Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła Alpha-InnoTec

logo alphainnotecDla producenta niemieckich pomp ciepła Alpha-InnoTrec, dbałość o czyste i zdrowe powietrze stanowi ważny element prowadzonej polityki oraz poglądów na ekologię. Dlatego wszystkie pompy ciepła Alpha-InnoTrec, produkowane przez są z myślą o przyszłych pokoleniach, dostosowane do norm unijnych, zakładających radykalne zmniejszenie emisji spalin. Pompy ciepła Alpha-InnoTrec są urządzeniami technologicznie wysokozaawansowanymi, energooszczędnymi, wygodnymi w użyciu, stabilnymi w kosztach eksploatacji oraz, jak wcześniej wspomniano, ekologicznymi. Dzięki nim możemy ogrzewać małe domki jednorodzinne, jak i budynki wielkopowierzchniowe.

Pompy ciepła wykorzystują energię słoneczną (cieplną) jaka została zmagazynowana w: powietrzu, wodzie lub gruncie. Pompy ciepła Alpha-InnoTec pobierają ciepło w podobny sposób jak każda pompa ciepła. Ciepło pobrane z danego źródła( gruntu, wody czy powietrza) przekazywane jest za pomocą wymiennika ciepła do systemu grzewczego np. do instalacji podłogowej. Jako medium grzewcze ( odbiera i rozprowadza ciepło) wykorzystuje się wodę. Dlatego też mówi się o pompach ciepła: woda/woda, powietrze/woda, glikol (solanka)/woda.

 

 

POMPA CIEPŁA TYPU POWIETRZE/WODA


alphainnotec pompy pow woda

 

Pompa ciepła powietrze/woda pobiera i wykorzystuje energię zgromadzoną w powietrzu, a oddaje, przekazuje wodzie jaka znajduje się w instalacji grzewczej. Teoretycznie można odzyskać ciepło z powietrza do temperatury zera absolutnego, czyli -273°C.

Pompy powietrzne wymagają minimalnej powierzchni wewnątrz budynku i są łatwe w instalacji. Taka inwestycja nie wymaga prac ziemnych, co pozwala na zmniejszenie kosztów. Pompy tego typu świetnie nadają się np. do obiektów z basenem letnim lub sezonowo zwiększonym zapotrzebowaniem na c.w.u.

Firma Alpha-InnoTec w swej ofercie posiada pompy ciepła powietrze/woda z serii LW.