Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła Alpha-InnoTec

logo alphainnotec


Dla producenta niemieckich pomp ciepła Alpha-InnoTrec, dbałość o czyste i zdrowe powietrze stanowi ważny element prowadzonej polityki oraz poglądów na ekologię. Dlatego wszystkie pompy ciepła Alpha-InnoTrec, produkowane przez są z myślą o przyszłych pokoleniach, dostosowane do norm unijnych, zakładających radykalne zmniejszenie emisji spalin. Pompy ciepła Alpha-InnoTrec są urządzeniami technologicznie wysokozaawansowanymi, energooszczędnymi, wygodnymi w użyciu, stabilnymi w kosztach eksploatacji oraz, jak wcześniej wspomniano, ekologicznymi. Dzięki nim możemy ogrzewać małe domki jednorodzinne, jak i budynki wielkopowierzchniowe.

 

alphainnotec pompy

 

Pompy ciepła wykorzystują energię słoneczną (cieplną) jaka została zmagazynowana w: powietrzu, wodzie lub gruncie. Pompy ciepła Alpha-InnoTec pobierają ciepło w podobny sposób jak każda pompa ciepła. Ciepło pobrane z danego źródła( gruntu, wody czy powietrza) przekazywane jest za pomocą wymiennika ciepła do systemu grzewczego np. do instalacji podłogowej. Jako medium grzewcze ( odbiera i rozprowadza ciepło) wykorzystuje się wodę. Dlatego też mówi się o pompach ciepła: woda/woda, powietrze/woda, glikol (solanka)/woda.

 

 

POMPA CIEPŁA TYPU GLIKOL/WODA


alphainnotec pompy glikol woda

 

Pompa ciepła glikol/woda odbiera ciepło zgromadzone w ziemi, a oddaje, przekazuje wodzie jaka znajduje się w instalacji grzewczej. W szczycie okresu grzewczego temperatura gruntu na głębokości kolektora wynosi 3-5°C a w przypadku sond pionowych jest jeszcze wyższa. Pompy glikolowe, ze względu na stałość temperatury dolnego źródła dają możliwości przewidywania kosztów eksploatacyjnych przez cały rok. Dodatkowo pompy ciepła Alpha-InnoTec mogą być wyposażone w pasywne chłodzenie, co w okresie letnim zapewnia duży komfort. Możliwa jest rozbudowa systemu hydraulicznego i wyposażenie w dodatkowy bufor chłodu (dla trybu aktywnego chłodzenia).

Firma Alpha-InnoTec w swej ofercie posiada pompy ciepła glikol/woda z serii WZ S oraz SWC.

 

 

 

 

POMPA CIEPŁA TYPU WODA/WODA


alphainnotec pompy woda woda

 

Pompa ciepła woda/woda pobiera ciepło z wody gruntowej, a oddaje, przekazuje wodzie jaka znajduje się w instalacji grzewczej. Temperatura wody gruntowej wynosi od 7°C do nawet 12°C. Dzięki wysokiej temperaturze dolnego źródła ciepła, pompy woda/woda należą do tych o największej sprawności. Pompy ciepła Alpha-InnoTec mogą być wyposażone w pasywne chłodzenie, a przy odpowiedniej rozbudowie hydraulicznej – również aktywne, co przy właściwie dobranym górnym źródle ciepła z powodzeniem zastępuje klimatyzację.

Firma Alpha-InnoTec w swej ofercie posiada pompy ciepła woda/woda z serii WWC.

 

 TECHNOLOGIA ALPHA-INNOTEC

 

 

LUXTRONIK 2.0

 

alphainnotec luxtronik 2 0

 

alphainnotec luxtronik 2 0

 

Wszystkie pompy ciepła Alpha-InnoTec wyposażone są w najnowocześniejszy sterownik Luxtronik 2.0. Regulator ten automatycznie rozpoznaje typ pompy i przejmuje sterowanie całą instalacją: ogrzewaniem, przygotowywaniem c.w.u., jeśli jest to rozbudowana instalacja - także chłodzeniem (pasywnym i aktywnym), instalacją solarną, temperaturą wody w basenie itd. Dzięki odseparowaniu napięć wykluczona jest możliwość zakłóceń przy przesyłaniu sygnałów.

Sterowanie ogrzewaniem odbywa się za pomocą zależnej od temperatury zewnętrznej krzywej grzewczej, którą ustawia się wraz z programami czasowymi, a czujnik temperatury umożliwia ekonomiczne przygotowanie c.w.u., zapewniając wysoki komfort.

 Regulator Luxtronik 2.0 firmy Alpha-InnoTec posiada:

 

- Czytelny wyświetlacz z dużą rozdzielczością.

- Wyświetlanie tylko tych wartości i menu, które dotyczą danej pompy ciepła i instalacji.

- Intuicyjne menu w 12 językach.

- Port USB do podłączenia pendrive.

- Oddzielne wejście dla zewnętrznego czujnika powrotu.

- Zapis wszystkich ustawionych i rzeczywistych temperatur oraz stanów wszystkich wejść i wyjść cyfrowych z ostatnich 48 godzin z częstotliwością zapisu co minutę.

- Specjalny poziom menu dla użytkowników, w którym można szybko i łatwo przeprowadzić najważniejsze ustawienia instalacji grzewczej

- Przesyłanie komunikatu o awarii do urządzenia zewnętrznego, alternatywnie podłączenie dodatkowego źródła ciepła

- Gniazdo do połączeń równoległych

- Asystent pierwszego uruchomienia

- Automatyczna funkcja granicy ogrzewania

- Możliwość połączenia równoległego kilku pomp ciepła

- Sterowanie pompą cyrkulacyjną

- Szybkie ładowanie c.w.u. (uruchomienie wszystkich podłączonych źródeł ciepła, bez względu na ustawienia programów czasowych c.w.u.)

- Oddzielne ustawianie trybów pracy dla c.w.u. i c.o.

- Sterowanie dwoma zewnętrznymi źródłami ciepła (trzema z płytą Comfort 2.0)

- Sterowanie obiegiem mieszanym (trzema z płytą Comfort 2.0)

- Automatyczny program wygrzewania jastrychu według DIN (możliwość ustawiania czasów i temperatur)

- Program ochrony dla ciepłej wody użytkowej (dezynfekcja termiczna)

- Możliwość ustawienia priorytetów c.o./c.w.u.

- Podgrzewanie wody basenowej (w połączeniu z płytą Comfort 2.0 "wyposażenie dodatkowe“)

- Programy czasowe o wysokim komforcie ustawień dla wszystkich obiegów

- Funkcja urlopu (czasowe wyłączenie pracy pompy ciepła)

- Program optymalizacji pomp (optymalizacja czasu pracy pomp obiegowych ogrzewania)

- Samo kodowanie pompy ciepła (regulator samodzielnie rozpoznaje typ podłączonej pompy i automatycznie ustawia dla niego wszystkie parametry oraz optymalizuje wyświetlanie pozycji menu)

 

 

ALPHA-WEB

 

alphainnotec alphaweb

 

Sterowanie ogrzewaniem przez internet - AlphaWeb

 

 

Funkcja AlphaWeb umożliwia, za pomocą komputera lub telefonu komórkowego, sprawdzanie i wprowadzanie zmian ustawień dotyczących ogrzewania. Aby móc korzystać z tej funkcji nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie.

AlphaWeb daje dodatkowy komfort - użytkownik może odczytać temperaturę zewnętrzną i w razie potrzeby zmniejszyć wymaganą temperaturę np. w przypadku urlopu.

Taki monitoring ogrzewania jest szczególnie wygodny w przypadku obiektów użytkowanych sezonowo. Oprócz oszczędności macie Państwo pewność, że instalacja działa prawidłowo i wedle Państwa uznania. Dzięki Alpha-Web w przypadku awarii instalator może zdalnie usunąć usterkę, o której zostanie powiadomiony SMS-em, e-mailem lub faksem, a jeśli usterki nie da się usunąć bez wizyty, będzie mógł się odpowiednio do niej przygotować.

 

 

 

CHŁODZENIE PASYWNE – OPCJA

 

alphainnotec chlodzenie


Chłodzenie pasywne to oszczędny sposób wykorzystujący niskotemperaturową energię gruntu do chłodzenia pomieszczeń w lecie. Podczas chłodzenia pasywnego pompa ciepła nie pracuje. Działają jedynie pompy obiegowe glikolu i c.o. Temperatura w pomieszczeniach spada dzięki dostarczeniu chłodu za pomocą np. instalacji ogrzewania podłogowego.

Wszystkie pompy ciepła Alpha-InnoTec typu WZ S glikol/woda oraz pompy ciepła glikol/woda serii Compact SWS są dostępne opcjonalnie ze zintegrowanym pasywnym chłodzeniem. Opcję należy wybrać przy zakupie pompy, późniejsza ingerencja w układ (dodanie opcji chłodzenie) nie jest możliwa.


POMPA CIEPŁA ALPHA-INNOTEC seria WZ S GLIKOL/WODA


alphainnotec wzs


- cena od 29 500 zł netto*

 • - dwufunkcyjna pompa ciepła glikol/woda ze zintegrowanym 200l zasobnikiem

 • - moc pomp ciepła WZ S: 6 kW, 8 kW i 10 kW

 • - współczynnik wydajności COP 4,7

 • - jedna z najcichszych na rynku 37 dB

 • - max.temperatura na zasilaniu 65 st.C

 • - bardzo małe rozmiary zajmuje powierzchnię tylko 0,42 m2

 • - pompa ciepła WZ S może być wykorzystywana: 

  do podgrzewania wody w basenie

   do schładzania pomieszczeń latem (przez wykorzystywanie pasywnego i aktywnego chłodzenia)

  może współpracować z instalacją solarną

 • - posiada rozbudowane możliwości sterowania, zwłaszcza tzw. AlphaWeb

 • - posiada możliwość zgrywania parametrów pracy pompy ciepła na kartę SD

 • - sterownik LuxTronic ma bardzo bogate możliwości konfiguracyjne

 • - pompa ciepła WZ S Alpha-InnoTec posiada 3 letnią gwarancję

 

* cena może ulec zmianie 

Cennik