Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Wentylacja

System wentylacji wywiewnej EOLIX firmy ELGE

 

 
 
 
 
 
 
System wentylacji wywiewnej EOLIX


Zastosowanie systemu Eolix umożliwia wymianę powietrza w budynku, usunięcie nadmiaru wilgoci oraz zapachów kuchennych. Zespół EOLIX SF produkcji francuskiej firmy ELGE umożliwia wyciąganie powietrza z pięciu pomieszczeń. Do podłączania okrągłych przewodów wentylacyjnych służą : dwa przyłącza F80mm o wydajności 15m3/h, dwa przyłącza F80mm o wydajności 30m3/h oraz przyłącze F125mm o wydajności od 45 do 135 m3/h. (Istnieje możliwość zmiany w wydajności jednego z przyłączy F80mm z 15 m3/h na 30 m3/h). Przyłącza F80mm służą do podłączania instalacji wywiewnej z sanitariatów, przyłącza F125mm można zastosować do wyprowadzania powietrza z kuchni.

W zależności od wielkości budynku, w którym ma być zainstalowany zespół wentylacyjny EOLIX możemy dokonać jego konfiguracji. Natężenie przepływu dla przyłącza F125mm reguluje się zmieniając wydajność wentylatora za pomocą przełącznika oraz regulatorem mechanicznym. Okresowe zwiększanie wydajności wentylatora ma na celu usuwanie intensywniejszych zapachów (np. w czasie gotowania)Poniżej zamieszczamy przykładowy schemat montażu systemu EOLIX

W skład systemu wchodzą :

- Jednostka EOLIX SF
- Nawiewniki okienne do montażu w ramie okiennej lub murze typu EA
- Wywietrznik dachowy CP
- Kratki wyciągowe do sanitariatów PB
- Kratki wyciągowe do kuchni GB
- Sterownik Malvin Higrostat
- Przewody elastyczne typu flex
- Zawiesia i materiały pomocnicze


Prawidłowe funkcjonowanie systemu wentylacji polega na usuwaniu z pomieszczeń powietrza zanieczyszczonego i wprowadzeniu powietrza świeżego. W przypadku wyposażenia budynku w szczelne okna, koniecznym jest wykonanie szczelin/otworów do wprowadzania świeżego powietrza do pomieszczeń. Jednym z rozwiązań jest montaż nawiewników o kontrolowanym natężeniu przepływu powietrza, w oknach lub ścianach zewnętrznych pomieszczeń suchych takich jak np. sypialnie, pokój dzienny itp. Możliwość kontroli natężenia przepływu powietrza jest ważna ze względu na osiągane zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Przeznaczone do wprowadzania świeżego powietrza do pomieszczeń "suchych" (np. pokój dzienny, sypialnia, pokój dziecięcy itp.) nawiewniki posiadają membranowy stałowartościowy regulator natężenia przepływu powietrza. Regulator membranowy ogranicza nadmiar wpływającego powietrza z zewnątrz. Wartości znamionowego natężenia przepływu w zależności od wielkości nawiewnika wahają się od 15-30 m3/h. Montaż w oknach z PCV, drewna, aluminium lub w murze.

 Cennik w dziale POBIERZ