Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Pompy ciepła

Gruntowa pompa ciepła Altherma firmy Daikin

 

GRUNT JAKO ŹRÓDŁO ENERGII


logo altherma

 

Gruntowa pompa ciepła Daikin Altherma wykorzystuje ciepło z gruntu tzw. energię geotermalną. Jak wszystkie gruntowe pompy ciepła wykorzystuje stabilne ciepło gruntu, jakie utrzymuje się na pewnej głębokości ziemi. Daje to wysoką sprawność sezonową, która jest wynikiem właśnie tej stabilnej temperatury gruntu, niezależnej od temperatury powietrza. Na przykład, na głębokości 15m utrzymuje się stabilne ciepło, rzędu 10 st.C. Dzięki gruntowej pompie ciepła Altherma Daikin, można to ciepło odzyskać i wykorzystać do ogrzewania wody i ogrzewania domu.

 

 

daikin gruntowa 1


System ogrzewania oparty o gruntową pompę ciepła Daikin Altherma może zastąpić istniejący system grzewczy w budynku np. tradycyjny kocioł i współpracować z istniejącą instalacją. Może również współpracować z instalacją solarną. Gruntowa pompa ciepła Daikin Altherma sprawdza się idealnie w miejscach, gdzie średnia temperatura w okresie zimowym spada poniżej 3°C.

Ze względu na wysoką wydajność i efektywność technologii invertera, pompa ta zapewnia najwyższą wydajność, w porównaniu do jednostek ON/OFF, a co za tym idzie zapewnia ogromne oszczędności.

 

 

POMPA CIEPŁA DAIKIN ALTHERMA

 

WYKORZYSTANIE ENERGII GEOTERMALNEJ


daikin gruntowa 2


 

Rys. Sonda geotermalna jest podłączona do jednostki pompy ciepła wewnątrz budynku. 

Ta z kolei jest podłączona do emiterów ciepła (np. grzejników wysoko lub nisko temperaturowych) w całym domu oraz do systemu ciepłej wody użytkowej ( zasobnik 180l zabudowany w jednostce wewnętrznej)

 

 

 

 

DLACZEGO WŁAŚNIE GRUNTOWA POMPA CIEPŁA ALTHERMA?

 

  • - Gruntowa pompa ciepła Altherma to technologia grzewcza o wysokiej wydajności dzięki technologii invertera. Oferuje ona do 20% wyższą sprawność sezonową w porównaniu do tradycyjnych pomp ciepła typu ON/OFF wykorzystujących energię z gruntu. Taka technologia obniża koszty zużycia energii

  • daikin altherma gruntowa wymiary
  • - Prosta instalacja i ergonomiczne wymiary, zasobnik wody użytkowej wbudowany. Dzięki kompaktowej budowie gruntowa pompa ciepła Altherma zajmuje minimalną przestrzeń (np. na podłodze to zaledwie 728 mm x 600 mm, a wysokość to 1732 mm).

    • daikin altherma gruntowa sterownik
  • - Intuicyjny i prosty w obsłudze sterownik do gruntowej pompy ciepła Altherma, umożliwia łatwe sterowanie ogrzewaniem domu i przygotowywaniem ciepłej wody. Dzięki temu nowoczesnemu sterownikowi, można odczytywać i zarządzać energią pobieraną i oddawaną jednostki.

 

 

Dane techniczne

 

daikin gruntowa dane

 

 

Gruntowa pompa ciepła Daikin Altherma blog