Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Solary

Systemy solarne SOLARIS firmy NIBE (materiał archiwalny)

 

 ARTYKUŁ ARCHIWALNY


 

solaris_dach

 

W zestawie SOLARIS oferujemy próżniowe kolektory słoneczne nowej generacji, posiadające wiele przewag nad powszechnie stosowanymi kolektorami płaskimi.

 

Przewaga ta wynika z budowy i zasady działania.

 

 

solaris_2

 

 

Do budowy panelu zastosowano próżniowe rury szklane. Ich budowa opiera się na wynalazku termosu Jamesa Dewara. Próżnia między ściankami rur gwarantuje doskonałą izolacyjność w każdych warunkach pogodowych, a także niskie straty ciepła, dzięki czemu oferowane kolektory umożliwiają uzysk energii również w okresie zimowym. Szczelność rur zapewnia długą żywotność panelu. Rury odporne są na różne warunki klimatyczne i gradobicie, ponieważ wykonane są ze szkła hartowanego. Ciepło odbierane jest przez system rurek miedzianych umieszczonych w wymienionych rurkach wewnętrznych, w których, jako czynnik przekazywany do zewnętrznego zbiornika, krąży glikol.

 

solaris_1

 

 

Do uzyskania ciepłej wody proponowane jest stosowanie wymienników z dwiema wężownicami MEGA Solar 220, 300, 400 litrów. Specjalna konstrukcja wężownic zapewnia szybkie i równomierne ogrzewanie wody w całej objętości zbiornika, co uniemożliwia rozwój bakterii z rodzaju Legionella. Wbudowane osłony czujników pozwalają na połączenie z automatyką sterującą. Doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne emalią ceramiczną DIRECT PLUS oraz dwiema anodami magnezowymi potwierdzone jest pięcioletnią gwarancją na zbiornik. W każdym zbiorniku istnieje możliwość zamontowania elektrycznego modułu grzewczego.