Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Woda użytkowa

Pojemnościowe gazowe podgrzewacze wody firmy AMERICANOS (materiał archiwalny)

americanos logo 

 

Pojemnościowe gazowe podgrzewacze Americanos Pro Line amerykańskiej firmy RHEEM, w krótkim czasie potrafią dostarczyć dużych ilości ciepłej wody, przez co są tak chętnie stosowane w gospodarstwach domowych, domach jednorodzinnych, kompleksach domów szeregowych, zakładach pracy, hotelach, restauracjach, obiektach sportowych i wielu innych.

Przewagą wolnostojących podgrzewaczy gazowych Americanos Pro Line nad tradycyjnymi kotłami c.o., jest oszczędność energetyczna. Kocioł c.o. służy jednocześnie do ogrzewania domu i podgrzewania wody, więc latem, poza sezonem grzewczym, dostarcza tylko ciepłą wodę - jest bardzo nieefektywny.

Gaz ziemny jest jeszcze w dalszym ciągu tańszą alternatywą ( w stosunku do prądu) jeśli myślimy o źródle zasilania urządzeń grzewczych. Podgrzewacze pojemnościowe, gazowe wody  firmy Americanos Pro Line są bardzo proste w obsłudze, bezpieczne, łatwe w regulacji. Dostarczane w pojemnościach od 114l do 284l - więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Firma American Pro Line udziela  6 letnią gwarancję - na zbiornik oraz 2 letnią gwarancję na części zamienne. Podgrzewacze wody firmy Americanos Pro Line cechuje wysoka sprawność cieplna. Szybki rozruch, łatwość kontroli zużycia gazu, czystość ekologiczna oraz punkty serwisowe na terenie całego kraju - to tylko niektóre zalety urządzeń.

Gazowe pojemnościowe podgrzewacze wody Americanos Pro Line to stalowe, emaliowane na gorąco, pionowe zbiorniki ciśnieniowe o pojemności 114 l, 151 l, 189 l i 284 l, izolowane cieplnie pianką poliuretanową. Nad dnem zbiornika znajduje się komora spalania z palnikiem o mocy od 6,9 KW do 19,9 KW. Stosowaneprzy sieciach gazowych gazu ziemnego GZ50.

Kanał spalinowy podłączony jest z kominem. Pracą i bezpieczeństwem pracy urządzeń steruje zawór bezpieczeństwa. Pełni on funkcję regulatora temperatury wody, kontrolera ciśnienia gazu, steruje dopływem gazu do palnika i pilota, oraz dozoruje układ płomienia - w przypadku braku płomienia wyłącza dopływ gazu.

Mosiężny zawór nadmiarowy uruchamia się przy wzroście ciśnienia, a tym samym objętości wody w zbiorniku - powodując zrzut nadmiaru wody do kanalizacji. Wnętrze ogrzewacza i miejsca złączy gwintowanych, przed korozją, chroni  pręt anodowy. Przed osadzaniem się kamienia kotłowego chroni samoczyszczaca się głowica.

 

americanos

americanos tabela