Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Pompy ciepła

Pompa ciepła Discovery do podgrzewania wody firmy Atlantic (materiał archiwalny)

ARTYKUŁ ARCHIWALNY 

discavery_przyroda

 

Jednym z priorytetów dzisiejszych producentów urządzeń grzewczych to troska o środowisko naturalne. Prężnie rozwijają się technologie energii odnawialnych. Ogrzewacz termodynamiczny Discovery jest właśnie takim urządzeniem. Wytwarza on 10 razy mniej gazów cieplarnianych od urządzeń zasilanych energią standardową (gaz, olej, węgiel).

Ogrzewacz termodynamiczny Discovery, stanowi połączenie pompy ciepła i zasobnika c.w.u. Wykorzystuje on energię z otaczającego nas powietrza (garaż, piwnica, kotłownia, pralnia, itd.) do podgrzewania wody. Dzięki tej energii cieplnej uzyskujemy darmową energię odnawialną. Ogrzewacz Discovery wytwarza ciepłą wodę użytkową przy pomocy pompy ciepła zużywającej minimalne ilości energii elektrycznej. Pompa ciepła czerpie energię cieplną z powietrza, przekształca ją i przekazuje do wody.

 

 

Jak działa pompa ciepła Discovery?

 

Powietrze z otoczenia zasysane przez wentylator, podgrzewa płyn chłodniczy będący w stanie ciekłym i znajdujący się w parowniku pompy. Podgrzany płyn zostaje przekazany do sprężarki, w której na skutek sprężania następuje dalszy wzrost jego temperatury. W skraplaczu płyn oddaje energię cieplną do wody znajdującej się we wnętrzu zasobnika. W wyniku przechodzenia ze stanu gazowego w stan ciekły płyn ulega schłodzeniu i trafia do zaworu rozprężnego, gdzie ponownie przechodzi ze stanu ciekłego do gazowego umożliwiając tym samym rozpoczęcie nowego cyklu. W przypadku, gdy zapotrzebowanie na ciepłą wodę osiągnie maksymalny poziom lub temperatura powietrza na zewnątrz urządzenia spadnie poniżej 5 st.C praca pompy ciepła wspomagana zostanie przez grzałkę elektryczną umieszczoną we wnętrzu zasobnika.

 

discovery_budowa_2

 

Jak zamontować pompę ciepła Discovery?

 

Discovery jest urządzeniem prostym w obsłudze, instalacji i konserwacji. Wystarczy podłączyć je hydraulicznie i elektrycznie by zaczęło swą pracę. Idealnym miejscem przeznaczenia dla pompy ciepła Discovery są pomieszczenia gospodarcze typu pralnia, piwnica, garaż itp. W przypadku montażu na zewnątrz należy pamiętać o zabezpieczeniu podłączeń hydraulicznych ( instalacji antyzamarzaniowej) oraz zadaszeniu przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

 

discavery_1

 

Sterownik w pompie ciepła Discovery to intuicyjny system sterownia umożliwiający łatwą regulację, przewidywanie oraz programowanie okresów podgrzewania wody, aby w sposób optymalnie ekonomiczny zarządzać zużycie energii.

 

 

discovery_sterownik

 

Średnio ogrzewacz termodynamiczny wody umożliwia uzyskanie do 80%* oszczędności energii elektrycznej w skali roku. Współczynnik COP określający sprawność urządzenia ( stosunek energii zużytej przez pompę ciepła do energii przez nią wytworzonej) dla pompy Discavery wynosi od 2 do 6 kWh* (energii wytworzonej przy pobraniu 1kWh energii elektrycznej).

 

 

DISCOVERY 2 – 6000 zł netto (+23% VAT)* 

* ceny mogą ulec zmianie

 

 

Dane techniczne pompa ciepła Discovery w dziale Pobierz_DANE TECHNICZNE POMPY CIEPŁA_Katalog pompa ciepła Dicovery firmy Atlantic