Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Pompy ciepła

Pompa ciepła hybrydowa Daikin Altherma

HYBRYDOWA POMPA CIEPŁA

DAIKIN ALTHERMA


logo altherma

 

Hybrydowa pompa ciepła Altherma Daikin to połączenie kotła kondensacyjnego gazowego z pompą ciepła powietrze-woda. Jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku wymiany kotła gazowego. Dzięki niej możemy ogrzać cały nasz dom w czasie zimy, korzystać z ciepłej wody użytkowej w każdej chwili oraz schłodzić w czasie gorącego lata salon i sypialnię. Istnieje możliwość podłączenia instalacji solarnej. Hybrydowe pompy ciepła występują jako urządzenia tylko grzewcze: 4 kW i 8 kW i urządzenia chłodząco-grzewcze : 8 kW. 


 

 

 

daikin hybryda 3 +          

 

 

 

 

 

daikin hybryda 9

 

 

Jednostka zewnętrzna

pompy ciepła

 

  

W skład hybrydowej pompy ciepła wchodzi jednostka wewnętrzna + kocioł gazowy kondensacyjny ( w jednym module) oraz jednostka zewnętrzna.

 

 

 

 

EKONOMICZNA PODCZAS OGRZEWANIA I PODGRZEWU CIEPŁEJ WODY

 

W zależności od temperatury na zewnątrz, cen energii i wewnętrznych obciążeń cieplnych, hybrydowa pompa Daikin Altherma dokonuje integralnego wyboru między pompą ciepła, a kotłem gazowym lub decyduje o ich jednoczesnym działaniu. Zawsze jednak wybiera tak, by praca urządzenia w danej chwili, była jak najbardziej ekonomiczna.

 

 

 

 

OGRZEWANIE

 

 daikin hybryda 5

 

 

 

daikin hybryda 4

 

 

Jak widać z wykresu największą część wymaganej mocy cieplnej pokrywa, w hybrydowej pompie ciepła, tryb hybrydowy i tryb pompy ciepła, co zapewnia do 35% większą wydajność cieplną.

 

Tryb pompy ciepła

Wbudowana pompa ciepła w hybrydową pompę ciepła Daikin Altherma, jest najlepszą technologicznie zaawansowana, pompą ciepła w obecnym czasie. Przy umiarkowanych temperaturach zewnętrznych osiąga współczynnik wydajności 5,04!!!

 

Tryb hybrydowy

W przypadku, gdy wymagane jest duże obciążenie cieplne lub osiągnięcie najwyższej wydajności w aktualnych warunkach, kocioł gazowy i pompa ciepła będą pracować jednocześnie w najbardziej ekonomiczny sposób.

 

Tryb gazowy

Gdy temperatura na zewnątrz spadnie drastycznie, tryb hybrydowy nie będzie już skuteczny, wówczas urządzenie automatycznie przechodzi w tryb gazowy.

 

CIEPŁA WODA UŻYTKOWA

Ciepła woda użytkowa jest przygotowywana przez kocioł gazowy kondensacyjny. Zastosowany jest w nim specjalny podwójny wymiennik ciepła, który zwiększa wydajność nawet do 30% w porównaniu z innymi kotłami gazowymi kondensacyjnymi.

 

 

NISKIE KOSZTY INWESTYCJI

 

Hybrydową pompę ciepła można podłączyć pod istniejącą instalację grzejnikową, w ten sposób redukujemy koszty jakie pochłonęłaby modyfikacja instalacji. Małe gabaryty pompy powodują, że nie ma potrzeby zagospodarowywać większej przestrzeni niż do tej pory zajmował stary piec grzewczy.

 

 

daikin hybryda 1

 

Małe gabaryty jednostki wewnętrznej (hydrobox) zapewniają montaż nawet w bardzo małych pomieszczeniach.

 

 

 

 

DANE TECHNICZNE


daikin hybryda 8

 

 

Karta katalogowa hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma tutaj

Więcej informacji hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma na blogu