacznie dłuższą żywotność od silników przelotowych, ponieważ powietrze zasysane przez odkurzacz jest oddzielone od powietrza chłodzącego. 

SYSTEM DATA SYNC

 

 

 

Modele Cyclo Vac z filtracją hybrydową mogą mieć zastosowany system DATA SYNC. Są to modele z serii HX. Dzięki DATA SYNC mamy większą informację o jednostce odkurzacza centralnego. Wyświetlacz LED zlokalizowany na jednostce centralnej i rękojeści podaje szereg istotnych informacji np. konieczność zmiany worka czy opróżniania zbiornika, przypomnienie daty przeglądu, wymiana filtra.

 

Zobacz jak działa system DATA SYNC tutaj  i tutaj

 


 

1 - czasomierz– wskazuje liczbę godzin pracy urządzenia.

2 - migający klucz– zaleca się wykonanie oględzin i konserwacji odkurzacza centralnego

3 - turbina

Bez ruchu – urządzenie jest podłączone do zasilania.

Obracająca się – urządzenie jest włączone – pracuje. Prędkość ruchu zgodna z wybranym poziomem.

4 - migający worek

seria GX: sprawdzić i ewentualnie wymienić worek.

seria HX: sprawdzić i ewentualnie wymienić worek lub opróżnić pojemnik na śmieci.

5 - migający filtr– (seria DL)opróżnić pojemnik na śmieci i przeczyścić filtry.

6 - migający filtr pyłu węglowego - wymienić filtr.

7 - reset – aby zgasić migające ikony należy nacisnąć i przytrzymać przycisk reset przez jedną sekundę.

8 - włącznik/wyłącznik odkurzacza - umożliwia również wybór jednego z 4 poziomów mocy ssącej urządzenia.

Informacje dotyczące konserwacji, wskazywane przez cztery ikony (2, 4, 5 i 6), będą również widoczne na rękojeści węża Data Sync.