Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła Alpha-InnoTec

logo alphainnotec


Dla producenta niemieckich pomp ciepła Alpha-InnoTrec, dbałość o czyste i zdrowe powietrze stanowi ważny element prowadzonej polityki oraz poglądów na ekologię. Dlatego wszystkie pompy ciepła Alpha-InnoTrec, produkowane przez są z myślą o przyszłych pokoleniach, dostosowane do norm unijnych, zakładających radykalne zmniejszenie emisji spalin. Pompy ciepła Alpha-InnoTrec są urządzeniami technologicznie wysokozaawansowanymi, energooszczędnymi, wygodnymi w użyciu, stabilnymi w kosztach eksploatacji oraz, jak wcześniej wspomniano, ekologicznymi. Dzięki nim możemy ogrzewać małe domki jednorodzinne, jak i budynki wielkopowierzchniowe.

 

alphainnotec pompy

 

Pompy ciepła wykorzystują energię słoneczną (cieplną) jaka została zmagazynowana w: powietrzu, wodzie lub gruncie. Pompy ciepła Alpha-InnoTec pobierają ciepło w podobny sposób jak każda pompa ciepła. Ciepło pobrane z danego źródła( gruntu, wody czy powietrza) przekazywane jest za pomocą wymiennika ciepła do systemu grzewczego np. do instalacji podłogowej. Jako medium grzewcze ( odbiera i rozprowadza ciepło) wykorzystuje się wodę. Dlatego też mówi się o pompach ciepła: woda/woda, powietrze/woda, glikol (solanka)/woda.

 

 

POMPA CIEPŁA TYPU GLIKOL/WODA


alphainnotec pompy glikol woda

 

Pompa ciepła glikol/woda odbiera ciepło zgromadzone w ziemi, a oddaje, przekazuje wodzie jaka znajduje się w instalacji grzewczej. W szczycie okresu grzewczego temperatura gruntu na głębokości kolektora wynosi 3-5°C a w przypadku sond pionowych jest jeszcze wyższa. Pompy glikolowe, ze względu na stałość temperatury dolnego źródła dają możliwości przewidywania kosztów eksploatacyjnych przez cały rok. Dodatkowo pompy ciepła Alpha-InnoTec mogą być wyposażone w pasywne chłodzenie, co w okresie letnim zapewnia duży komfort. Możliwa jest rozbudowa systemu hydraulicznego i wyposażenie w dodatkowy bufor chłodu (dla trybu aktywnego chłodzenia).

Firma Alpha-InnoTec w swej ofercie posiada pompy ciepła glikol/woda z serii WZ S oraz SWC.

 

 

 

 

POMPA CIEPŁA TYPU WODA/WODA


alphainnotec pompy woda woda

 

Pompa ciepła woda/woda pobiera ciepło z wody gruntowej, a oddaje, przekazuje wodzie jaka znajduje się w instalacji grzewczej. Temperatura wody gruntowej wynosi od 7°C do nawet 12°C. Dzięki wysokiej temperaturze dolnego źródła ciepła, pompy woda/woda należą do tych o największej sprawności. Pompy ciepła Alpha-InnoTec mogą być wyposażone w pasywne chłodzenie, a przy odpowiedniej rozbudowie hydraulicznej – również aktywne, co przy właściwie dobranym górnym źródle ciepła z powodzeniem zastępuje klimatyzację.

Firma Alpha-InnoTec w swej ofercie posiada pompy ciepła woda/woda z serii WWC.