Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Ogrzewanie

Biokominki-kominki bez komina

Kominki bez komina

-

ogrzewanie pomieszczeń za pomocą biokominków. 

Biokominek jest innowacyjną konstrukcją, przeznaczoną do stosowania wewnątrz pomieszczeń posiadających normalny system wentylacji (nie mogą być to pomieszczenia całkowicie szczelne) i nie wymagają komina do odprowadzania spalin. Są to kominki bez komina. Połączenie prostych kształtów z nowoczesną stylistyką tworzy przyjemną atmosferę i znacznie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. 

Jest to przede wszystkim osiągnięte dzięki występowaniu prawdziwego żywego ognia, który nie jest statyczny jak w przypadku świec. Fakt budowy biokominka z metali szlachetnych wysokiej jakości w połączeniu z ciekawą kolorystyką sprawia, że pomieszczenie nabiera nowoczesnego charakteru i elegancji.

Prosty montaż i możliwość wielorakiego zastosowania przemawia na zdecydowaną korzyść stosowania tego wyrobu.

 


 

Możliwa jest także wbudowanie wkładu w klasyczne kształty kominków.Nie bez znaczenia jest też fakt poprawy bilansu cieplnego.

Biokominek jest wydajnym źródłem ciepła i jest atrakcyjnym uzupełnieniem

standardowego systemu grzewczego. Tradycyjne systemy grzewcze wysuszają powietrze obniżając komfort wdychanego powietrza. Biokominki wyposażone są w zintegrowany system nawilżania powietrza (System zgłoszony w Urzędzie Patentowym).


 
Paląc w biokominku można jednocześnie dodatkowo dość intensywnie nawilżać pomieszczenie. Do wody będącej w nawilżaczu możemy dolać olejki zapachowe lub inne preparaty do aromaterapii które zwiększają komfort powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu w czasie normalnego przebywania w pomieszczeniu możemy poddać się aromaterapii nie tracąc dodatkowego czasu.