Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Woda użytkowa

Przepływowe elektryczne ogrzewacze wody firmy CLAGE

 

 

 

 

Niemiecka firma Clage od ponad 50-ciu lat proponuje swoje przepływowe elektryczne podgrzewacze wody przeznaczone do pojedynczych punktów poboru. Podgrzewacze wody Clage charakteryzują się dużym wachlarzem urządzeń, bogatym i nowoczesnym wzornictwem, wysokim komfortem użytkowania oraz energooszczędnym sposobem użytkowania. Nowoczesne linie produkcyjne gwarantują spełnienie najwyższych wymagań jakościowych oraz bezpieczeństwo produktów firmy Clage.

 

clage_siedziba

 

 

ZALETY

 

Skrócenie drogi przepływu wody

Przy zdecentralizowanym zaopatrzeniu w ciepłą wodę unika się niepotrzebnie długich odcinków płynięcia wody, które powodują wysokie koszty wody względnie znaczne straty ciepła przy cyrkulacji gorącej wody. Ponadto ciepła woda jest natychmiast dostępna, bez czekania przy kranie.

 

Właściwa ilość wody

W zasobnikach ciepłej wody jest ona gromadzona na zapas, w dużych ilościach i nie jest w pełni zużyta. W rzeczywistości często potrzebne są jedynie niewielkie ilości. Dlatego też, efektywniejszym rozwiązaniem jest podgrzanie wody przy pomocy dostosowanego do potrzeb przepływowego ogrzewacza wody w każdym punkcie poboru. Wykorzystuje się jedynie taką ilości wody, jaka rzeczywiście jest potrzebna.

 

Właściwa temperatura wody

Ze względu na wymagane ilości mieszanej wody, ale także ze względów higienicznych, woda z zasobnika podgrzewana jest do wysokich temperatur sięgających ponad 65 °C. W rzeczywistości ciepła woda wykorzystywana jest w niższych temperaturach użytkowych. W zasobnikach miesza się wodę gorącą z zimną. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest podgrzanie wody przy pomocy elektrycznego przepływowego ogrzewacza wody, dokładnie do takiej temperatury, jaka będzie potrzebna w danym punkcie jej poboru. Tym samym dodawanie zimnej wody może okazać się niepotrzebne.

 

 

clage_dziewczyna

 

Mniejsze zużycie energii

Przy porównaniu systemów w 3-osobowym gospodarstwie domowym widać wyraźnie, iż systemy podgrzewania wody w poszczególnych punktach poboru, pracują w sposób szczególnie energooszczędny.

 

Mniejsze koszty

Koszty łączne obejmują wszystkie koszty poniesione na inwestycję i eksploatację instalacji do zaopatrzenia w ciepłą wodę. Zdecentralizowane zaopatrzenie w elektrycznie podgrzaną wodę ma bardzo korzystne koszty całkowite: ze względu na niskie koszty urządzenia i ograniczone straty systemu.

 

Mniejsza emisja CO2

Przy każdym przekształcaniu energii spalania w ciepło powstaje dwutlenek węgla. Emisja CO2 przy zaopatrzeniu w elektrycznie podgrzewaną wodę jest mniejsza niż w systemach wykorzystujących paliwa.