Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Solary

Systemy solarne Sirius firmy NIBE BIAWAR (materiał archiwalny)ARTYKUŁ ARCHIWALNY

 

sirius_1

 

Kolektory SIRIUS PLUS należą do nowej generacji kolektorów płaskich. Zastosowana w tych urządzeniach wysoko selektywna powłoka absorpcyjna z jednej strony umożliwia pochłonięcie większej ilości energii słonecznej, z drugiej zaś minimalizuje straty ciepła w wyniku jego emisji do otoczenia.

 

 

 

Przykrycie kolektora stanowi tafla szkła pryzmatycznego, absorberem w kolektorze SIRIUS są odcinki blachy miedzianej pokrytej specjalną, czarną powłoką lakierniczą.

 

sirius_plus_1

 

Przykrycie kolektora stanowi tafla szkła pryzmatycznego, absorberem w kolektorze SIRIUS PLUS jest jednorodny arkusz blachy miedzianej pokrytej wysoko selektywną powłoką absorpcyjną. Obudowa kolektorów wykonana jest z blachy nierdzewnej pomalowanej proszkowo na kolor czarny, dzięki czemu nie odbija promieni słonecznych. Aby zminimalizować straty ciepła do otoczenia, kolektor został szczelnie zaizolowany termicznie od spodu i po bokach wełną mineralną.

Kolektory SIRIUS i SIRIUS PLUS mogą być montowane na dachach płaskich i skośnych oraz jako konstrukcje wolno stojące. Mogą też być łączone w złożone układy kolektorowe metodą tradycyjną, przy użyciu elastycznych złączek, które dostarczane są w komplecie z kolektorem. Harfowa budowa umożliwia montaż urządzeń w pionie lub w poziomie.