Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Solary

ROTEX Solaris kolektory słoneczne z systemem Drain-Back

 

rotex logo1

 

Wykorzystywane przez nas obecnie źródła energii są ograniczone, co wpływa na wysokie koszty ich eksploatacji. Należy szukać źródeł swobodnie dostępnych, które nie wymagają wysokich kosztów ich eksploatacji, ani nie niszczą środowiska. Oczywiście jest to energia odnawialna pochodząca ze słońca, wody i wiatru. Wykorzystanie energii cieplnej pochodzącej ze słońca to najbardziej wydajny sposób zastępowania energii pierwotnej energią słoneczną. Stosując instalacje solarne przyczyniamy się znacząco do ochrony środowiska naturalnego, a jednocześnie długoterminowo zapewniamy sobie duże oszczędności. Ciepło słoneczne to przecież bezpłatna energia w łatwo dostępnym miejscu. W najbardziej wydajnym wariancie nawet 80% energii słonecznej można przekształcić w ciepło użytkowe.

ROTEX Solaris powstał z myślą o najbardziej oszczędnych sposobach przetwarzania energii oraz racjonalnym wykorzystaniu odnawialnych źródeł. ROTEX Solaris to bezciśnieniowy system podgrzewania wody w kolektorach słonecznych w technologii Drain-Back (system bez glikolu) i przekazywania jej do warstwowego bufora ciepłej wody o wysokiej wydajności. 

Kolektory słoneczne SOLARIS

 

Płaskie kolektory słoneczne Solaris pokryte są warstwą wysokoselektywnego materiału. Dzięki temu są w stanie przekształcić prawie całą energię, nawet krótkotrwałego nasłonecznienia, w ciepło. Ich sprawność jest bardzo wysoka. Kolektory słoneczne ROTEX Solaris wykorzystują energię słoneczną do podgrzewania wody użytkowej i wspomagania pracy obiegu grzewczego. Jeśli ciepło pochodzące ze słońca nie jest wykorzystywane natychmiast, solarny zbiornik buforowy ROTEX Sanicube może zmagazynować dużą ilość ciepła na wiele godzin.

 

Kolektory słoneczne Solaris marki Rotex można zamontować na każdym dachu, jak i na ziemi. Pracują systemach bezciśnieniowych. W przypadku instalacji, które nie mogą zostać poprowadzone z zachowaniem odpowiedniego nachylenia, dostępne są również elementy pozwalające na pracę kolektorów słonecznych ROTEX Solaris w systemie ciśnieniowym.

 

Produkowane są trzy różne rozmiary kolektorów słonecznych ROTEX Solaris.

 

 rotex kolektory dane