Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Ogrzewanie

Ogrzewanie nadmuchowe – piece Lennox

 

 

OGRZEWANIE NADMUCHOWE

 

 


 Ogrzewanie ciepłym powietrzem oparte jest na piecach nadmuchowych (zwanych również nagrzewnicami nadmuchowymi). Z pieca, powietrze nagrzane rozprowadzane jest kanałami i dostarczane do poszczególnych pomieszczeń kratkami nawiewnymi. W ten sposób daje się wyeliminować czynnik pośredni, jakim jest woda i grzejniki w ogrzewaniu tradycyjnym lub podłoga w ogrzewaniu podłogowym.

Dzięki zastosowaniu ogrzewania nadmuchowego, powietrze powracające z pomieszczeń jest każdorazowo oczyszczane przez filtr powietrza. Istnieje cała gama filtrów znajdujących tutaj zastosowanie - jednorazowe ( miesięczne ), zmywalne, elektrostatyczne, zmywalne, dla alergików i bakteriobójcze. Dzięki odpowiednim filtrom można całkowicie kontrolować stopień zapylenia powietrza.

Zjawisko wysuszania skóry przy ogrzewaniu nadmuchowym również idzie w niepamięć. Istnieje możliwość podłączenia nawilżacza, który będzie nawilżał całe powietrze w ogrzewanym domu.

A co z wentylacją? Do istniejącego układu można podłączyć tzw. czerpnię, która pobierając świeże powietrze z zewnątrz i miesza je z powietrzem już cyrkulującym w pomieszczeniach. Oczywiście można pod ten układ włączyć rekuperator, który będzie odzyskiwał ciepło z powietrza zużytego. Można podłączyć kominek - wystarczy
włączyć piec w trybie wentylacji, aby równomiernie rozprowadzić ciepło
z kominka po całym domu.

No i najważniejsza rzecz, można zwiększyć sobie komfort użytkowania i podłączyć chłodnicę, dzięki której otrzymamy chłód w czasie gorącego lata w całym domu.

Należy pomyśleć też o sterowaniu systemem.  Kilka spostrzeżeń jeśli chodzi o sterowanie pogodowe takim układem  proponujemy w artykule na naszym blogu tutaj, a o sterowaniu strefowym artykuł tutaj.

 

lennox_system

 

System ogrzewania nadmuchowego i klimatyzacji oparty na urządzeniach Lennox