Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Ogrzewanie

Nagrzewnice Volcano

NAGRZEWNICE NADMUCHOWE WODNE VOLCANO

 


Nagrzewnice Volcano w wykonaniu tradycyjnym (obudowa z blachy ocynkowanej) są znane na rynku od kilkunastu lat i cieszą się ogromnym uznaniem wśród klientów. Równolegle, w odpowiedzi na potrzeby rynku, idąc za aktualnymi trendami, do produkcji wprowadzono nowatorskie urządzenie grzewczo-wentylacyjne - nowe Volcano VR.

Nowe nagrzewnice Volcano VR służące do ogrzewania obiektów przemysłowych łączą w sobie optymalne parametry cieplne, atrakcyjny stosunek ceny do jakości oraz nowoczesny wygląd zewnętrzny urządzenia.

Produkt Polski - nr 1 wśród nagrzewnic.

Nowe Volcano VR to urządzenie które, staje się jednym z bardziej popularnych nagrzewnicy w Europie, natomiast marka EuroHeat ma być w najbliższej przyszłości jednoznacznie kojarzona z największym i renomowanym europejskim producentem urządzeń do ogrzewania powietrznego. Nowe Volcano to urządzenie, którego produkcja odbywa się w Polsce na bazie renomowanych podzespołów firm zachodnich (m.in. Ziehl-Abegg).

Więcej mocy grzewczej.

Nowe Volcano VR, podobnie jak poprzednie urządzenie, jest produkowane w dwóch typoszeregach:

Volcano VR1 (10-30 kW, 800–5500m3/h)

Volcano VR2 (30-60 kW, 700-5200 m3/h).

Nowe nagrzewnice osiągają o ok. 25% więcej mocy grzewczej w porównaniu z poprzednim modelem, czyli Volcano 25 kW/ Volcano 48 kW. Wynika to z zastosowania wymiennika o specjalnej konstrukcji, który przy niezbyt dużych wymiarach zewnętrznych osiąga wysoką wydajność cieplną. Nie bez znaczenia jest również zwiększony wydatek powietrza (o ponad 25%). Pozwoli to, by nowe urządzenia spełniły oczekiwania wszystkich inwestorów, instalatorów oraz projektantów.

Nowoczesna i estetyczna konsola montażowa w opcji.

Nowe Volcano VR oferowane jest w opcji z estetyczną i funkcjonalną konsolą montażową. Pozwala ona na zamontowanie w sposób szybki, prosty oraz stabilny urządzenia w wybranym przez klienta miejscu – na ścianie, bądź pod stropem. W przypadku pod-

łączenia medium grzewczego do króćców przyłączeniowych, znajdujących się na tylnej płycie urządzenia, za pośrednictwem przewodów elastycznych, stwarza się możliwość skierowania pracującej nagrzewnicy bezpośrednio na daną strefę pomieszczenia.


Montaż na ścianie:
Odległość od stropu: min. 0,4 m
Wysokość montażu: optymalnie 3 -8 m
Zasięg strumienia powietrza: max. 25 m

* - dla poziomego ustawienia kierownic powietrza

Montaż pod stropem:
Odległość od stropu: min. 0,4 m
Wysokość montażu: optymalnie 4 -12 m

** - dla pionowego ustawienia kierownic powietrza
*** - dla symetrycznego ustawienia kierownic pod kątem 45ºObudowa odporna na działanie warunków atmosferycznych.

 


Nowe Volcano VR posiada obudowę wykonaną z wysokiej klasy tworzywa sztucznego. Jest to tworzywo charakteryzujące się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Z oczywistych względów urządzenie nie będzie podlegać także procesom korozyjnym.


Najcichsze urządzenie na rynku.

Nowe Volcano VR to urządzenie grzewczo-wentylacyjne, którego jedną z ważniejszych cech jest niski poziom hałasu, który jest emitowany podczas jego pracy. Związane jest to przede wszystkim z zastosowaniem specjalnego cichobieżnego wentylatora z odpowiednio wyprofilowanymi łopatkami oraz optymalnym łożyskowaniem. Badania pokazały, że poziom hałasu (w odległości 5 m) z urządzenia wynosi 51 dB(A). Widzimy tutaj spadek w porównaniu z poprzednim urządzeniem Volcano 25 kW/48 kW o 1 dB(A) (dla porównywalnych parametrów wydatku powietrza). Należy przy tym zaznaczyć, że dla punktowych źródeł dźwięku spadek o 3 dB(A) to ok. dwukrotne zmniejszenie hałasu. Oczywiście, na pozostałych biegach silnika wentylatora poziom emisji hałasu jest odpowiednio niższy i waha się w granicach 28 - 42 dB(A).