Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Pompy ciepła

Pompa ciepła Altherma LT- możliwości ogrzewania domu

energooszczednosc_1

 

Pompa ciepła powietrze/woda Daikin Altherma wykorzystuje odnawialne źródło energii- wydobywa ciepło z powietrza atmosferycznego. System składa się z zamkniętego obwodu zawierający czynnik chłodniczy. Cykl termodynamiczny jest tworzony poprzez sprężanie, skraplanie, rozprężanie i parowanie. Pompa ciepła wydobywa niskotemperaturowe ciepło z powietrza atmosferycznego i przenosi do poziomu wysokotemperaturowego. Następnie, ciepło to, przez wymiennik ciepła, przekazywane jest do instalacji wodnej ( ogrzewanie podłogowe, grzejniki, klimakonwektory) w budynku i rozprowadzane.

W zależności od modelu i warunków, pompa ciepła powietrze/woda Daikin Altherma dostarcza około 3 kWh nadającego się do wykorzystania ciepła na każdy kW wykorzystywanej przez nią energii. Oznacza to, około 2/3 wymaganego ciepła jest za darmo.

 

energooszczednosc

 

Pompy ciepła Daikin Altherma oferują swoim klientom wyjątkowe korzyści: 

- tania alternatywa dla kotłów paliwowych;

- przyjazne dla środowiska, wykorzystują odnawialne źródła energii takie jak powietrze atmosferyczne;

- niższe koszty energii i brak bezpośredniej emisji CO2;

- łatwość montażu;

- pełne rozwiązanie dla komfortu przez cały rok, zapewniają ogrzewanie, ciepłą wodę użytkową, chłodzenie oraz możliwość podłączenia instalacji solarnej;

- elastyczna konfiguracja;

- pompa ciepła Altherma posiada sprężarkę inverterową Daikin, co w połączeniu ze zmienną nastawą temperatury wody optymalizuje zużycie energii i zapewnia wysoki komfort;

- inverter dopasowuje wydajność systemu do zapotrzebowania ciepła, co zwiększa efektywność, i zapewnia wyjątkowo stabilną temperaturę wewnętrzną;

 


 

 

 

 

Pompa ciepła Altherma LT niskotemperaturowa


elementy zapewniające


idealną temperaturę wody i powietrza oraz komfort. 

 

altherma_1


JEDNOSTKI

1Ajednostka zewnętrzna pompy ciepła Altherma LT wykorzystuje energię z powietrza.

Wydobywa ciepło z powietrza atmosferycznego i zwiększa jego temperaturę do poziomu, który pozwala na ogrzewanie. Następnie jest ono przesyłane do jednostki wewnętrznej przez rury z czynnikiem chłodniczym. Kompaktową jednostkę zewnętrzną można łatwo zainstalować bez wiercenia i kopania. Możliwy również montaż dla mieszkań i apartamentów.

1B jednostka wewnętrzna pompy ciepła Altherma LT serce systemu Daikin Altherma. Jednostka wewnętrzna podgrzewa wodę, która krąży w systemach ogrzewania podłogowego, niskotemperaturowych grzejnikach lub klimakonwektorach oraz dostarcza ciepła wodę użytkową. Jeśli zdecydujesz się na opcję chłodzenia, wówczas jednostka wewnętrzna pompy ciepła Altherma LT jest w stanie zmniejszyć temperaturę wody w celu rozprowadzenia odświeżającego chłodu.

 

altherma_2

 

3 jednostka zewnętrzna monoblok pompy ciepła Altherma LT wszystko w jednym. Oprócz systemów Daikin Altherma z jednostką zewnętrzną i wewnętrzną, firma Daikin wprowadziła wersję jednoczęściową. W wersji tej wszystkie elementy hydrauliczne znajdują się w jednostce zewnętrznej. W tym nowym systemie, z jednostki zewnętrznej wyprowadza się tylko przewody wodne, co oznacza szybsza i prostszą instalację.

DODATKI

2 zbiornik ciepłej wody użytkowej pompy ciepła Altherma LT niskie zużycie energii.

Jeśli chodzi o ciepłą wodę użytkową, Daikin Altherma jest systemem inteligentnym. Unikalny układ i specjalne rozmieszczenie elementów systemowych maksymalizuje wydajność energetyczną. Woda wewnątrz zbiornika jest podgrzewana przez energię cieplną pochodzącą z powietrza atmosferycznego dzięki wymiennikowi ciepła podłączonemu do pompy ciepła. Dodatkowa elektryczna grzałka w zbiorniku wody użytkowej jest w stanie zapewnić ciepło wtedy, kiedy jest potrzebne np. W czasie kąpieli pod prysznicem, w wannie lub przy zmywaniu naczyń. W koniecznych odstępach czasu, woda jest automatycznie podgrzewana do 70 st. C, aby zapobiec ryzyku wzrostu bakterii w zasobniku. Dzięki systemowi Daikin Altherma możesz korzystać z wyjątkowego ciepła i czystej, ciepłej wody przez cały czas. W zależności od codziennego zużycia ciepłej wody zbiorniki te dostępne są w różnych wielkościach.

4 zestaw solarny SOLAR KIT pompy ciepła Altherma LT.

Za pomocą zewnętrznego wymiennika ciepła (kolektora) zestaw solarny wychwytuje energię słoneczną i przesyła ciepło do zbiornika ciepłej wody. W przeciwieństwie do zbiorników z dwoma wymiennikami ciepła, ten system pozwala na skuteczne podgrzanie całej zawartości zbiornika za pomocą ciepła słonecznego.

5 kolektor solarny pompy ciepła Altherma LT.

Dzięki swojej wysoce wybiórczej powłoce, wysokowydajne kolektory przekształcają promieniowanie słoneczne na ciepło. Można je montować na dachówce.

6 termostat pokojowy pompy ciepła Altherma LT.

Dzięki przewodowemu lub bezprzewodowemu termostatowi pokojowemu można w szybki, prosty i wygodny sposób regulować temperaturę.

 

 

Ogrzewanie pompą ciepła Daikin Altherma ulotka tutaj

 

Cennik pompa ciepła Daikin Altherma tutaj