Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Woda użytkowa

Pojemnościowe elektryczne ogrzewacze wody firmy ATLANTIC

 

 

 

 

 

 

 

Od momentu powstania (czyli roku 1968) firma Atlantic Groupe specjalizuje się zróżnicowanych źródłach energii, nieustannie dostosowując profil swej działalności do potrzeb klientów. Już od wielu lat jest liderem rynku francuskiego, wyspecjalizowanego w elektrycznych systemach grzewczych oraz produkcji elektrycznych podgrzewaczy wody. W Polsce również zasłużył na miano firmy, która proponuje tanie, profesjonalne i nowoczesne rozwiązania w dziedzinie ogrzewania.

 

atlantic_zaglowiec

 

 

Firma Atlantic posiada bogatą gamę pojemnościowych elektrycznych ogrzewaczy wody. Są to modele o pojemności od 10 do nawet 3000 litrów. Elektryczne ogrzewacze wody Atlantic charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, dużą oszczędnością energii, wysokim bezpieczeństwem użytkowania oraz wszechstronnością montażu (bojlery wiszące, stojące, pionowe, poziome, nad i pod umywalkowe).

 

MOC


Ogrzewacze elektryczne wody Atlantic w zależności od modelu wyposażone są w jeden z dwóch typów grzałek, które dzięki swej dużej mocy potrafią podgrzewać wodę w rekordowo krótkim czasie.

 

 

Grzałka nurkowa

atlantic_grz_nurkowa

 

 

Grzałkę stanowi drut oporowy zamknięty w miedzianej lub wykonanej z Inoxu rurce wypełnionej proszkiem szamotowym.
Kształt grzałki został tak uformowany, by odstęp pomiędzy jej elementami był możliwie jak największy.
Jest to konieczne, ponieważ grzałka nurkowa posiada dużą temperaturę pracy (9W/cm2), co prowadzić może do nadmiernego jej przegrzania, a w konsekwencji do uszkodzenia. Przeciwdziała to również nadmiernemu osadzaniu się na jej powierzchni kamienia kotłowego. Grzałkę dodatkowo wyposażono w rezystor stałoprądowy, który wyrównuje potencjały elektromagnetyczne pomiędzy nią, a ściankami wewnętrznymi zbiornika (O'PRO System). Dzięki O'PRO System wydatnie zostaje wydłużona żywotność anody magnezowej.

 

 

Grzałka ceramiczna

 

atlantic_grz_ceramiczna

 

Obecnie uznaje się, że najlepszym rozwiązaniem technologicznym w dziedzinie bezpośredniego ogrzewania wody jest zastosowanie grzałki ceramicznej.

Firma Atlantic, jako pierwsza na świecie, zastosowała tę technologię w seryjnej produkcji elektrycznych ogrzewaczy pojemnościowych wody.

Grzałka ceramiczna w odróżnieniu od standardowo stosowanej grzałki miedzianej, nie jest bezpośrednio zanurzona w wodzie, znajduje się w specjalnej obudowie oddzielającej ją bezpośrednio od niej.

Obudowa grzałki ceramicznej posiada zdecydowanie większą powierzchnię oddawania ciepła niż sama grzałka , dzięki temu temperatura na jej styku z wodą jest na tyle niska, że zdecydowanie ograniczone zostało zjawisko osadzania się kamienia kotłowego.

Grzałka ceramiczna zdecydowanie rzadziej ulega uszkodzeniom niż grzałka tradycyjna, wymiana grzałki nie wymaga opróżniania z wody zasobnika, co wydatnie skraca czas usługi serwisowej,

Cicha praca grzałki - nie dochodzi tu do hałasu wewnątrz zasobnika, wywoływanego gotującą się na styku z grzałką wodą.

Grzałka ta w połączeniu z cyfrowym generatorem napięcia i anodą tytanową stanowi ACI SYSTEM. Jest to najbardziej zaawansowany system ochrony antykorozyjnej stosowany w ogrzewaczach wody.

 

EKONOMICZNOŚĆ


Najwyższej jakości izolacja termiczna (poliuretan,0% CFC) skutecznie zabezpiecza podgrzaną wodę przed utratą ciepła powodując, że temperatura wody długo utrzymuje się na stałym poziomie (100l wody traci zaledwie 0,4 st.C na godzinę).

Izolacja termiczna powoduje, że ogrzewacze elektryczne Atlantic charakteryzują się minimalnym zużyciem energii (dzięki minimalnym stratom ciepła na dobę).

 

TRWAŁOŚĆ


Ogrzewacze wody Atlantic wykonane są z wysoko gatunkowej stali, pokrytej wewnątrz warstwą najwyższej jakości emalii ceramicznej wzbogaconej pierwiastkami metali szlachetnych tytanu i miedzi (zaawansowana technologia Atlantic). Dodatkowe zabezpieczenie stanowi opatentowany przez Atlantic system antykorozyjny O'PRO i ACI.

 

atlantic_logo_opro

O'PRO system

System wspomagający zabezpieczenie antykorozyjne wnętrza ogrzewacza. Składa się z rezystora stałoprądowego, który wyrównuje potencjały elektromagnetyczne pomiędzy anodą a grzałką, dzięki czemu wydatnie wydłużona zostaje żywotność anody magnezowej. Jest to bardzo istotne, ponieważ magnez w wyniku reakcji ogniw galwanicznych, zachodzących we wnętrzu zbiornika, koroduje, a następnie rozpuszcza się powodując co jakiś czas konieczność wymiany anody na nową.

 

 

ACI system

Jest to najbardziej zaawansowany system ochrony antykorozyjnej stosowany w ogrzewaczach wody. Składa się z cyfrowego generatora napięcia i anody tytanowej. Zadaniem generatora jest indukowanie prądu zmiennego na prąd stały, o bardzo niskim napięciu, i przesyłanie go do znajdującej się we wnętrzu zbiornika anody. System wyposażony jest we własny akumulator, zapewniający prawidłową jego pracę przez kolejne 3 dni od chwili zaniku napięcia sieciowego. Kontrola prawidłowości działania systemu ACI widoczna jest dzięki wskaźnikowi świetlnemu, umieszczonemu na zewnątrz urządzenia.

 

FUNKCJONALNOŚĆ


Ogrzewacze wody Atlantic pozwalają na pobór dużej ilości wody w kilku punktach jednocześnie, gwarantując przy tym wysoką ich wydajność oraz komfort użytkowania.

 

BEZPIECZEŃSTWO


System zabezpieczeń, w jaki standardowo wyposażone są elektryczne ogrzewacze wody, nieustannie czuwa nad bezpiecznym i prawidłowym funkcjonowaniem. Bojlery elektryczne firmy Atlantic standardowo wyposażone są: w zewnętrzne pokrętło termostatu temperatury wody, zawór bezpieczeństwa, złączkę dielektryczną.

 

GWARANCJA


Firma Atlantic, jako jedyny producent na rynku, udziela na swe produkty gwarancji bez konieczności okresowych kontroli w celu wymiany zużytych podzespołów(np. anoda magnezowa). Gwarancja na ogrzewacze wody Atlantic jest 5 letnia.