Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Woda użytkowa

Pojemnościowe gazowe podgrzewacze wody firmy AMERICAN ( materiał archiwalny)

 

 

 

ARTYKUŁ ARCHIWALNY 

 

 

PODGRZEWACZE WODY AMERICAN

 

 

 


Dostarczenie w niezawodny sposób, w krótkim czasie dużych ilości ciepłej wody powoduje, że podgrzewacze American są chętnie stosowane w gospodarstwach domowych, domach jednorodzinnych, kompleksach domów szeregowych, zakładach pracy, hotelach, restauracjach, obiektach sportowych i wielu innych.

Przewagą wolnostojących podgrzewaczy gazowych American nad tradycyjnymi kotłami c.o. jest oszczędność energetyczna. Kocioł c.o. służy jednocześnie do ogrzewania domu i podgrzewania wody, więc latem, poza sezonem grzewczym, dostarcza tylko ciepłą wodę - jest bardzo nieefektywny.

Gaz ziemny jest tanią alternatywą jeśli myślimy o źródle zasilania urządzeń grzewczych. Podgrzewacze pojemnościowe, gazowe wody  firmy American są proste w obsłudze, bezpieczne, łatwe w regulacji. Dostarczane w pojemnościach od 113l do 227l - więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Gwarancja 6 letnia - z możliwością przedłużenia do 10 lat, obejmuje nie tylko zbiornik. Jako jedyna w Polsce firma American udziela również 6 letniej gwarancji (z możliwością przedłużenia do 10 lat) na części zamienne. Pojemnościowe, gazowe, podgrzewacze wody firmy American cechuje 82% sprawność cieplna. Szybki rozruch, łatwość kontroli zużycia gazu, czystość ekologiczna - to tylko niektóre zalety urządzeń.

 

 

Gazowe pojemnościowe podgrzewacze wody American to stalowe, emaliowane na gorąco, pionowe zbiorniki ciśnieniowe o pojemności od 113 l do 227 l, izolowane cieplnie pianką poliuretanową. Nad dnem zbiornika znajduje się komora spalania z palnikiem o mocy od 9,7 KW do 22 KW.

Wzdłóż pionowej osi podgrzewacza gazowego wody biegnie kanał spalinowy z zainstalowanym fabrycznie wymiennikiem ciepła - między innymi poprzez ścianki kanału woda w kotle zastaje podgrzana do żądanej na termostacie temperatury. Funkcję grzewczą w podgrzewaczu pełni również dno zbiornika.

Kanał spalinowy podłączony jest z kominem. Pracą i bezpieczeństwem pracy urządzeń steruje zawór bezpieczeństwa, który można powiedzieć, że jest sercem podgrzewacza. Pełni funkcję regulatora temperatury wody, kontrolera ciśnienia gazu, steruje dopływem gazu do palnika i pilota, oraz dozoruje układ płomienia - w przypadku braku płomienia wyłącza dopływ gazu.

Mosiężny zawór nadmiarowy uruchamia się przy wzroście ciśnienia a tym samym objętości wody w zbiorniku - powodując zrzut nadmiaru wody do kanalizacji. Wnętrze kotła przed korozją chroni ceramiczna powłoka a dodatkową ochroną jest pręt anodowy - chroni przed rdzą miejsca złączy gwintowanych.JAK TO DZIAŁA? 

 

 

CYRKULACJA

 

 

 

-w przypadku ustawienia odbiorników ciepłej wody - pozwalających na grawitacyjny obieg wody (bez pompki) powrót ciepłej wody musi wejść w miejsce zaworu spustowego - poprzez 3/4'' trójnik pozwalając na wtórne zainstalowanie zaworu spustowego.

-w przypadku zastosowania pompki obiegowej powrót ciepłej wody następuje do linii zimnej wody poprzez 3/4'' trójnik.

 

 

POŁĄCZENIE SZEREGOWE

 

 

american_polaczenie

 

 

 

CERTYFIKAT UNII EUROPEJSKIEJ


W celu dostosowania podgrzewaczy wody American do wymagań unijnych oraz zagwarantowania lepszej pracy urządzenia - podgrzewacze te zostały dodatkowo udoskonalone. Zainstalowano fabryczny czujnik ciągu, który dzięki elektronicznemu połączeniu z zaworem gazowym w przypadku zaniku ciągu gwarantuje odcięcie dopływu gazu. Wlot zimnej i ciepłej wody wmontowany jest w formie zewnętrznych gwintów z wkładkami izolacyjnymi, co upraszcza instalację podgrzewacza. Na wlocie zimnej wody została zainstalowana samoczyszcząca się głowica, co zapobiega tworzeniu się kamienia kotłowego. Zewnętrzna powłoka podgrzewacza wykonana jest z przetłaczanej blachy, co znacząco poprawia estetykę produktu i sprzyja "bezrysowemu" transportowi podgrzewaczy.